Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Arich del Contiago tüskéje

2 posters

Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Szer. Ápr. 11, 2012 8:16 am

A többihez hasonló, karcsú gránittüske komorlik a többitől kissé távolabb, ám mindezzel együtt valahogy mégis közéjük tartozóan.

A kívülről keskeny, éppen csak egy láb számára járható lépcsővel körbeölelt építmény egyetlen bejárata szédítő magasságban, a tüske legtetején található, s azt is finoman faragott, kovácsoltvas hatású fémpántokkal vert faajtó zárja.

Az alig pár embert befogadni képes előszobából a fal mellett indul a torony egész belsején végigfutó, fémvázra rögzített márványlapokból álló, keskeny csigalépcső, mely sorban lefelé öt szintet érint.

Közvetlenül legfelül a messzi XIX. század hangulatát idéző két heverő és ugyanannyi karosszék kínál helyet mindössze hat, illedelmesen és kényelmesen helyet foglaló vendég részére, s egy, a középen álló, fából faragott, finoman aranyozott ébenhatású kisasztal a vendégek italai, nassolnivalói számára.

Az ez alatti szint egy kisebb előtérre nyílik, melyből három ajtó vezet tovább:
egy a halandó látogatók, személyzet számára szolgáló, szolid eleganciával, világos színekkel és csak minimális aranyozással ékített, koedukált mosdó felé,
kettő pedig a teljesen ugyanúgy berendezett, badachinos-franciaágyas hálókba, melyek mindegyikének sarkában spanyolfallal leválasztott, aranyozott csappal felszerelt, egy egyszerű vezérlőpanelről fűthető, márvány fürdőkád kapott helyet.

A következő szint egybenyitott, a lehetőségekhez képest tágas tér, melynek falain törhetetlen, átlátszó ajtókkal felszerelt könyvállványok és díszes drapériákra felhelyezett, aprólékosan kidolgozott, különböző stílusú díszfegyverek váltakoznak, hogy a lépcsőtől távolabbi oldalon, ám azzal szembe fordított, hatalmas íróasztalnak és az ahhoz tartozó, dönthető, forgatható bőrfotelnek adjanak helyet.

Az utolsó előtti szinten a torony anyagából sarjadt nagyasztal uralja a termet, ami annak mozgathatatlan volta révén kizárólag ünnepségek, megbeszélések esetleg gyűlések lebonyolítására alkalmas, eme céloknak azonban kiválóan megfelel.

Végezetül pedig a házigazda sötétszürke alapon fekete mintás tapétával borított falú privát szállása bújik meg a bejáratihoz hasonlóan faragott és vasalt ajtó mögött, melynek egyik oldalán egész falat betöltő holoképernyő terpeszkedik.
A bármilyen látványt megjeleníteni képes készülék memóriájában több száz, előre beállított és végtelen számú, egyedivé szabható látvány illúziója található: ugyanúgy helyet kap egy szigorúan hololángokkal ellátott, fekete stukkókkal keretezett díszkandalló, mint egy valaha volt tavaszi reggel madárdalokkal és virágillattal terhes kertje.

A bejárati ajtóval szemközti falon kapott helyet a széles, a fentebb látottakhoz igen hasonló, minden kényelemmel felszerelt, két vagy több személy befogadására is alkalmas franciaágy, mely leomló lepedőivel rejti azt a szinte csak tapintás útján érzékelhető pár apró nyílást, ami az alig kétszemélyes, afféle pánikszobába vezet, ahova a torony gazdája végszükség esetén visszavonulhat.

Természetesen a padlóról nem hiányozhat a vastag, puha szőrme, a falakról a sejtelmes hangulatot árasztó, állítható fényerősségű falikarok sora, s az ágy melletti éjjeliszekrényről az örökkön jégbehűtött pezsgő, mely csak arra vár, hogy valakinek a társaságában elkortyolgassák...
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Pént. Ápr. 13, 2012 10:01 am

*Előzmény a sötét ösvényeken.*

/Egy aprót legyint, majd magyarázni kezd./
- Persze, te mé nem vagy itt olyan hosszú ideje, hogy hallj róla. Ő volt az egyik első, aki átjött a kapun.. a fene tudja miért, talán még nem volt bejáratva az a valami, minden esetre jól megkavarta a fajokat. A drága föld csak félig vámpír... másik részt azok közé az öntelt fekete sidhek közé tartozik... afféle hibrid, se hús, se hal. /vonja meg kecsesen a vállát.
Közben egy biccentéssel megindul afféle a tüske felé, amire ráböktél. Majd amikor odaértek a kissé kopottas lépcsősorhoz, ami felfelé vezet, akkor megáll és magyarázni kezd./
- Remek választás... Jelenleg éppen nem lakik itt senki, de régen az egyik Herceg tulajdonában volt. Nos ez a Herceg kivívta Nostrefat haragját és, nos csúnya véget ért... A tüske már jó ideje lakatlan, de szerintem szépen fel lehet újítani. Azt hiszem öt, vagy talán hat emeletes... Gyere, nézd meg belülről.
/Ezzel a teste mintha elhomályosult volna és hamarosan már csak egy ködfoszlányt láttál, ami átsuhant a rogyadozó lépcsősoron és a következőnek már azt vetted észre, hogy a vámpírnő ott áll a lépcsősor tetején és onnan int neked sürgetően, hogy gyere. A lépcső igen bizonytalannak tűnik, de talán kitart./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Vas. Ápr. 15, 2012 6:50 pm

- Meglehet, hogy ez a Lyanrin amolyan se ez, se az öszvér... Viszont speciel az öszvér híres a teherbírásáról és biztos léptéről, már ha érted mire gondolok. /Mosolygok kísérőmre, majd ahogy tudatja, mi történt a torony előző gazdájával, kissé megborzongok./
- Bízom benne, hogy Nostrefat időben értesül a tüske gazdájának cseréjéről és nem ismétli meg pusztán biztos ami biztos alapon a... Nos, a retorziót.
+Herceg tornya volt, herceg nyomába lépsz Arich, akárhogy is nézzük! Ígéretes kezdet...+ /Fut át a gondolat agyamon, aztán máris azt méregetem, vajon a lépcső elég stabil-e, hogy probléma nélkül feljussak rajta. Valentina sürgető fintorral kísért gesztusa végül győz, s ahelyett, hogy szépen, illedelmesen felsétálnék a torony falán csigavonalban végigtekeredő lépcsősoron, egy könnyed vállrándítás után átcsavarom magam az árnyéklétbe s füstfoszlányhoz hasonlóan követem Valentina nyomát./
- Pff... /Húzom el a számat, ahogy a hiányzó ajtó fityegő zsanérjai mellett a kissé megkopott, kopár előszobát nézegetem./ Azt hiszem, lesz még min csinosítani...

(103)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Kedd Ápr. 17, 2012 5:25 am

/A Hercegnő csak elégedetten bólint a mutatványodra, láthatóan meg van elégedve veled, habár ezt nem mutatja ki túl sokáig, alig pár percre teszi csak.
Aztán biccent a szavaidra./
- Nos igen, lesz mit csinosítani rajta....
/odalép és lesimítja a port a fáról, majd folytatja./
- Nostrefat miatt ne aggódj, már értesül a dologról. Mellesleg a vérszolgák is hamarosan ideérnek, kapcsolatban vagyok velük és már hozzák a szükséges dolgokat.
/Ezzel belém az ajtón a romos szobába. A padlószőnyeg elég foszlott, a falon régi függönyök és egy kakukkos óra, meg egyetlen egy szék ácsorog némán a szoba közepén. az egyik sarokban pedig egy másik lépcső vezet mélyebbre./
- Nos hát igen... Nem is tudom, mikor járt itt valaki.
/Tűnődve bámult, mintha valami régi emléket idézne fel, majd megcsóválta a fejét./
- Régen valóban szép volt ez a hely, kár volt így elhanyagolni.
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Kedd Ápr. 17, 2012 7:44 am

- Vérszolgák? /Kérdezek vissza, majd felötlik bennem a vérből gyúrt gólemek sokasága, akiket az Úrnő hívott elő a tó mélyéről./ Vagy úgy... Értem. /Söpröm félre kérdésemet, majd, ahogy kíváncsiságtól hajtva, ám óvatosan megindulok felfedezni a tornyot, leendő birodalmamat, újabb kérdést fogalmazok./
- Annyi mindent kérdeznék... Csak egy mondatodban találok két olyan témát, aminek a kivesézéséhez egy éjszaka is kevés lenne. De hogy ne vesszek el a részletekben... Lynarin, ha jól emlékszem, azt említetted, sidhe és vámpír. A vámpírt értem, a sidhe meg amolyan varázslóféle, ha jól értelmeztem az eddig történteket.
Meglehetősen degradálóan említetted kevert vérét. Mitől lenne ő gyengébb, mint mondjuk... én? Hiszen képes varázsolni, és mindazon dolgokat ismerheti, mint mondjuk én, vagy akár egy rutinosabb fajtánkbéli. A mágia pedig... Nos, annyit tudok már olvasmányaimból, hogy akármiként is működik, mindenképpen okozhat meglepetést azoknak, akik nem ismerik.
Vagy... /Gondolkodok el egy pillanatra ujjammal szakállamat babrálva, majd ahogy megfogalmazódik bennem a lehetőség, visszapillantok kísérőmre./ Létezik arra opció, hogy akár én is képes legyek hasonló mutatványokra?

(104)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Csüt. Ápr. 26, 2012 11:01 am

- Igen, a vérszolgák. /hagyja rád egy könnyed legyintéssel.
Aztán végighallgat, látod a szemén, hogy legszívesebben már menne tovább, mihamarabb letudná eme kellemetlen teendőt, illetve így tűnik.
Végül apró sóhajjal adja meg magát a kérdésözönnek és nemes egyszerűséggel keresztbe fűzve a lábait helyet foglal a kissé kopottas széken a szoba közepén./
- Nos nem, nagyon nem. A sidhe egy mágikus lény, nem varázsló, inkább afféle tündérfajta, csak éppen emberméretben és embertelen szépséggel... /egy pillanatra mintha elmélázna egy emléken, aztán folytatja./
- Nos jó, ha így vesszük más a dolog. Nem gyengébb, sőt, valami olyan,szinte már csaló módon hatalmas mágiát birtokol, ami az Istennője segítségével vegyítve hihetetlen hatalombirtokosává teszi... ehát nem, messze nem gyengébb, ellenben a sidhek tökéletlenségnek tekintik a kevert vérét. Tudod ha valami jellemző a sidhere, az a sznobság, de az nagyon...
/Egyszer körbe nézett, mint aki vár valakire, majd komolyan rád nézve befejezte./
- Attól függ, mire gondolsz... Képes leszel újabb mágikus képességekre, de a sidhe varázst soha nem fogod eltanulni, az teljességgel lehetetlen... Már az is szembe köpése az egyensúlynak, hogy egy vámpír, a legéletteltelibb, legnagyobb mágiát gyakorolja... még az kéne,hogy kettő is legyen. /csóválja a fejét./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Szer. Május 02, 2012 7:48 am

/Mosolyra húzom számat, majd az ötletnek szóló helytelenítésemet kifejezendő megcsóválom a fejemet./
- Mindössze csak arra gondoltam, hogy létezik-e arra lehetőség, hogy mondjuk egy közülünk való is megtanuljon... Teszem azt átkot, tűzgolyót vagy valami ilyesmi mágikus mutatványt szórni? A mi időnkben a mágia csak kitaláció volt és fogalmam nincsen, hogyan is működik. /Teszem hozzá mosolyogva széttárt karral, majd szabadkozóan felemelem a tenyeremet, úgy folytatom./
- Pusztán csak azért, hogy ha tényleg annyira komoly erőket hordoz az a félvér, előbb vagy utóbb kényelmetlen lehet a jelenléte a vezetőség számára. Ha mindezt azzal párosítjuk, hogy... Apropó. /Vágom el mondandómat ujjamat felemelve, mielőtt olyat mondanék, ami megnehezíthetné a helyzetemet. A pillanatnyi szünetet kihasználva megrágom mondandómat, s inkább újabb kérdéses pontot igyekszek feltárni:/
- Milyen a viszonya Nostrefatnak ezzel a sidhe félével... /Helyeslő bólintást, avagy helytelenítő szemöldökvonást várva figyelem Valentina arcát, majd mikor az érdeklődve pillant rám, folytatom/ Szóval hogy állnak egymással?

(105)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Hétf. Május 14, 2012 9:26 am

/A vámpírnő érdeklődve figyel rád, jelenleg semmi undor nem látszik az arcán, habár más érzelem sem. Mintha már nem érdekelné, hogy emberinek látsszon, olyan, akár egy szobor, egy gyönyörű sápadt márványmű és éppen csak akkor nem tűnik ennek, amikor megmoccan az ajka, hogy megszólaljon./
- Tudtommal nem. Nekünk is megvan a saját mágiánk, az árnyak uralma, vagy az érzelmek manipulálása, de azt a fajta természetmágiát amit a sidhek űznek én úgy tudom nem tudjuk megtanulni, illetve még senkinek sem sikerült közülünk.
/A következő kérdésedre láthatóan elgondolkozik, pár pillanatig valóban mozdulatlanul áll, annyira amitől már viszket az embernek a keze, hogy belebökjön, hogy él-e még./
- Először is, ő már inkább a sidhek között él, mint velünk és egy trón bőven sok ahhoz, hogy uralják. Egyenlőre több előnyünk van belőle, mint hátrányunk, így egyáltalán nem terhes a jelenléte. Ilyen biztos szövetségünk a fekete sidhekkel még soha nem volt. Mellesleg Nostrefat jó viszonyban van Lynarinnal, illetve nincsenek ellenséges viszonyban, ami nálunk jónak számít. Úgy tudom régen a mi kis félvérünk neheztelt a királyra, mert ő vette rá a vérivásra, meg egyén önpusztító csekélységek feladására... szerintem jelenleg viszont egész jóban vannak, ha köztünk lehet ilyet mondani.
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Csüt. Május 17, 2012 8:48 am

- Hm... /Kis időre megakad társalgásunk, miközben emésztem a hallottakat, mindössze tekintetem járja az előszobát s üldögélő vendégemet. Az én... tüskémben. Zavartan ocsúdok fel mélázásomból, s kárpótlásul bocsánatkérő mosollyal fordulok Valentina felé./
- Ó, bocsáss meg, azt hiszem még szoknom kell a házigazda szerepét. Nem kerülünk bentebb... izé lejjebb /intek a mélybe vezető lépcsők felé/, hátha találunk valami lakályosabb helyet, ahol nagyobb kényelemben várhatjuk meg a segítőink érkezését?
Addig esetleg beavathatnál, hogy te mit tennél a helyemben, mivel kezdenéd az önálló életre berendezkedést... /Megnyerőnek szánt mosollyal ragyogok rá, ahogy magyarázólag hozzáteszem:/ Tudod, nem hiszem, hogy túl sokra mennék a munkaerőpiacon a jelenlegi helyzetemben, s vallom, hogy nem szégyen a tapasztaltabbtól segítséget kérni, ha bármi kérdésem is adódik.

(106)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Pént. Május 18, 2012 9:17 am

- Semmi gond. /vágja rá hűvös fensőbbséggel./
- Persze Arich, menjünk lejjebb. /mondja nyugodtan, majd meg is indul.
egy kissé töredezett márványlapokból álló lépcsőhöz értek. Ez nincs olyan szörnyű állapotban, mint a kinti, de azért egy felújítás erre is ráférne már.
Majd egy egészen jó állapotú kis szobába értek, csak kissé kopár. Itt viszont van már két szék, sőt egy finoman aranyozott ébenhatású kisasztal is áll a szoba közepén, ami egyáltalán nem illik a tüske kissé romos hangulatához. Olyan, mint valami itt feledett kis kincs.
Valentina egy tűnődő pillantással végigméri a szobácskát, majd egy kecses vállvonás után odasétál és leül az egyik székre, majd mintha ő lenne a házigazda úgy int a másik felé, hogy foglalj helyet te is./
- Nos még valami kérdés? Lassan itt vannak a vérszolgák is, nekik majd elmondhatod mit hogy szeretnél csinálni. Amúgy hogy mit tudsz csinálni? Kapcsolatok fiam... a mi világunkban egy jó kapcsolat többet ér, mindennél. Látogasd meg az öregeket, vagy a fiatalokat, támogass, ellenezz és politizálj. Ez az egyetlen út, ha el akarsz érni valamit.
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Hétf. Május 21, 2012 1:07 pm

- Alapvetően igyekvő típus vagyok. /Biccentek felé mosolyogva, miközben önkéntelenül is a szoba közepén álló kisasztalhoz sétálok. Ujjaimmal végigsimítom lakkozott felszínét, s kissé elmélázva szemlélem újdonat tükörképemet. Végül aztán felrezzenek gondolataim közül, s újabb mosollyal töltöm be a köztünk támadt csendet./
- Úgy vélem, korai lenne még nyakig vetnem magam a magaspolitikába. Egyelőre még azt sem tudom, mi az, amit ajánlani tudnék másoknak az elbűvölő társaságomon túl. Ez pedig, attól tartok, bár nem lebecsülendő, de önmagában sajnálatos módon nem elegendő egy mégoly gyenge megállapodás megalapozásához sem. /Mosolyomat félbevágva elhúzom számat, majd a mögöttem lévő székre ereszkedek, hogy végre eleget tegyek vendégem óhajának./
- Hogyan... mi szükséges ahhoz, hogy nekem is legyen... hogy én is tudjak vérszolgákat irányítani? Ne érts félre /tárom szét árulkodóan keresztbefont karjaimat s ismételten szélesen mosolygok Valentinára/ roppant mód boldoggá tesz, hogy önzetlenül, viszonzást nem várva sietsz a segítségemre... /Kis szünetet tartva kényelmesen keresztbevetett térdemre kulcsolom kezeimet, majd a művelet befejeztével ártatlan arccal rápillantva folytatom:/
De gondolom ahhoz szükségem lenne legalább egyre, hogy ne saját kezűleg kelljen rendben tartanom a lakhelyemet. /Alig észrevehető módon megrántom vállamat./ Vagyis hogy komolyan vegyenek.

(107)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Vas. Május 27, 2012 3:11 am

- Ha az én fiókám ennél, akkor még úgy jó száz kétszáz évig távol tartanálak a politikától, mielőtt szégyent hozol a fejemre valami őrült lépéseddel. /közölte kecses legyintéssel.
Most nem volt mozdulatlan. Angyali álarcot öltött, így, hogy a politikáról beszélt, mintha a saját közegében találta volna magát. Egészen élőnek tűnt és ez adott neki valami sötét tündéri szépséget./
- Te azonban nem az én gyermekem vagy, ha úgy vesszük senkié. Ez nagy áldás és átok is egyben. Nincsenek ellenségeid így, de barátaid sem. Csak rajtad múlik, ezt hogyan fordítod a javadra, vagy fulladsz bele... /tette még hozzá angyali mosollyal.
Az utolsó monológodra hűvös mosoly ül ki az arcára./
- Oh igen, valóban szükséged lesz néhányra, ez azonban olyan kötelék, amit nem lehet csak úgy egyik pillanatról a másikra megkötni. Ki kell választanod a megfelelő halandót, ez ugyanis egy kétoldalú kötelék. Nem hiszem, hogy egy kiállhatatlan segkiházival akarnál évszázadokig a véreden osztozni. A vérszolga megteremtéshez hatalom kell, a megtartásához pedig még több erő. Náluk hűségesebbet nem találsz, hiszen mágia adja a hűségük, de ennek ellenére nem csúnyán bábok, hanem segítők, ezt pedig okosan kell megválasztanod.
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Kedd Május 29, 2012 1:12 pm

/Figyelmesen fülelve iszom információt +Még ha oly bosszantóan csekélyet is!+ hordozó szavait, végezetül némi öniróniával fűszerezett ajakbiggyesztés kíséretében elmosolyodom./
- Attól tartok, még mindig szoknom kell a gondolatot, hogy a hosszútávra tervezés jelen, reményeim szerint tartós álláspont szerint nem pár évet, netán évtizedet jelent. /Pillantok magamon mulatva arcára, végül csekély színpadiassággal felsóhajtok./
Gondolom, más, hozzám hasonlóan pályakezdő fiatalnak is ugyanez a problémája... /Villanásnyi szünetet tartok, majd helyeslésre nem várva nagyúrit parodizáló kézmozdulattal kísérve folytatom:/ ...hát kegyeskedem azon iparkodni, hogy ne untassalak téged halálra. Szóval, ha még akad számomra némi elütni való időd, elmondanád, mit értesz az alatt, hogy kétirányú a kötelék?
/Kósza pillantásom a fekete kövek alkotta plafonon át a falig siklik, majd annak mentén pedig kissé kopottas társalgómon szalad végig, végül visszatér társaságomra. Elkalandozó gondolataim közepette rádöbbenek, a választ mintegy tudatom peremén egyensúlyozva tartom, közben pedig megváltást várva érkezők zaját kutatom, hát igyekszem oldani a társalgásunk menetében ismételten csak beállt, aprócska szünetet./
- Ha nem nagy teher számodra bohókás csapongásom, mesélj nekem egy kicsit, milyen volt ez a... tüske fénykorában? /A helyes kifejezés megtalálása felett érzett örömömtől felélénkülve ismét elmosolyodom./ Esetleg elmondhatnád azt is, milyen is volt a gazdája. Mivel foglalkozott, ki és mi iránt érdeklődött, mi lett a többi tulajdonával, netán alkalmazottaival? Ha jól értelmezem, ők valakinek a fennhatósága alá kerültek... /Szégyenlős vállvonással, a gondolatot félbehagyva igyekszem palástolni a ház és az azt rendben tartó személyzet közti, felderengő kapcsolat körvonalazta halovány ösvényt ölelő izgalmamat. Elvégre annak mentén talán, ismétlem talán nekiindulhatok végre az önálló, elismeréssel szegélyezett élethez vezető út felé./

(108)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Csüt. Május 31, 2012 10:11 am

/Arra nem reagál hogy untatod-e, habár egy vérszegény ironikus mosoly megjelenik az arcán, amikor ezt mondod./
- A kötelék azt jelenti, hogy a vérszolga nem egy egyszerű cseléd, hanem a mestere társa. A vérszolgának a mestere vérét kell innia, hogy megőrizze az erejét. Ha a mester meghal, meghal a szolga is, ha pedig a szolga meghal az megrázza a mestert. A többség nem hal bele, de már arra is volt példa, hogy olyan szoros volt a lánc mester és szolga között, hogy a szolga halála vitte az örök álomba a mesterét. Így érthető már? /pillant rád, az arcod tanulmányozva.
Láthatóan nincs túl sok kedve tovább beszélni, habár vesz egy mély levegőt végül, hogy belekezdjen, ekkor azonban félre biccenti a fejét és te is meghallod a szívdobbanásokat és a halk beszédet. Pár percbe telik csak és a lépcsőn leérkezik egy különös fiú láncos nyakörvvel a nyakában meg egy másik ragyogó kék szemű aranyhajú fiú, akit könnyű szerrel leánynak is nézhetne az ember. És végül fekete köpenyében szinte eltűnve megérkezik egy hihetetlenül hosszú fekete hajú nő is, egy ébenfa botot markolva. Mind meghajolnak, habár a nő kevésbé, mint a férfiak. A férfiak aurája egészen fakó néhol van benne néhány fakóvörös sáv. A nőé azonban sugárzóan fényes, amibe néhol fakóvörös sávok vegyülnek./
- Itt vannak az én kis drágáim. /mosolyodik el Valentina./
- A szőke ifjú Athos, a másik fiacskám pedig Porthos. A szépséges hölgy pedig Milady...
- Valójában Freja.... /a vámpír pillantására azonban elcsöndesedik, de a dacos fény nem huny ki a szemében./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Szomb. Jún. 02, 2012 7:33 am

Jó diák módjára, elmélyülten bólintok visszakérdezésekor s fürkészését is moccanatlan arccal tűröm. Tekintetemet azonban nem tudom fékezni, óhatatlanul is elárulja ide-oda rebbenésével, hogy a kapott információk feltárta-megszabta lehetőségeket s korlátokat kutatom.
Az érkezők színrelépésével aztán máris akad lényegesebb szemlélnivalóm, hisz annyira különböznek Úrnőm által életrehívott vérből alkotott +gólemek?+ szolgáktól.
+Szívdobbanás, aura... Hisz ők élnek!+
- És hol marad Aramis és D'Artagnan? /Vonom mosolyra ajkaimat, azonban meglepődésemet s a névválasztásnak szóló gúnyos gondolatokat visszatartom, nem szivárognak ki ajkaimon; hangom marad a könnyed, társasági csevej megszabta illendő, finom érdeklődés határain belül.
A kérdés elültével aztán aprót biccentek Valentina felé, s pajkos, huncut hangon sóhajtom:/
- Meg mertem volna esküdni, hogy ha már választani kell, a Mylady szerepe rád illene inkább. /Kacsintás után viszont szemöldököm felvonva szúrok egy incselkedőt:/ Vagy még az is kiderülhet, hogy a Bíboros valójában nem is férfi? Egyébként /sietem udvariasan elvenni megjegyzésem élét/ meglehetősen dekoratívak, már ha szabad dícsérni mások... segítőit. /Mosolyom, mozdulatom már-már vidámnak is tekinthető lenne, belül azonban kíváncsian várom, mi a következő lépés, hogyan fogunk neki majdani lakhelyem renoválásához./

(109)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Szomb. Jún. 02, 2012 10:22 pm

- Nos, nem fogom átadni neked az összes segítőm. /mondta teljes nyugalommal, mintha fel sem vette volna, hogy minek szánod a megjegyzést.
Maga mellé inti a sötétebb hajú fiút, aki boldogan az ölébe ül és különös vörös szemeivel a mesterén csüng./
- Tévedsz fióka, én nem közéjük tartozom, én az istenük vagyok. /közli különös mosollyal, majd az egyik sápadt kezét végighúzza a fiú nyakán a körme pedig vékony vérpatakot hagy maga után. Odahajol és lenyalja a skarlát vonalat, aminek édes illatát még te is erősen érzed, hiába ettél már./
- És szabad dicsérni, a gyűjteményem igen egyedi... /kacag fel.
A férfiak teljes odaadással csöngenek a szavain, de a nő sötét tekintetében mintha haragot látnál, dühöt és dacot./
- Nekem viszont most mennem kell, fontosabb teendőim hívnak. Mond el nekik, milyenre szeretnéd a házat, ők pedig elintézik neked. /mondja könnyedén. Majd búcsút int és ragadozóléptekkel elsiet.
A vérszolgák érdeklődve néznek rád, várják az instrukciókat./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Kedd Jún. 05, 2012 8:53 am

- Részemről az öröm és a megtiszteltetés, hogy vendégül láthattalak! /Bókolok utána egy igazi, reneszánsz korabeli udvari meghajlással, s ahogy eltűnik a lépcsőn, mintha még elcsípném visszapillantó arcát. Aztán, a következő pillanatban végül már csak az általa felkavart levegő s az utasításomat váró szempárok árulkodnak ittjártáról./
- Hát... /Pislogok vissza tanácstalanul egy pár szempillantásig, aztán lélekben megrázom magam és felderült arccal, széles mozdulattal intek a további mélységekbe csábító lépcsőlejárat felé./
- Úgy vélem, előbb célszerű lenne megtekinteni a már meglévő alapokat, aztán pedig kíváncsi vagyok, ki mihez kezdene velük.
/Terelem előre gondolkodás nélkül a fiúkat, a szikrázó szemű fiatal nőre viszont legelőzékenyebb, barátságos mosollyal az arcomon ragyogok, felkínálva karomat, amit gáláns módon a rendelkezésére bocsátok az ereszkedéshez./

(110)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Szer. Jún. 06, 2012 10:17 am

/A fiúk illedelmesen biccentenek és mintha a legapróbb rezdülésedet is értenék, úgy indulnak meg lefelé.
A nő vet rád egy pillantást a szemében több haragot látsz, mint amennyi egészséges lenne egy emberi szempárban. Vet egy pillantást a neki nyújtott karodra, mire a szeme még jobban összeszűkül. Szóra nyitja a száját, de végül nem mond semmit, csak követi a két másik férfit lefelé, de téged nem érint meg, még véletlenül sem.
A következő szinten egy afféle előtérbe érkeztek meg, ahonnan három mállazodó ajtó vezet tovább. Mire te is leérsz a többiek ott várnak rád. A fiúk érdeklődve a nő haragosan néz körbe./
- Melyik termet szeretné szemügyre venni uram? /kérdezi illedelmesen az aranyhajú fiú.
Ezután csak állnak és várnak arra te merre akarsz menni./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Pént. Jún. 08, 2012 9:10 am

/A karomat elutasító nő fintorára megbántott fintorral és kérdőn felvont szemöldökkel válaszolok, hogy aztán lefelé vonultunkban pofátlan módon felzárkózva a fülébe sustorogjak:/
- Meglep ez a tömény ellenségesség, amivel jutalmazol kedves, pedig tudomásom szerint egyáltalán nem szolgáltam rá. Mifelénk az egyik legalapvetőbb illemszabályok közé tartozott, hogy azt a bánásmódot viszonoztuk, amivel a másik felénk fordul... /Pár pillanatot hagyok, hogy ülepedjen mondandóm, majd a következő szintre kilépve mellé siklok, hogy újból elé kínáljam vezető kezemet./ Nos, mit szólnál hozzá, ha újra megpróbálnánk kultúráltan és kellemesen viselkedni? /Mormolom felé szélesen mosolygó ajkaim mögül, miközben tekintetem az elém táruló látványt méri fel./
- Szépen sorban mindet. /Felelek a lágy arcú fiú +Athos?+ kérdésére kedélyes mozdulattal előreintve a bal szélső ajtó irányába, aztán sorra véve a többit is./ Esetleg, ha valamelyikőtök tudja, hogy nézett ki fénykorában, megoszthatná velünk is.
/Teszem hozzá udvariasan érdeklődő hangsúllyal előbb a fiúk felé intézve, aztán egy udvarias oldalpillantással a nőre is kiterjesztve a lehetséges válaszadók körét./

(111)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Kedd Jún. 12, 2012 1:45 am

- Ne lepődj meg rajta vérivó. /mondja összeszorított ajkakkal. Másodszorra beléd karol, de mintha tömény jegesség áradna belőle, és éppen csak annyira érint meg, amennyire feltétlen szükséges, mintha valami fertőző undorító valami lennél.
A fiú biccent a szavaidra, majd kutakodni kezd a zsebeiben és egy kicsi óraszerű valamit vesz elő, leteszi a földre, majd bekapcsolja mire egy hologramm sápatag fénye rajzolja ki az épületet. lyan, mintha a falak nélkül látnád ezt a tüskét, habár sokkal jobban fest...
A régi képét mutatja meg a hologram.
A fiú érdeklődve néz rád, majd kis idő után megszólal./
- Nos így nézett ki a régi gazdája alatt. Ha szeretnéd vissza tudjuk állítani az eredeti állapotába elég hamar. Emlékszem még, milyen szép volt így... /simít végig mosolyogva a fényen, ami eltűnik a tenyere alatt.
A nő a falhoz áll és szinte beolvad az árnyékok közé, onnan néz titeket a hologram körül./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Szer. Jún. 13, 2012 7:32 am

/Szemügyre veszem az elém táruló látványt s szintről szintre, részletekbe menően átvizsgálom a hologramot./
- Bámulatos... /Suttogom, ahogy közelebb hajolva egyre több és több aprólékos momentum fedi fel magát. Jóformán magam sem tudom, ámulatom a látványnak, vagy éppen az azt létrehozó technikának szól, hát gordiuszi módszert használva lélekben vállat vonok és egyként vonatkoztatom mindkettőre. Térdre azért nem hullok, ennyi méltóságot megőrzök magamnak, de csak kis híja, hogy áhítatos gyermek módjára imádjam eme csodát. Rövid ámulat és vizsgálódás után végül észreveszem magam, s lelkesedéstől csillogó szemmel, felegyenesedve mosolygok a két testőrre./
- Javaslat elfogadva. /Biccentéssel nyomatékosítom válaszomat, s a biztonság kedvéért pontosítok./ Igen, állítsátok vissza régi fényét, legyen olyan, mint leromlása előtt. Aztán majd igyekszem nem ráhagyni az enyészetet.

(112)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Caridwen Szomb. Jún. 16, 2012 2:59 am

/A szőke férfi udvariasan biccent, majd a szeme sarkából a nőre néz, aki még mindig durcásan, sőt haragosan néz, de a férfi pillantására odasétál hozzá, még akkor is, ha láthatóan nem túl szívélyesen teszi./
- Ha lenne olyan kedves és egy kicsit magunkra hagyna minket idebent az megköszönnénk drága uram. /mondta udvarias, ám gúnytól csöpögő hangon a nő.
A különös vörös szemű fiú vette át gyorsan a szót tőle./
- Ne haragudjon. Az a helyzet, hogy egyszerűbb, ha nincsen itt és különben sem szeretnénk fárasztani a restauráció kellemetlen apróságaival. Két óra és meg leszünk.
/Ő is a nőre nézett bátorításképpen, aki csak kimérten biccentett./
- Esetleg körbevezetem addig a városban, ha van ami érdekli uram. /mondja Athos sietve.
A nő csak bámul előre, rád sem néz, olyan, mint egy haraggal teletömött kazán, szinte izzik a dühe./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Arich Pént. Jún. 22, 2012 10:20 am

/Már-már hajlanék a beleegyező elfogadásra, azonban a lehető leghamarabb közelemből elmenekült és azóta is folyamatosan, zavartalanul gyűlölködő hölgyre siklott pillantásom ráébresztett valamire.
+Itt bizony nem szeretnek. Meglehet, hogy kötelességből segítségemre vannak, azonban abban bizonyos vagyok, hogy ez csak a szükséges mértékig és pillanatig él, azon túl egy szemernyit sem számíthatok hasonló gesztusra. És ez bizony akármennyire is szomorú, de egyaránt vonatkozik a kissé hiányos testőrgárdára vagy épp vezetőjükre, a bájos ám hideg Valentinára.+
Sóhajomat magamba rekesztem hát, s elnéző-megnyerő mosolyomat arcomra öltve karomat széttárom, úgy válaszolok./
- Szívesen venném az idegenvezetést, azonban attól tartok, túlzottan kíváncsi lélek vagyok ahhoz, hogy kihagyjam, miként nyeri el régi fényét a hajlékomnak választott, elhagyott rom. Szóval /hajtom meg magam feléjük továbbra is változatlan mosollyal ajkaimon/ attól tartok, kénytelenek lesztek alkalmatlankodásom terhe mellett végrehajtani eme bravúrt. Közben talán /lépek közelebb a Myladynek nevezett nőhöz, s szavaimat leplezetlenül hozzá intézem/ talán alkalmunk nyílhat megtörni a jeget, ami valami titokzatos módon fagyosítja itt a levegőt...

(113)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Arich del Contiago tüskéje Empty Re: Arich del Contiago tüskéje

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.