Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Szemirámisz függőkertje

+3
Laila Finisse
Rabraquat
Caridwen
7 posters

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Rabraquat Szer. Júl. 06, 2011 6:37 pm

*MET - A Jádekő*

/Belépünk az átjárón. Cseberből vederbe. Egy bizarr szobába, bizarr fogadóbizottság és Piroska. Gúnyos mosolyra húzom a szám, ahogy meglátom, hogy fél a másik vámpír közelségétől./
"Ennyi az összes?"
/Visszafordítom a fejem - ugyanis éppen elkezdtem szétnézni - majd csúnyán kezdek nézni./
- Nem, kedvesem. Besz*rok! Hallod Klári! Vámpírromantika! Mint egy elcsépelt rossz filmben.

/Fintorgok feléjük és nézem a babázásukat./
- Adjátok át Nostrefatnak az üdvözletem, a múltkor jól elcseverésztünk. /Mondom vigyorogva, bár azért "kissé" elferdítettem a valóságot. Lynnarin királynővel találkoztam vele, kb. 2 percig. Bár tény, hogy megnézett magának. Aztán a reszkető Piroskára - illetve most éppen fehérkére - nézek./

- Piroska szívem, meghoztam a farkasokat /mutatok a hátam mögé/. Arról nem volt szó, hogy siedhe gyermekeket adsz oda vámpíroknak. Ráadásul ez a két példány nem éppen a legbarátságosabb, ha jól vettem észre. Még a sajátjai is elhúzták a csíkot, mikor Sápadtszem rájuk mordult.

/Már épp folytatnám, mikor megérint egy borzongató mágia. Hasonló, mint az enyém, de undorító. Pont akkor, mikor felfénylik az újszülött./
+Hát ez meg mi a franc? Biztosan nem arany siedhe! Az a másik... fekete siedhe! Azaz! Akkor mehet a levesbe.+ /Közben bemutatkozik a férfivámpír./

- Megtarthatjátok. Gondolom Nekem nem kell bemutatkoznom. Andor vagyok. A többiek majd nyilatkoznak, ha akarnak./


[196]
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Hirig Csüt. Júl. 07, 2011 2:47 am

/Meglepetten veszem tudomásul, hogy hibáztam! Nem sikerült megölnöm Graefitet, mert figyelmetlen voltam.
Megakadályozott benne Archi, ami ránézve most rossz pontnak minősült.
Hideg tekintettel, érzelemmentes arccal tekintek fel rá./
- Kit érdekel, hogy az adósom? A halálát akarom. Nem kellett volna bele szólnod abba amihez semmi közöd!
/Mondom nyersen. Majd felkelek és otthagyom, had babusgassa Voldemortot.
Megfogom Graefit húgának egyik kezét és elkezdem áthúzni a másik helyre, mikor átérünk, már nem kell foglalkoznom vele. Eledelé válik./
+ Remélem ez legalább észhez térit majd Graefit! +
/Ránézek egy pillanatra a két férfira, akik nem messze tőlem vannak.
A vámpír testvérpár hidegen hagy, ellenben Piroska jobban érdekel./
- Remélem elégedett vagy Cicám, hogy itt vagyunk utasításaidnak megfelelően! Most viszont jobban tennéd ha elkezdenél csicseregni, mi a fene folyik itt! A véren kívül!
/Mondom színtelen hangon./


{182}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Arich Pént. Júl. 15, 2011 12:23 am

/Hirig fagyos visszavágása hideg tűként bök a mellkasomba, mikor dacára minden gesztusomnak, amivel lágyítani akarom a tényt, hogy felülbíráltam a döntését +Meglátásom szerint jogosan!+ rámpirít, hogy semmi közöm hozzá, megöli-e vagy sem az ájult barátját.
Szóra nyitnám számat, hogy elmagyarázzam neki, mennyire nincsen igaza, amikor ezt a végzetesen egyszerű és végletes megoldást választja, de csendes belenyugvással veszem tudomásul, hogy amit addig gondosan építettem... építettünk, romokban hever. Sehol a bensőséges hangnem, a gyengéd vibrálás... Helyette valami rideg, felfakadni kész tombolás sugárzik szét minden porcikámban, hát gyorsan elterelem figyelmemet s az ájultan heverő Graefithez fordulok./
- Barátom, nem semmi szenvedéllyel bír a barátnőd... /Mormogom magam elé, miközben a Hirig kezéből zsákmányolt tőrt övembe tűzöm. Következő mozdulatommal +meglepően könnyedén!+ felkapom az alélt testet, s indulok a földön heverve agonizáló anya felé. Ahogy lehajolnék érte, egy pillanat alatt beolvad a talajba, mintha csak egy napon felejtett jégkocka lenne. +Nocsak, a Földanya szó új értelmet nyert!+ Nyugtázom rezignáltan a jelenséget, majd jobb híján követem a Graefit húgával távozott Hiriget.
Odabent aztán leblokkolok s tehetetlenül figyelem, ahogy az újonnan született kölyök kiszívja az életet az alélt lányból. Mire moccannék, hogy megakadályozzam a jelenetet, házigazdánk elénk áll s végre bemutatkozik. A többiek meginduló szóáradata belém fojtja a szót, hát számat becsukva megvárom, amíg Cassandra nyilatkozik./

(40)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Caridwen Szomb. Júl. 16, 2011 1:51 am

/ A kislányszóra nyitja a száját, de hamarosan be is csukja. Aggodalmasan pillant a mellette ücsörgő nőre, majd a rósás arcú csecsemőre, aki befejezve a táplálkozást odamászott hozzá és az ölébe ült. A necromanta szinte holtként fekszik az ágyon, de ha jobban megnézitek, láthatjátok, hogy még emelkedik és süllyed a mellkasa.
A lány helyett a nő szólal meg a csecsmő aranyos fürtjeit simogatva./
- Komolyan azt gondolják, hogy a kislány így tervezte? A kis buta mindössze hiába látja mi történik, makacsul ellenáll a sorsnak, pedig nem kéne neki, mert úgyis a sors fog győzedelmeskedni... /Egy tökéletes szemfogvillantó mosolyt küldött a lány felé, majd ismét felétek fordul./
- Azonban úgy hiszem, ez nem a maguk harca. Cassandra belerángatta magukat ebbe az őrületbe, de maguknak nem kell itt maradniuk. Ha kijutnak az erdőből elmehetnek. De ha ragaszkodnak hozzá választhatják a halált is, csak magukon múlik...
/Elmosolyodik, a csecsemő pedig megnyalja az ajkát, mintha értené a szavakat./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Rabraquat Hétf. Júl. 18, 2011 6:21 am

*MET - A jádekő*

+Nagyon magabiztos vagy vérszívó patkány lány!+
/Hallgatom, ahogy járatja azt a több száz éves száját. Vagy több ezer. Ki tudja? Laila mindenestre mögém bújik és megfogja a kezemet. remeg. Fél. Én nem félhetek, így tiovábbra is ugyanúgy állok, ahogy egy igazi Arany Siedhéhez illik. Megvetően nézem őket, a csecsemőre egy pillantsát sem vesztegetek. Nem érdekel mostantól. Viszont a habogó lányra annál inkább nézek és figyelem a rezdüléseit. Piroska is fél./
+Nagyon nem tetszik ez nekem!+
/Bevetem hát a meggyőző képességem./

- Tudja hölgyem, én szeretném ha beteljesedne egy jóslata izékének /kacsintok a piros ruhás lánykára/... Cassandrának. Ha ehhez az kell, hogy őt támogassam, hát legyen. Tény az is, hogy szeretném elkerülni a konfliktust bárkivel is. Egyrészt mivel ide hívott a lány minket, szeretném, ha elmondaná nekünk, mit vár el tőlünk. /Felragyogok és az ujjaim intésére a lány mellett egy kis szellő kerekedik./ Ezt teheted titkosan is Cassie, ha a szélbe suttogod. Megbeszélem a többiekkel, ha már belerángattál... Ezt jól mondja. Ha megengedi, majd mi választunk, hogy meg szeretnénk-e halni, vagy sem. /fejezem be és meghajolok felé. Kíváncsian várom, hogy Cassandra mit lép... Vagy esetleg más./

[197]
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Hirig Szer. Júl. 20, 2011 7:57 am

*MET - Jadekő*


/Csendben hallgatom végig Rab kisebb előadását, bármennyire is jó a beszélőkéje, valahogy nem nyugtat meg és nem tereli el a figyelmem a vámpírcsaj mondandójáról./
+ Szépen vagyunk! Hullák próbálnak dirigálni! Nekem ez nagyon nem tetszik! +
/Egyik szemöldököm magasan a homlokom közepére szökik fel, mikor Rab, kijelenti, hogy szeretné, ha egy jóslat beteljesülne./
+ Háh! Minden ember saját sorsának kovácsa! Ha van amit el akarsz érni, akkor azért tenned kell! +
/Szemem a kis gyereket kutatja. Nem törődve az előttem álló vérszívóval, oda sétálok az ágyhoz. Egyszerűen kikerülöm a férfit./
+ Érdekes kis bestia vagy csöppöm! Vajon mennyire vagy okos? Feltudod mérni a helyzetet, hogy akár meg is hallhatsz? +
/Mikor már az ágynál vagyok, leülök Piroska mellé. Szemem belefúródik az övébe./
- Utoljára kérdem! Miért kellett ide jönnünk?
/Hangom nyers./


{183}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Arich Pént. Júl. 22, 2011 7:16 am

/A párbeszédet - mely érzésem szerint kissé olyan hatású, mintha a résztvevők elbeszélnének egymás mellett - csendesen végighallgatva kisebb zavar lesz rajtam úrrá. Torkomat megköszörülöm hát, s ha már mindenki rám figyel, szóvá teszem a megfogalmazódó gondolatokat./
- Már megbocsásson kedves mindenki, de személy szerint irtózatos tudatlanságban leledzem. Önök itt mindannyian sorsról, jóslatról beszélnek, s nagyon úgy fest, pontosan tudják, miről is van szó.
Nézzék el nekem /fordulok a különös csecsemőt simogató nő felé megnyerőnek szánt mosollyal/ még nagyon új vagyok, de attól tartok, fogalmam sincsen arról, miféle sors az, ami ellen önök szerint az ifjú hölgy /intek Cassandra felé/ tenni próbál. Van ugyan egy elképzelésem egy közel két... azaz háromezer éves jóslatról, de kissé bizarrnak tűnik a feltételezés, így hát nem is adom újabb tanújelét félreinformáltságomnak.
/Ismét ráragyogok a nőre./
Szóval, ha felvilágosítana, hölgyem, boldoggá tenne, s aztán a továbbiakban már bölcsen, s nem az első, ösztön sugallta módon dönthetnénk.

(41)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Caridwen Pént. Júl. 22, 2011 8:19 am

/A nő Rabra néz, mialatt közli./
- Igen? És milyen jóslata? A lányra igen jellemző, hogy jósol, nem egy jóslata van..
/Közben Cassandra halkan ezt suttogja: Nem szabad hagynotok, hogy megszülessen a... Utána azonban a nő átöleli a vállát és maga mellé húzza, így a lány elcsendesedik.
Hiriget menet közben elkapja Valentin. A szorítása olyan, mintha egy szobor tartaná fogva a tündért, akinek esélye sincs menekülni a vasszorításból.
Közben a nő Rabtól Arichoz fordul. Hűvös márványarcára lehengerlő mosoly ül ki./
- Úgy tűnik fióka, csekélyke nemlétedhez képest kimondottan értelmes vagy. /Láthatóan nem sértésnek, hanem bóknak szánja./
- A jóslat igazán nem nagy dolog, a mi kis Cassandránk szerint, egy gyermek születése nemkívánatos, ezért mindenkit belevonva a maga kis tervébe igyekszik megakadályozni a születést. De butaság az egész, ne is törődjenek a kislánnyal...
Megismétlem. Távozhatnak egy játék után, vagy meghalhatnak itt és most. /Az útobbit egyesek esetében kimondottan sajnálnám. /Itt szomorú kék szemeivel arichra majd Rabra pillant, azonban a végére az írisze vörös lánga borul./
- Nos kezdődhet a játék?
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Rabraquat Pént. Júl. 22, 2011 11:38 pm

*MET - A Jádekő*

- Nos, nem erre gondoltam, de ha ön szerint össze-vissza beszél, nyilván nem érdekli. Úgy látom a játékból nem lehet kimaradni...

/Mondom és feljebb emelkedek, hiszen repülve gyorsabb vagyok. Megidézek egy elementált, aki Laila testőre lesz és várok, hogy mi ez a "játék". Mondjuk nyilvánvaló az, hogy semmi pozitív. Legalábbis sosem láttam még B kategóriás vámpír moziban izgalmas játékot... maximum a prédának volt izgalmas. Közelebb húzódok a többiekhez, sok lúd disznót győz alapon. Úgy látom, nem igazán lehet egyezkedni ezekkel./

+Ha bármi baja lesz Lailanak, nektek végetek vérszopók!+

[198]


A hozzászólást Rabraquat összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Júl. 23, 2011 8:12 am-kor.
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Arich Szomb. Júl. 23, 2011 7:40 am

- Nos, ez esetben bármennyire is rokonszenvezek az ifjú Cassandrával, attól tartok, a szándéka kevésnek bizonyult s bármit is szeretett volna tenni, bizony megkésett vele. A gyermek megszületett... /Tehetetlenül széttárom karomat, s egy bocsánatkérő mosolyt engedek meg az ifjú lány felé. Közben Rabraquat fel is emelkedik, s érzem a körülötte kavargó levegő áramlását, ahogy Klárát is a védelmébe vonja. Megadóan biccentek hát a vörösbe forduló pillantású nő felé, s miközben lépek egyet az ajtó felé, Hirig fülébe súgom:/
- Én a helyedben összehúznám magam... Nagyon picire.
/Fennhangon aztán már a nőhöz szólok./
- Kegyed nem sok választást hagy. /Mosolygok rá, majd vállat vonok./ Ha játszani akar, hát tegye, de figyelmeztetem, én nem szoktam játszani a hölgyekkel. /Villantok rá egy utolsó, szívdöglesztőnek szánt mosolyt, majd ugrásra készen várom, mi történik./

(42)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Hirig Vas. Júl. 24, 2011 12:50 am

*MET - Jádekő*


/Lendületemet egy roppant kellemetlen esemény zökkentette ki céljából.
Megvető és rideg tekintettel mértem végig a férfit. Legvégül a szeménél állapodtam meg./
- Azonnal engedj el, te senkiházi! Mit képzelsz magadról?
/Sziszegtem a fogaim közül, pár akkorddal mélyebben mint az a rendes hangszínen lenne. Nézetem vörös szemeit, de valahogy nem igazán rémített meg. Graefitat veszélyesebbnek véltem, még akkor is ha alszik. Próbáltam vissza tartani a felsziszegést, melyet a fájdalom, az erős szorítása miatt éreztem./
- Ha nem akarod, hogy kiverjem a szemfogaidat Édesem, most engedsz el!
/Archi szavaira nem igazán figyeltem./


{184}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Caridwen Vas. Júl. 24, 2011 10:27 pm

*MET - Jádekő*

/A nő aprót bólint. Majd emelné a kezét, amikor Cassandra Arich felé kiállt, teljesen kétségbe esve./
- Nem ez az a gyermek! Vér úrnőjé... /Ekkor azonban Valentina olyan erővel vágja fejbe, hogy elájult.
Majd egy különös csuklyás férfi lép elő és hirtelen mintha minden nyúlós és sűrű lenne... a fáradtság egyre súlyosabb teherként nehezedik a vállatokra. Még látjátok Valentina önelégült mosolyát majd minden elsötétül, mintha egy sötét kút nyelne el titeket.../


Folytatás a lidérces álmok ligetében.

*Még ide írjatok egyet, aztán majd egy olyat, hogy felébredtek a ligetben, csak ti 4-en lesztek ott. Remélem ez elég lesz egy hétre. Razz*
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Rabraquat Hétf. Júl. 25, 2011 6:54 pm

*MET - A Jádekő*

- Hé, én sem szeretem piroskát, de azért ésszel, ha nincs is! /Mondom a nőnek aki leüti (!) a kis csajt. Már épp megtorolnám ezt, mikor egy különös férfi lép elő. Érzem, ahogy a mágiája beterít, körbefog, majd szinte magába szippant. Megpróbálok védekezni ellene, de semmi sem használ. Még Laila után kapok és érzem a kezét, mikor minden elsötétedik./
+Laila, itt ne hagyj!+


*Folytatás*

[199]
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Arich Szomb. Júl. 30, 2011 2:26 am

/Cassandra még be sem fejezheti, amit elkezdett, a ragadozómosolyú nő egy csöppet sem kecsesnek nevezhető mozdulattal leüti./
+Ó, tehát nem ez az a...!+
/Nagyjából csak eddig tudok eljutni gondolatban, mikor +A semmiből?+ előlép egy addig rejtve maradt csuklyás alak, tagjaimon pedig ólmos fáradtság lesz úrrá. Jóformán csak arra marad erőm, hogy megtámasszam magam, s ne mint egy kidőlt fa zuhanjak el, mikor szinte érzem, hogy körbefolynak a nyúlós és ragadós erő +A mágia?+ hullámai.

Utolsó látványként házigazdánénk lehangolóan bicskanyitogató mosolyát viszem magammal, aztán csak a sötétség.../

(43)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Hirig Hétf. Aug. 01, 2011 3:25 am

*MET - Jádekő*


/Már majdnem újabb fenyegetésekkel és nem éppen kellemes kilátások elé helyzetem volna fogva tartómat, mikor Pirosak felüvölt, hogy rosszul következtettünk a gyermeket illetően, majd mikor befejezné figyelmeztetését, az unszimpatikus vérszívó leüti./
+ Mit képzel ez a nő?! +
/Már majdnem megmondanám keresetlen véleményemet ennek a Valentina nőszemélynek is, mikor egy sötét küllemű alak lép be szűk kis társaságunk légkörébe. Legnagyobb bánatomra nem felmentő fellépéssel./
+ Vajon még hány teremtményt fogok megutálni? Oh, Raven?! Veled mi lehet? +
/Aggodalom fut végig rajtam, ahogy sorstársnőmre gondolok, de közben akaratlanul is Valentin karjaiba omlok, mert teljesen elvesztem a testem felett a kontrollt. Elájulok!/


{185}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Szemirámisz függőkertje - Page 5 Empty Re: Szemirámisz függőkertje

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

5 / 5 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.