Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Káin vére katedrális

5 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Káin vére katedrális Empty Káin vére katedrális

Témanyitás by Lynarin Seeragic Szer. Jan. 26, 2011 5:39 am

Káin vére katedrális 359a4cfb2cc18822dbfd87cb183ce6a8


A tüskék között húzódó kies földdarabon egy sötét épület áll. Szürke márványból faragott tornyai kardként szúrnak bele a fekete ég aljába. Már maga az épület is tiszteletet parancsol és halált ígér, akár maguk a használói....
Ezen a helyen nem vár rád Isten, csak a kárhozat. Ez egy olyan hely, amit a legjobb elkerülni, mert még a Teremtő sem tudhatja, mi folyik odabent, vagy ha mégis sejti, hát elfelejteni szeretné, ebben az esetben ugyanis jobb a boldog tudatlanság.... az nem fáj, az nem hoz halált....


Káin vére katedrális 82cdef2c6cbec839
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Jackyll Szer. Jan. 26, 2011 8:05 am


+ Jackyll, a béka? De ostoba vagyok… / Ahogy elmosolyodik a nő, összerezzenek, de ura maradok a helyzetnek.
Könnyedén végigsimít Julia brokát-vörös haján. Kiráz a hideg, egyszerre lennék az ő helyében és rohannék vissza a kapuig. Elindulunk. Én szinte transzba követem Juliát./
+ Férfiak, itt állnak a pokol kapuja előtt és nem az jár a fejükbe, hogy merre rohanjanak el, hanem hogy vajon mit kell tenniük, hogy megkaparintsák az előttük haladó hölgyet.
/Nem tudok ezen sokat gondolkozni, mert odaérünk a katedrálishoz, Szürke tornyain ezernyi vízköpő járja sose-vége táncát. Kővirágok tekerednek és amerre a szem ellát mindenhol szürkeség, csontszerű faragványok, hátborzongató vésetek. Vérfagyasztó. Gyönyörű. Teljesen ledermedek. Meghűl a vér az ereimbe, és az izmaim pattanásig feszülnek. Hányingerem van. De be kell menni. Nem akarok belegondolni, hogy mi, van bent. Bár ennél rosszabb már úgyse lehet./
*Én naív.*
[13]

Jackyll
Jackyll
MF Tábor Staff

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jan. 20.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Csüt. Jan. 27, 2011 4:36 am

/Valentina egészen macskaszerű hangtalan léptekkel sétál, még a hó sem ropog a talpa alatt. Júlia gyermeki kíváncsisággal szemlél mindent, mintha a néhol fehér hófoltokkal tarkított éjfekete világ olyan lenyűgöző lenne.

Amikor a katedrális árnyéka rátok vegyül a múzsád is mintha megrémülne kicsit, de amikor a vámpír könnyeden belép a kovácsoltvas kerítéssel övezett kertbe, gyorsan követi. Az ajtó kitárva fogad titeket, belül zöldes fénnyel izzó gyertyák világítanak meg rengeteg hófehér arcot. Amikor beléptek Valentina belevájja a körmeit a csuklójába és a vért a falon függő szenteltvíz tartóba csorgatja. A seb már addigra bezárul, mire leejti a kezét. Júlia is megismétli a folyamatot, habár ő apró tőrt használ hozzá, amit aztán átad neked.

Ekkor különös ruhát viselő vámpír lép oda hozzátok. A köntöse vörös, akár a vér, éppen úgy, ahogy a haja a szakálla és a szeme is. Csak fehér bőre az, ami elüt az izzó vérszíntől.
Valentina amikor meglátja oldalra dönti fejét, a vörös vámpír pedig finoman megcsókolja a nyakát, annál a pontnál, ahol az ütőér van./

- Örülök drága leányom, hogy végre el tudtál hozzánk jönni. Atyád a vér által megpróbálta megmagyarázni távolmaradásotokat, de én akkor is hiányoltalak titeket.
- Ne haragudj atyám, de nekem és Valentinnek sok dolgunk van mostanában, ő most is küldetésben jár, azokat a szemtelen necromantákat igyekszik visszahozni. /A nő hideg szeme vörösen megvillant, majd rátok pillantott./
- Ezt a két halandót hoztam ajándékba atyám, rendelkezz velük. /mondta könnyedén. Az idősebbnek tűnő vámpír rátok pillantott./
- Júlia kedvesem, te tudod hová kell menni, voltál már itt kis szertartások idején. Menjetek az ifjúval a váróba.

/Júlia elragadottan bólint.majd megindul. Egy kis ajtón egy sötét folyosóra értek, amin végigsétáltok, egészen egy öltözőszerű helyiségig. A nő ott leül egy padra és int, hogy telepedj mellé. /
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Jackyll Csüt. Jan. 27, 2011 8:35 am


/Már meg sem döbbenek, hogy Valentina léptei nem hallatszanak, ezen a helyen valami nagyon nincsen rendben. Juliára pillantok./
+ Mily rácsodálkozóan nézz a világra, hogy lehet valaki ennyire szűzies és ennyire kívánatos egyszerre?
/Ahogy belépünk, összerezzenek./
+ Kik ezek? És miért zöldek a lámpák? És mit keressek itt?
/Kezdek megrémülni, a térdem remeg, elkezd tikkelni a szemem, amikor Julia odaadja tőrt, ránézek, és némán azt formálom a számmal:
- Ez most komoly?
/Úgy teszek mintha megvágtam volna a kezem, de inkább leteszem a tőrt és továbbmegyek/
/Mikor megjelenik az a fura alak, az ájulás kerülget, mintha a rémálmaimból lépett volna elő. Ahogy megcsókolja Valentina nyakát, kiráz a hideg. Hogy lehet valaki ennyire nem… Emberi?
Hallgatom amit beszélnek és próbálom összerakni, hogy ki-ki., egy valami kizökkent./
+ Valentin és Valentina? Ez komoly? Milyen beteg elme nevezi el így a gyermekeit.
/Úgy megdöbbenek, hogy a humorérzékem bekapcsolt, hogy véletlenül elmosolyodom./
+A manóba, ezt biztos látta a vörös muksó…
/Amikor a váróba érünk, Julia leül egy padra és int. /
+ Hogy mi? Hogy én? Hát jó…
/Melléülök. A gyönyörű szemeibe nézek. Elveszek a tekintetébe./
- Mi ez az egész? Hol vagyunk? És te miért vagy ilyen gyönyörű? – kérdezzem halk mély hangon.
/ Rájövök hogy mit mondtam és lesütöm a tekintetem./
+Te hülye, hülye, hülye, ilyen ostobaságot kérdezni, biztos nem tart épelméjűnek, sose fogom megcsókolni, magányosan öregen fogok meghalni... Vagy nem is olyan öregen…
Egy gombócot érzek a torkomba. Glupp.
[14]

Jackyll
Jackyll
MF Tábor Staff

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jan. 20.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Csüt. Jan. 27, 2011 9:04 am

/Júlia csak felnevet, csengő nevetése dallamosan visszhangzik a sötét szobában. A hátatok mögötti szekrénysornak dől és a plafon felé fordítja a szemeit, amiket annyira dicsértél.
A mosoly elhal az ajkán, egészen szomorúnak tűnik. Így is szép, de valahogy egészen más./
- Ez az egész? Nos ez egy szertartás. A vámpírok ezzel tisztelegnek a vérnek, egymásnak a hatalmuknak. Igazából nem is tudom. Nagyon rég óta ide járok, de néha még mindig meg tudok rémülni. /még jobban elkomorodik, és egy pillanatra egész letörten pillant rád./
- Igazán nem akarlak untatni, de úgy érzem beszélnem kell. /Ha nem szakítod félbe folytatja./
- Azóta vagyok a vámpíroknál, hogy anyám kidobott. Ide hozott ebbe a városba, mert a vámpírok fizettek értem. Azt mondták a vérem illata csábító és kellemes. Itt nőttem föl, Valentina mellett. /Egy pillanatra még komorabb lesz és szinte suttogva mondja a következőket./
- Tudod, egyre jobban megszerettem. Egyszerre volt anyám, nővérem és talán még szerelmem is. Hidegebb volt, mint a jég, de soha nem bántott. Jó, persze ivott belőlem, de az soha nem fájt igazán. A szívem sokkal jobban fájt. Másnak nem kellettem soha.
/Felhúzza a lábait és rátámasztja az állát. Csöndesen és szomorúan mered maga elé, a tekintete egészen megtört./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Jackyll Csüt. Jan. 27, 2011 9:51 am


/Összerezzenek, ahogy felnevet, rápillantok és megcsodálom tökéletes szoborszépségű arcát. Úgy érzem magam, mint Pygmalion. Látom a szomorúságot az arcán, valamiért át akarom karolni. Megvédeni a világtól. Hallgatom, ahogy beszél, a hangja, mint a méz csurog végig hallójárataimon. Nézzem hogy komorodik el a tekintette… Teljesen belezúgok, nem tudom ezt magyarázni, érzem hogy most elrabolta a szívemet ez a lány. Aztán megtörik a varázs./
+ Szerelmem? Mi a?
/Teljesen magamba zuhanok. Tessék, ennyi, kaput, vége, finito. De ahogy nézem, szomorúan összetörve, átkarolom, és ha hagyja, akkor a fülébe suttogom:
- Semmi baj, kedves, hogy lehet, hogy senkinek nem kellettél, ha te vagy a leggyönyörűbb teremtménye a földnek és égnek?
/Ha nem hagyja, akkor nagyon vörös füllel, összehúzom magam és teljes apátiába süllyedem./
[15]

Jackyll
Jackyll
MF Tábor Staff

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jan. 20.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Csüt. Jan. 27, 2011 9:52 pm

/Hagyja hogy átkarold, sőt szomorúan hozzád bújik. A szavaid hallatán nem enyhül meg, sőt egy gúnyos mosoly ül ki az ajkára./
- Éppen ellenkezőleg Jac. Mit ér a szépség, ha a magány hidegében kell leélned az életed? Mit ér bármi is, ha magad vagy, egyedül állsz szemben a sors kegyetlen szelével? Sokat gondolkoztam rajta és azt hiszem, nem ér semmit. Ha nem szerethetsz és nem szeretnek viszont, senki vagy... Minden embernek kell valami fogódzó, ami a világhoz köti. Nekem nincs ilyen kapcsolatom, én egy semmi vagyok, egy angyalarcú féreg.
/Az öngúny tisztán süt a szavaiból, a szemei lángolnak a dühtől, a teste egészen megfeszül az ölelésedben./
- Tudod, többnyire vágyom a halált... ő lesz az én szőke hercegem... elvisz ebből a nyomorult világból... /A végét már csak suttogja és egészen hozzád bújik, olyan szorosan, mintha beléd akarna bújni. /
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty "What a Wonderful world"

Témanyitás by Jackyll Pént. Jan. 28, 2011 12:24 am


/Itt ülök karjaimba álmaim asszonya, és indulunk egy vérorgiára, kicsit groteszk. Meglepődök a reakcióján, nézem azt a gúnyos félmosolyt tökéletes telt ajkain. Hallgatok. Figyelem mit beszél, egy egyedül hagyott lány szavai, egy olyan lányé aki azért nem féli a halált, mert nem él. Rájövök hogy muszáj megmentenem!/
- Ne légy butus, - Hajolok közel hozzá, érzem bódító illatát. – Az élet olyan szép, élni jó, tudod volt egy énekes a 20. században, te már biztos nem ismered, de tudod, én onnan jöttem. Bocsáss meg de nem vagyok olyan jó énekes mint ő de azért megpróbálom.
/Halkan, nehezen forgó nyelvel elkezdem énekelni, inkább suttogni, a fülébe:
"Látom, zöldellnek a fák, a piros rózsák
Látom, ahogy nekem, s neked nyílnak.
És ekkor eszembe jut, micsoda gyönyörű világ."
- Tudod élni jó, és én csak miattad jöttem ide, a biztos végbe, lehet hogy neked mindegy, de nekem fontos vagy, tudod? Még nem késő, meg kell szöknünk.

[16]

Jackyll
Jackyll
MF Tábor Staff

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jan. 20.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Pént. Jan. 28, 2011 5:37 am

- Különös egy dal, azt meg kell hagyni... /mondja elgondolkozva, és mintha kicsit jobb színben lenne. A szemei még mindig szomorúak, de legalább már nem beszél a halálról folyton.
Amikor a szökést emlegeted, csak lágyan, dallamosan fölnevet./
- Nem kedves, én képtelen lennék megszökni innen. Itt nőttem föl és azt hiszem itt is fogok meghalni... /tér vissza egy pillanatra a sötét árnyék az arcára, de megrázza a fejét./
- Minden esetre minden ide köt... de majd a szertartás után egy kis időre elmehetünk valahová, úgysem igazán láttam még a világot. /mondja halovány mosollyal. Talán azt várja, hogy te is beleegyezz az utazásba, de mielőtt válaszolnál különös hangok kúsznak be az öltözőbe, mire Júlia talpra szökken./
- Oh, mindjárt elkésünk! /Egy pillanatig sem tétovázva odalép az egyik szekrényhez és egy rövid, fekete, de szinte áttetsző ruhát vesz elő. Nem is törődik veled, pár pillanat alatt átöltözik./
- Várj meg, mindjárt jövök vissza. /Ahogy ott áll mosolyogva, tökéletesen látod a testét, mindenhol forradások és harapásnyomok borítják a bőrét, szinte egy tenyérnyi ép bőr nincs rajta.
Csókot dob neked, majd kisiet egy vékony kis folyosón.
Ha követed egy rácsozott faajtóhoz érsz, ahonnan tökéletesen láthatod a szertartást./


*Ajánlom hogy menj el az ajtóig, nehogy lemaradj az előadásról Twisted Evil *
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Jackyll Pént. Jan. 28, 2011 11:37 am


/Elmehetünk valahova? Bingó! Összecsapom képzeletbeli tenyeremet. /
- Persze, együtt látunk világot, Kedves! /a fejembe képek mennek, ahogy kéz a kézbe sétálunk Párizsba. Párizsba? Már nincs is olyan…
Aztán levetkőzik. BAMM! A világ megáll. Férfiak…
Csak csodálom, még sebhelyek se tudják elfedni tökéletes alakját, teljesen lefagy az agyam. Csak bámulom. És reménykedem, nem veszi észre, hogy stírölöm…
Vége a varázsnak, látom, ahogy csókot dob, teljesen elvörösödik a fülem, majd felállok és követem.
A szűk folyosóba van valami hátborzogató, de szerencsére én jobban el vagyok foglalva Julia domborulataival, minthogy rájöjjek arra, hogy valami istentelen rituálé felé haladunk. Bemegy a fa ajtón és én bekukucskálok.
Ó kíváncsiság, mily botorság. Semmilyen tulajdonság nincs mely ártalmasabb nála./
[17]

Jackyll
Jackyll
MF Tábor Staff

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jan. 20.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Vas. Jan. 30, 2011 7:16 am

/A rácsokon át hátborzongató kép tárul eléd. A katedrális belseje zöldes fényben izzik, ami csak még betegesebb színt kölcsönöz a krétafehér arcoknak. Ami azonban a te figyelmed leköti, az Júlia. A lány is sápadt, de még csak a közelébe sem ér, a mellette álló papnak. A vörös férfi dühödt szónoklata betölti a termet, de te szinte nem is hallod amit mond, csak Júliát nézed, aki egy ébenfa karosszékben ül a figyelem középpontjában. Az egész olyan, mint egy lassított film, ahogy a sápatag alakok dermesztő hangtalansággal fölállnak és a nő felé sétálnak.
Az első aki odalép hozzá Valentina. A két nő tekintete találkozott a vámpíréban pedig vörösen izzott fel az éhség mindent elsöprő lángja. Az elkövetkező dolgok olyan gyorsan történtek, hogy szinte egy nagy masszává olvadtak össze. A szőke vámpír beleharapott Júlia csuklójába, majd szinte egyszerre a többiek is követték a példáját. Még rá sem eszmélhettél mi történik a szerelmed helyét máris egy eleven sápatag massza, rengeteg hangtalanul mozgó hófehér testből álló tömeg vette át.
Lehet hogy valami hangot adtál ki, mert az egyik pillanatban vagy tíz-húsz vérvörös tűzzel lángoló szempár bámult rád. Aztán a tekintetek elfordultak és hamarosan ismét láthattad Júliát. Ha lehetséges olyan sápadt volt, akár a körülötte álló vámpírok. Azok szétszéledtek, ajkukon a lány vérével szemükben az éhség perzselő lángjával és hagyták, hogy Valentina fölnyalábolja a rongybabaként lógó lányt és behozza hozzád. A folyosóban elsétált melletted és egészen az öltözőig vitte a magatehetetlen testet. Ott lefektette egy padra és rád nézett, ha követted./

- Még él, ha gondolod vigyázz rá, amíg visszajövök. /csak ennyi mond, aztán el is sétál, kettesben hagyva téged a halottnak tetsző lánnyal./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Jackyll Vas. Jan. 30, 2011 8:47 am


/Az egész rituálé mintha egy álom lenne, sűrű, mint a méz, és keserű, mint a higany. Talán kiáltottam talán nem, sosem tudom meg.
Követem Valentinát sokkban, és ahogy nézem Júliát holt sápadtan ájultan feküdni, egy gondolat, égő fehér-fajta, kíméletlenül kopogtat elmém ajtaján. Fuss!
Amikor Valentina alakja eltűnik, az ajtó mögött felkapom Juliát, meglepően könnyű, és a kijárat felé rohanok vele./
+ Most ne álljatok elém, hegyes fogúak.
[18]

Jackyll
Jackyll
MF Tábor Staff

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jan. 20.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Hétf. Jan. 31, 2011 5:19 am

/Már éppen csak egy karnyújtásnyira vagy az ajtótól, a már mintha a betegesen sápadt kinti fényt is látnád. Szinte hihetetlen, de kijutsz az ajtón... És eddig tart a varázs.
Odakint a fekete-fehér táj részeként Valentina áll mozdulatlanul, valami fensőbbséges nyugalommal. Az egyik szőke szemöldöke moccan csak meg, ahogy feléd sétál./

- Ha jól emlékszem halandó azt mondtam, odabent várj meg, nem?

/Nagyjából egy magasságban van veled így közvetlen közelről bámulhatsz bele a vérvörös szempárba./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Jackyll Hétf. Jan. 31, 2011 8:05 am


+ Már csak egy kicsi és vége ennek a rémálomnak.
/Érzem a friss levegőt, sóhaj tör ki belőlem, amikor szembejön Valentina.


- Ha jól emlékszem halandó azt mondtam, odabent várj meg, nem?


- Nem jól emlékszel! /Kiáltom és megpróbálok elrohanni mellette./
/Ha le tudok mellette sprintelni akkor a teleport kapuhoz futok.
Ha elém áll megpróbálom elsodorni, ha sikerül lsd. feljebb, ha nem akkor meglepődök./
[19]

Jackyll
Jackyll
MF Tábor Staff

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jan. 20.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Hétf. Jan. 31, 2011 8:38 am

/Nyugodtan áll előtted és amikor megpróbálod elsodorni, mintha falnak ütköznél.... Törékenynek tűnik, de egyáltalán nem az. Gunyoros vérszín szemeivel téged bámul, az arca egy hideg és kegyetlen maszk.
Érzed, ahogy hideg ujjak kulcsolódnak a nyakadra és hamarosan arra eszmélsz, hogy a torkodnál fogva emel magasba, mintha nem is lenne súlyod. Nem bírod tartani Júliát, aki rongybabaként pottyan a félhavas fekete földre./

- Őrültebb vagy kölyök, mint hittem volna. A lány meghal, ha elviszed. De ha gondolod menekülj vele és okozd te vesztét, én leveszem rólatok a kezem. /Egy könnyed mozdulattal az egyre halkabban lélegző Júlia felé hajít és megindul vissza a templom irányába. A szerelmed elég rosszul fest, a vámpír valószínűleg nem blöffölt./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Szomb. Szept. 10, 2011 8:52 pm

*Cas

Előzmény tüskében*

/Amikor a nő belép, a katedrálisban nincs senki. Az egész hely hideg és nyomasztó a sötétség mintha élne idebent. Leül egy padba és a fejét a könyöklőre hajtja. Ezüst-platina haja szikrázik a sötétben is, akár egy halovány lidércfény, ami a kárhozatba csalogatja a tudatlan járókelőt.
Majd föláll, odasétál hozzád és egyik karcsú kezével megfog egy tincset a te hajadból./
- Tudod, majdnem olyan színű a hajad, mint nekem. /cseveg a gondolataiba mélyedve. Hozzád beszél, de gondolatban mintha egészen máshol járna.
Az arcát az ablak felé fordítja, amin ebben a pillanatban süt be a majdnem telihold erőteljes fénye. Ahogy a fény körbeveszi fájdalom fut át az arcán./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Cassius Argentus Szomb. Szept. 10, 2011 11:08 pm


/Csöndben követem a nőt. A katedrálisba lépve szinte megüt a hely borzalmas kisugárzása./
+Mi lehet ez a hely? Valami nagyon gonoszat érzek itt. A francba, nem kéne itt lennem!
/Figyelem a nő mozdulatait, de nem tudok kiigazodni rajta. Leül majd feláll, odajön hozzám, majd a hajamhoz nyúl. Amikor megszólal, olyan mintha hozzám beszélne, de úgy tűnik, mintha valahol egész máshol járna. Ráadásul annak sincs semmi értelme, amit mond. Nem értem az egészet, de egyre jobban félek./
+A rohadt életbe! Mit akar ez tőlem? Miért hozott ide? Miért nekem kell ilyenekbe keverednem?
/Az ablak felé fordítja az arcát, amin teljes erejével süt be a hold. A fény láthatóan fájdalmat okoz neki. Megpróbálok megszólalni, de egy hangot sem tudok kinyögni. Egy pillanatra átfut a fejemen, hogy elég szánalmas vámpír vagyok, de az erősödő félelem elnyomja ezt a gondolatot./


(24)
Cassius Argentus
Cassius Argentus
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jun. 03.
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Vas. Szept. 11, 2011 2:06 am

- Elég már a szócséplésből, igaz? Nos én sem voltam mindig a szavak embere...

/Elengedi a hajad, hátrébb lép, egyenesen a holdfénybe, ami végigmossa karcsú alakját./

- Régen vad voltam igazi vad, most csak véröleb vagyok. Azért küldtek, hogy általam kérjék a segítséged. A véredre van szükségük, egy kevés vérre, hogy feltámasszák a Vérúrnőt, Marée Noir-t... Ha segítesz a hercegek és hercegnők közül sok hálás lesz neked, ami jelentős tisztség. Ha pedig nem....

/Elmosolyodik majd megrázkodik, a bőre elszürkül és mintha hullámzani kezdene, aztán mintha az egész csak érzékcsalódás lett volna, ismét sápadt és tökéletes./

- Velünk vagy tehát, vagy ellenünk?
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Cassius Argentus Szer. Szept. 14, 2011 4:05 am


+ Micsoda? Miért kell nekik pont az én vérem? Mi különleges van bennem? És egyáltalán ki ez a vérúrnő?
/A félelem egy pillanat alatt átadja a helyét a döbbenetnek. Próbálok valami értelmet, vagy legalább egy biztos pontot találni az események alakulásában, de nem sikerül. Az irányítás kicsúszott a kezemből, és most azt sem tudom, mi történik körülöttem. Ráadásul a nő csapongó, szétszórt beszéde sem segíti az eligazodást. Az viszont pozitívum, hogy alkupozícióba kerültem, még ha meglehetősen instabil is. Nagyon óvatosnak kell lennem, mert egyértelmű, hogy hatalmas erők játékába keveredtem. Nem túl rózsás a helyzetem, de az, hogy van minimális beleszólásom kicsit megnyugtat. Valamivel tisztább fejjel gondolom végig a dolgokat újra. A legfontosabb a körülmények tisztázása. Igyekszem minél magabiztosabbnak tűnni, amikor megszólalok./
-Miért kell ehhez pont az én vérem? Mitől vagyok különleges? És ki ez a vérúrnő? Kik akarják feltámasztani és miért?


(25)
Cassius Argentus
Cassius Argentus
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jun. 03.
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Csüt. Szept. 15, 2011 6:46 am

- Túl sokat kérdezel fióka... /mondja halk morgással, majd megrázza a fejét, szőke haja fátyolként lebeg az arca körül, amit ezüstszínű maszkká varázsol a telihold./
- De csak fióka vagy, szóval nem csodálkozom rajta.

/Elsétál a holdfényben fürdő oltárhoz, felül rá, és ott áll neki válaszolgatni./
- Azért kell a te véred, mert a múltból jöttél. Szerintem ez elég indok arra, hogy érdekes legyél. És hogy ki a Vérúrnő?? A mi anyánk, teremtőnk és istenünk. Micsoda buta kérdések... /puffog ingerülten, majd halovány mosollyal még hozzá teszi./

- És hogy ki akarja feltámasztani? Nos mindenki... aki pedig nem, az nem éli meg a hajnalt...
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Cassius Argentus Pént. Szept. 16, 2011 3:33 am

+Hogy tudta meg, hogy a múltból jöttem?! Csak a királynőnek és Lathspellnek mondtam el, hogy ki vagyok, és egyikük sem tűnt el egy pillanatra sem azóta, hogy találkoztunk. Talán a királynő képes valamiféle telepatikus kommunikációra? Úgy tűnt, hogy tudja miről van szó, amikor a nő értem jött, úgyhogy valami ilyesmi lehet. Akárhogy is, most sokkal fontosabb, hogy eldöntsem, mit tegyek. Attól tartok, ez a döntés sokak életét befolyásolhatja, és könnyen lehet, hogy nem pozitívan. Semmit sem tudok a vámpírok társadalmáról, sem arról akit fel kell támasztanom, sem pedig azokról akiknek ez érdeke. Nem tudom, milyen következményeket von ez maga után, sőt még azt sem, hogy nekem jó-e. Ugyanakkor nem látom túl sok értelmét annak, hogy az eddig megismert vámpírok ellen forduljak. Nem változtathatom meg a tényt, hogy már közéjük tartozom. Viszont, ha szükségük van rám céljuk eléréséhez, azt hiszem jogom van megtudni még néhány dolgot.
/Lassan én is elindulok az oltár felé. Bal kezemmel megragadom a másik alkaromat, készen arra, hogy kabátom ujját felhúzva szabaddá tegyem az ütőerem. Miközben az oltár felé haladok, még felteszek egy kérdést./
- Mi történik majd, ha a Vérúrnő feltámad?


(26)
Cassius Argentus
Cassius Argentus
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jun. 03.
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Szomb. Szept. 17, 2011 11:50 pm

- Nos a vámpírok ereje megnövekszik, elfoglalhatják régi helyüket a társadalomban, amit mindig is megérdemeltek. Elég erejük lesz, hogy leszámoljanak az ellenségeikkel és megszilárdítsák a hatalmuk.

/Amikor meglátja, hogy a kezed szorongatod haloványan elmosolyodik./
- Ne olyan sietősen fióka, a véredre még nem most van szükség. Az úrnőt a megfelelő időben tudjuk csak felébreszteni.

/Feléd fordul, lassan ritmikusan lóbálja alábát./
- Nos beleegyezel? Egy egyszerű igen vagy nekmet kérek csupán. Én nem vagyok a szavak embere, nem tárgyalni szoktam, csak rám osztották most ezt a munkát. Én csak azt akarom tudni, számíthatunk-e rád. Ha igen, kapsz egy apró feladatot és a megfelelő időben hívunk, hogy a véredet ajánld az Úrnőért. Hidd el, ha föltámad nem lesz hálátlan.
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Cassius Argentus Vas. Szept. 18, 2011 7:51 am

+ Jól van hát. Itt az alkalom, hogy valódi vámpírrá váljak. Az új világban újra értelmet kaphat az életem az által, hogy a vámpírtársadalom javát szolgálom.
/Átfut a fejemen a gondolat, hogy akár ártatlanok vére is folyhat emiatt, de valahogy kicsit kevésbé aggódom emiatt, mint azelőtt. Persze remélem, hogy nem kell sokaknak meghalniuk, de sokkal könnyebben tekintem őket szükséges áldozatnak, mint emberként tettem volna. Visszafordíthatatlanul kezdem elveszteni emberségem egy részét, de már nem zavar annyira. Talán a város légköre, vagy pusztán az eltelt idő teszi. Ha valaki a lelkembe látna, talán ijesztőnek tűnne számára, de én szinte észre sem veszem./
- Mit kell tennem? -/kérdezem a nőtől./


(27)
Cassius Argentus
Cassius Argentus
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jun. 03.
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Caridwen Csüt. Szept. 22, 2011 8:28 am

- El kell menned egy asszonyért a H'Sekiratba. A neve Tessa, ő is most lépett át a fátylon. Van egy feladat, amihez szükségünk van rá. Ha visszaérsz a városba valószínűleg várni fognak már. Nekem viszont most mennem kell, de még találkozunk. Menj a fővárosba és hozd el a nőt a Vérmocsárhoz. Tetted nem marad jutalom nélkül.

/Azzal biccent feléd, majd köddé válik és hamarosan eltűnik a szemed elől. Magadban maradsz a sötét katedrálisban, még sötétebb gondolatokkal. Az egész hely valahogy nyomasztó és sötét. Olyan hatalmas mennyiségben lengi körbe a halál, hogy az ember szinte vágyódik az élet után. Ez a vágy benned is megmoccan... valami élőre, valami melegre és éltetőre vágysz. A gyomrod mélyén tompa sajgás kezd rángani./
Caridwen
Caridwen
Mesélő - Necradit és Holdfényes udvar moderátora

Hozzászólások száma : 414
Join date : 2010. Sep. 18.
Tartózkodási hely : A pokol kénköves mélye...

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Arich Kedd Márc. 06, 2012 9:22 am

*Előzmény: Vérmocsár*

/Miután eltűnik Úrnőm, eloszlik az a boldog, elégedett eufória is, amit jelenléte okozott. Belém mar az éhség... pontosabban az az őrjítő, fékezhetetlen szomjúság, amit - a Drüasznál kóstolt gyümölcslé óta biztosan tudom, ami addig csak sejthető volt - semmiféle hétköznapi ital nem csillapíthat./

+A gyóntatószékben?+

/Fókuszálok az úrnőm szavai által megjelölt forrásra, s csak mintegy tudatom peremén marad valami halvány hiányérzet, amivel viszont egyelőre nem foglalkozok.
Ehelyett előmeredő szemfogaimat éppen csak palástoló, a szó szoros értelmében ragadozómosolyra húzott ajkakkal lépek oda a rácsos-lyukacsos faépítményhez, hogy finoman, ám vérvágytól határozottan koppantsak rajta kettőt./

+Kismalac, kismalac, engedj be!+

/Fut végig az agyamon a helyzethez illő mondat, azonban magamban tartom; ehelyett ha lehet, még jobban elmosolyodom... Azonban én is érzem, nagyon, nagyon sötét ez a mosoly. Ha rajtam és önuralmam egyre inkább foszladozó maradványain múlik, semmi komikus, vagy finom dolog nem fog itt történni./

(89)
Arich
Arich
Fióka

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Káin vére katedrális Empty Re: Káin vére katedrális

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.