Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Siurnvor - A Bázis

4 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Garien Seardur Szer. Feb. 01, 2012 11:42 pm

*Mira és Fro*

/Nagyon kellemesen teltek a percek a „kakaózóban”, nagyon élveztem minden egyes kortyot, az ízeket, de elsősorban Fiore társaságát. Nagyon bájos egy teremtés, és az idegen világban jó volt vele olyan dolgokról beszélni, vagy utalni rá csak egy pillanatig is, amik mindkettőnk szívében éltek eddigi életünk során. A megváltozott világ nagyon szép, nagyon érdekes és nagyon jó, de még sem az otthonunk. Mondjuk, én jobban annak érzem, nekem ez egy menekülés volt a végzetembe, nagyon örülök, hogy otthagytam a múltat. Nem voltak barátaim már, a családom sem tartott igényt a fekete bárányra. Bár nekem hiányozni fognak, amíg világ a világ, de már ezért sem tehetek semmit. Rég elporladtak már, az is lehet, hogy kihalt az az ág, ki tudja mi történt ennyi évszázad alatt? De a múlt aprócska töredékéhez ragaszkodom, még ha az egy szalmaszőke hajú, félénk leányzó képében is jelenik meg. Remélem, ha el is kell majd válnunk, tudunk még találkozni, a múlton merengeni, vagy csak beszélgetni. + Igen, jó lenne, ha ez így maradhatna. + Arra leszek figyelmes a gondolataim közben, hogy egy fiatal lány bámul minket és süt róla a gyűlölet irántunk. Bár ez nem tudom, hogy ezt mi okozhatja nála, én biztosan nem találkoztam még vele. Fiorére nézek, még a tengerzöld szembogarából is látszik a gyűlölködő pillantása az ifjú lánynak./
- Szerinted mi baja lehet velünk? Megkérdezzem? /Intézem a kérdést a római lány felé. Közben már elfogyasztom az utolsó kortyokat is, és megelégedetten dőlök hátra, amíg várom a válaszát./


[46]
Garien Seardur
Garien Seardur
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Dec. 26.
Tartózkodási hely : Gép előtt

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Froeira Lullaby Vas. Feb. 19, 2012 10:57 am

/Gyönyörű. Ez volt az első, ami eszembe jutott a kakaómról. Nagyon adtak a küllemre, el kell ismerni. Az íze pedig még fantasztikusabb volt. Szinte teljesen belefeledkeztem. Ahogy a forró csokoládét ittam, éreztem, hogy melegség önt el. Kívül-belül felmelegített – bármily nyálasan is hangzik ez így. Életem kakaója.
Lassan már teljesen fesztelenül beszélgettünk Gariennel, mindenről. Valószínűleg a semmiről is értelmes eszmecserét tudtunk volna folytatni. Kellemes volt a társasága, ezt már vagy századjára állapítottam meg aznap. Csak ittunk és csevegtünk és nevettünk és mosolyogtunk, és olyan felszabadultnak éreztem magam; már nem feszélyezett – annyira. Igyekeztem kerülni az olyan témákat, amik piruláshoz vezettek volna.
Garien is nagyjából kitapasztalta már, hogy mi az, amit tudok kezelni, és mi az, amit nem. Hála az égnek csínján bánt a bókokkal és egyebekkel; de tényleg úgy tűnt, mintha élvezné a társaságom. Reméltem, hogy jól érzem. Viszont még mindig húzódott egy fal közöttünk, amihez nem mertem túl közel férkőzni… Nem akartam faggatni. Amit el akar mondani, azt úgyis elmondja.
Bár azért ott motoszkált bennem az a kegyetlen kíváncsiság a múltjával kapcsolatban. Mi van, ha otthon körözött bűnöző volt? Tolvaj, rabló-gyilkos? Mit tudhatok én róla? Miért bíznék benne, ha nem nyílik meg teljesen előttem? Na jó, a paranoiámat már rég elkergette. Ezek a gondolatok csak leplezni voltak hivatottak a vágyat, hogy minél jobban megismerjem – amely vágy már számomra is ijesztő méreteket öltött.
Nem is tudom már, miről is folyt éppen a csevej, mikor a szemem sarkából észrevettem, hogy egy lány leplezetlenül bámul minket. Nem csak hogy bámult, olyan mértékű undor és utálat volt az arcán, amit egyszerűen nem tudtam mire vélni. Megborzongtam, ahogy gyűlölködő szemébe néztem. Megijesztett. Mégis mit tettünk, amivel kiérdemeltük ezt a megvetést?
Riadtan néztem Garienre, s kérdése megerősítette, hogy nem képzelődtem, valaki tényleg nagyon nem kedvel bennünket./
-Nem tudom /mondtam kétségbeesetten./ -Fogalmam sincs, mit véthettünk ellene. Úgy hiszem, még soha nem láttam ezelőtt… Feltételezem te sem.
/Újra a lány felé néztem. Sajnálattal konstatáltam, hogy továbbra is meredten bámul minket. Az a masszív gyűlölet és undor... Rázott a hideg. Hiába kortyoltam bele a korábban még olyan kellemes meleg kakaómba, valahogy elmúlt a hatása. Persze még mindig isteni íze volt, de nem tudta eltűntetni azt a szörnyű érzést, amit a lány haragja keltett bennem./
-Ó, jaj /sóhajtottam a tenyerembe hajtva a fejem./
-Te tényleg oda mernél menni hozzá és megkérdeznéd, hogy mi a problémája? /néztem Garienre kérdőn, de valahol büszke is voltam./ -Egy igazi hős vagy /mondtam elismeréssel és megpróbáltam mosolyogni hozzá – de azt hiszem, csak egy ijedt fintor lett belőle./ -Csak le ne harapja a fejed!

(67)
Froeira Lullaby
Froeira Lullaby
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 59
Join date : 2010. Sep. 28.
Tartózkodási hely : Budapest

http://froeira.blogspot.com/

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Mira Vas. Márc. 04, 2012 2:00 am

[2900. július 22., 11:18]

Garien, mielőtt fölállhatnál, a lány vesz egy mély levegőt, és odaront hozzátok. Kecsesen megáll az asztalotok mellett, zöld szemét mélyen összehúzva préseli a szavakat:

- Nem szabadna itt lennetek. Nem tartoztok mihozzánk. Nem ismeritek a Művészetünket!

Nem beszél hangosan, nem kelt feltűnést. De kiráz a hideg szavai hallatán. Nem értitek, miért mond ilyeneket.

- Menjetek vissza a halott városunkba, zöldfülűek!
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Garien Seardur Hétf. Május 14, 2012 7:14 pm

/Egészen addig nagyon jó minden, amíg a lány el nem kezd figyelni minket. Én jól éreztem magam a jövő-jelenben már eddig is, de Fiore – igen, eldöntöttem, hogy így fogom hívni innentől, kivéve, ha megkér, hogy ne tegyem ezt – láthatólag feszült volt az első pillanattól kezdve. Szerencsére, ahogy teltek a percek, az ő feszültsége is szépen lassan oldódott, és itt a virágos kávézóban érte el csúcspontját. Tényleg kellemes társaság voltunk egymásnak és a múlt szoros köteléke kötött össze minket. Ehhez segítségünkre volt a varázslatos virág, varázslatos lényeivel, ízeivel, illataival. Ebbe kontárkodott bele, egy fiatal szőke lány, aki megvetéssel bámult ránk. Úgy gondoltam, hogy megkérdezem tőle, hogy mi a gond velünk, hiszen semmi ilyen okot nem találtam. Fiore megerősített ebben, a szalmaszőke hajú lány bájos arcán újra aggodalom ütközött ki. Nem nagyon tudja elrejteni az érzelmeit, de ebből legalább azt lehet leszűrni, hogy egy őszinte lánnyal van dolgom./
- Nem, még sosem. Vagy ha igen, nem emlékszem rá, de ártani, biztosan nem ártottam neki. Arra emlékeznék… Persze amióta itt vagyok senkinek sem akartam ártani és arra törekszem, hogy ez így is maradjon. Az erőszak nem megoldás semmire… /Fejtem ki a véleményemet. Elég sok rossz volt eddig az életemben, és ez az új világ, új lehetőségeket adott a kezembe. Tiszta lappal indulhatok, a sorsom most már a saját kezemben van. Remélem, sőt tudom, hogy mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy hasznos legyek a varázslótársadalomban. Minden bizonnyal így lesz, szinte csak rajtam múlik. A fiatal lány tovább bámul minket, nekem pedig mehetnékem támad./
- Nagyon kedvesek tőled ezek a szavak Fiore. Ugye nevezhetlek így? Nem vagyok én hős, csak talán bátor? Nem, annak sem hívnám magam. Megtámadni biztos nem akar minket az ifjú hölgy, arra lett volna már elég ideje. Megkérdem mi baj, aztán majd minden bizonnyal elsimítjuk a félreértést. Mert, hogy ez az, abban biztos vagyok. /Mondom tovább mosolyogva a lány felé és felhajtom a maradék italomat. Azonban mikor már felállnék, a fiatal lány odalép hozzánk és megvádol minket, sőt el is küld utána. Arcomon kedves kifejezés, de nem mosolygom, csak melegséget árasztok magamból felé. Semmi bajom vele, viszont jó lenne, ha nem förmedne így ránk. Főleg Fiorére, akit úgy érzem, hogy a szárnyaim alá kell vennem, meg kell védenem.
- Elnézést ifjú hölgy, nem egészen értjük miről beszél. Azonban igaza van némileg. Nemrég érkeztünk, de úgy tudom, hogy a városaink már nem léteznek, tehát oda nem mehetünk vissza. Nem is lenne értelme, úgy hiszem. Engem Merlin hozott, vagyis ő mutatta meg nekem ezt a világot. Ő azt akarta, hogy itt legyek, igaz nem tehettem ellene semmit. Nem akarjuk önöket bántani, higgye el. Egyébiránt Garien Seardur a becses nevem, a hölgy pedig Froeira. Ha jól belegondol az ifjú hölgy, nekünk sem olyan könnyű, hogy most itt vagyunk. Minden új, minden más és még varázsolni is tudunk. Azt azonban megkérdezném, hogy mi az oka a gyűlöletének irántunk? Kérem, foglaljon helyett közöttünk – persze, ha Fiore nem bánja -, és mondja el nekünk ennek okát. Ha a mi hibánk nagyon szívesen kijavítjuk. /Fejezem be kedvesen, a hangnemem is megnyerő, legalábbis amennyire én ezt meg tudom ítélni. Helyet mutatok a hölgynek és várom, hogy mit lép./


[48]
Garien Seardur
Garien Seardur
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Dec. 26.
Tartózkodási hely : Gép előtt

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Froeira Lullaby Szomb. Május 19, 2012 1:58 am

/Szokás szerint nem voltam épp a helyzet magaslatán. Ellentétben Gariennel. Ő jó, annyira jó és tiszteletreméltó, hogy nem is hinnénk, hogy létezik ilyen ember, félelmetes. Nem akar bántani senkit, és azt gondolom, hogy nem is tudna. Mármint persze, hogy tudna - erős és bátor, hősalkat -, de csak valahogy azon a lovagias módon, mint a mesékben, hogy nem is rossz az egész.
Amikor pedig Fiorének nevezett, olyan nosztalgikus otthon-érzet öntött el, ami már rettentően hiányzott. Automatikusan a karkötőimre pillantottam, s végre, mint valami szép dolog, törtek elő bennem az emlékek. Végre ki tudtam zárni az elmémet megkeserítő honvágyat a gondolataim közül. Ezért hálával tartozom neki.
Mikor Garien már éppen elindult volna, hogy pontot tegyen a „gonoszan vizslató nő” ügyének végére - akitől továbbra is felállt a szőr a hátamon -, az említett nő odalépett hozzánk. Megvetőn nézett le ránk és nem éppen kedves dolgokat vágott a fejünkhöz – nem mintha nem éreztük volna magunkat már így is kívülállóknak. Nem tetszett, ahogy beszélt, nem tetszett, amit mondott, és emellé meg is rémisztett./
+„A halott városunk”… Csak nem Altmyrcára céloz? Az eddig rendben volt, hogy evakuálják. Ha a vámpírok nem találnak ott senkit, akkor csak otthagyják a várost és ennyi, nem?
/Túl naiv voltam. Féltettem a házunkat. Féltettem Alyarát. Féltettem Bettit, akiről már nagyon régóta nem hallottam semmit. Teljesen kétségbe estem, s esdeklőn pillantottam Garienre, hogy tegyen, mondjon valamit, bármit, akármit, csak hadd érezzem ismét úgy, hogy biztonságban vagyok – már a lehetőségekhez mérten.
Mint mondtam, ő, nem úgy, mint én, teljes mértékben a helyzet magaslatán állt. Diplomatikus volt, nyugodt, és úgy tűnt, pontosan tudja, mit kell mondania. Mikor hellyel kínálta a nőt és a beleegyezésemet kérte, csak némán, összeszorított ajkakkal bólintottam. Engem bezzeg majd’ szétvetett az idegesség.
Tűkön ülve vártam, hogy a nő mit felel. Alig bírtam megállni, hogy neki ne rontsak azonnal, hogy mondja el, mit tud, hogy mit kellene nekünk is tudnunk. Ritkán kerített hatalmába ilyen agresszivitás, de a tudatlanság képes lett volna megőrjíteni.
Ám Garienre nézve, látva, hogy ő mennyire magabiztos és micsoda nyugalmat áraszt magából, tisztában voltam vele, hogy nekem is le kell csitítanom magam./
+Nem lesz itt semmi baj, Fiore. Nincs itt semmi baj. /ismételgettem magamban a mantrát. Vettem egy mély levegőt és a dühöm lecsillapodott, s elszállt, ám a kétségbeesés továbbra is mellettem maradt.
Amennyire természetesen csak tudtam, kinyitottam a számat és megszólaltam végre. Halkan beszéltem. Örültem, hogy legalább ennyire képes vagyok./
-Kérem, mondja el nekünk, mi történik itt!

[68]
Froeira Lullaby
Froeira Lullaby
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 59
Join date : 2010. Sep. 28.
Tartózkodási hely : Budapest

http://froeira.blogspot.com/

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Mira Szomb. Május 19, 2012 5:36 am

[2900. július 22., dél körül]

Látjátok a lányon, hogy teljesen összezavarodott. Nem ilyesfajta reakcióra számított a részetekről. Érthetetlen arccal leül a levegőbe, majd hagyja, hogy a varázslatos asztal széket szőjön alá zöldes (tüskementes) rózsaindákból. Amint kényelembe helyezi magát, kezeibe temeti még mindig döbbent arcát.

Az előbb még egy dühös, agresszív amazont láttatok, most viszont egy összetört zokogó tizenéves ül köztetek.

Ha megpróbáljátok megvigasztalni, nem engedi, hogy hozzáérjetek. Nem hallgat meg titeket, inkább csak elkezdi rázni a fejét. De egy idő után összeszedi magát, letörli a könnycseppeket az arcáról, és meggyötört szemével megkeresi a tekinteteket.

- Halott a városunk. Az otthonom. A családom. És elvették a lakótársamat is, akire rábíztak - mondja halkan, rekedt hangon. - De nem mehetek vissza egyedül, nem engednek ki minket. Nem tudom, mitévő legyek.
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Garien Seardur Vas. Május 20, 2012 6:59 pm

/Igazán tanácstalan voltam, hogy miért is vagyunk ennyire gyűlöltek egy fiatal lány szemében. De nem kellett sokat várni, odajött magától is hozzánk. Kicsit féltettem Fiorét, mert nem voltam biztos benne, hogy meg tudnám védeni. Ki tudja, hogy mit tud a lány, itt a jövőben bármi előfordulhat. Így a taktikám az lett, hogy megpróbáltam minél magabiztosabbnak és kedvesnek tűnni. Nem is ment nehezen, szinte már a lényemmé vált ez a viselkedés „ideát”, szóval figyelmesen vártam, hogy mit válaszol a kérdésemre. Nagyon reménykedtem, hogy tényleg valami félreértésről lehet szó, próbáltam megnyugtatni, hogy a mi városaink már nincsenek, stb. Aztán kiderült, hogy nem erről van szó, nagyon nem. Fiore Altmyrcáról kérdezett, kicsit ijesztő is volt, hogy a varázslóváros elpusztulhatott. A kérdéseinkre – és talán miattunk is - a lány viselkedésében gyökeres változás állt be, az előbb még magabiztos és gyűlölködő személyből, egy megtört és kétségbeesett tini bontakozott ki. Meg is döbbentett, de próbáltam nem kimutatni, de egyben meg is könnyebbültem. +Örülök, hogy nem mi vagyunk a hibásak. Még a végén ránk uszította volna az egész várost. Ki vele leányom, mi a probléma?+ Sugallom felé és egy biztató mosolyt is küldök a római lánynak. Figyelek, ahogy egy szék szövődik indákból a kis boszorkány alá, és áldom a jó sorsomat, hogy itt lehetek. A régi világban már nem volt jövőm, itt pedig csak az van. Meg is fogom becsülni, ebben teljesen biztos vagyok./
- Nyugodj meg kérlek. Mi a baj pontosan? Esetleg segíthetünk neked, ha van rá módunk, igaz Fro? /Próbálom egy kicsit lenyugtatni és bízom Fiorébe, hogy segít nekem ebben. A zokogó tini felé nyúlok, de egy pillantása megállítja a kezemet, de ennek ellenére kedvesen mosolyogva bólintok felé. Eszem ágában sincs túl menni egy bizonyos ponton. Most már igazán kíváncsi vagyok, hogy mi a baj velünk. Bár a hangulatváltozás nem hiszem, hogy konkrétan a mi párosunk ellen szól, tippem szerint, inkább az olyanoknak, mint mi. A múltból érkezőknek. A lány elmondja, hogy elpusztult a városa és nem tud visszamenni oda. Ezzel nem jutottunk közelebb túlságosan, de én minden esetre fel fogom ajánlani segítségemet, hiszen ezért vagyok itt. Egy negyed percig megforgatom gondolkodva a poharamat, majd válaszolok a kisírt szemű leányzónak./
- Ha szeretnéd én, elkísérlek téged. Froreira nevében nem beszélhetek, de szívesen elmegyek veled. Gondolom, hogy velem már elengednek oda. Persze szeretném, ha ez a hölgy is jönne, remek társaság és hárman pont egyel, többen lennénk, na és persze a megbízhatóságán kívül, remek boszorkány is. Azonban szeretném, ha mindent elmondanál, hogy felkészültek legyünk. /Mondom kedvesen, majd bocsánatkérő pillantást lövellek Fiore felé. Nem szeretném az engedélye nélkül belerángatni, én viszont a saját részemről kötelezőnek érzem egy fiatal lány kisegítését. Azért nem tudom, mennyire jól használja a mágiát, de nem szeretnék elbúcsúzni ilyen jól együtt töltött rövid idő után máris tőle. valahogy hozzám nőtt. Kedves és figyelmes, jó társaság, ahogy már a fiatal lánynak is említettem. Nem szeretnék megint egyedül lenni és a múltunk összeköt minket, még akkor is, ha ezer kilométerek választottak el minket. talán tudunk a kultúráinkból olyan dolgokat meríteni, amik itt már nem léteznek és ezzel javítani lesz lehetőségünk az itteni világon. Mert, hogy itt sem minden fenékig tejfel, az már ennek a fiatal lánynak a szemeiből is látszik. A smaragdok szemeiből nem egészen ez látszik, bár tudom, hogy ő is fél, akárcsak én. Illik elnézést kérnem tőle./
- Ne haragudj Fiore, természetesen, ha nem szeretnél, nem kell jönnöd. Nem akartam azt a látszatot kelteni, hogy velem kell, hogy gyere te is. Csak szeretném. / Mondom neki kedvesen, és nagyon remélem, hogy nem haragszik rám. Az borzalmas lenne. Még nem ismerem elég jól, de gondolom, nem fog dúlva-fúlva itt hagyni minket. Reménykedem ebben./

[49]
Garien Seardur
Garien Seardur
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Dec. 26.
Tartózkodási hely : Gép előtt

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Froeira Lullaby Kedd Május 22, 2012 10:06 am

/Minden idegességem és szorongásom elszállt, amint a - maga is - döbbent nő, a levegőbe ülvén, növesztett maga alá egy indaszéket. Na, ezzel ő lepett meg minket. Úgy tűnt, a társaságban senki sem azt kapta, amire számított. Ahogy a gyűlölete meglepetésbe majd fájdalomba ment át, a nő külseje is teljesen megváltozott – legalábbis a szememben. Ijedt, szomorú, fiatal lánnyá változott, s én végtelenül megsajnáltam őt.
Zokogott, teljesen magába zuhant, mi pedig nem segíthettünk rajta. Akár szóval, akár érintéssel próbáltam vigasztalni, hasztalan volt, lerázta magáról. Sajgott érte a szívem, holott egy perccel előtte még éppen ő akart felnyársalni a szemével. De nem hibáztathattam, éreztem, hogy sokkal mélyebben gyökeredzik ez az egész, s nem Garienre vagy rám van kiélezve.
Lassacskán enyhült a görcsös sírása, lélegzethez jutott, igyekezett rendbe tenni mindent magában és magán is. Erősebbnek akart mutatkozni, mint ahogyan érezte magát, s ezt megértettem. Ám így is látszott, mennyire elgyötört, hogy mennyire kétségbe van esve ő is. Előre féltem, mit fog mondani, ahogy kapkodta a tekintetét közöttünk. Annyi félelem volt a szemében, nem mondhatott mást…
Elvesztette az otthonát, a családját, a lakótársát... Nem is sejthette, mennyire átéreztem a fájdalmát, hiszen ugyanazt éltem át. A Fátyolon át egy új világba értem, s itt is ide-oda pakolgattak. Ha új otthont akartam építeni, azt is el kellett hagyjam. Ha új családot akartam, ők is el kellett hagyjanak.
Remegés futott át rajtam és belőlem is majdnem kitört a sírás. Annyit sírtam már. Olyan távolinak tűnik, pedig nem is olyan régen szinte bármitől eleredtek a könnyeim. Most erős akartam lenni, egyben akartam maradni. Hiszen tudtam, ha én is szétesem, nincs mese, Garien képtelen lesz összerakni újból. Ez nem egy kificamodott boka vagy zúzódások, ez mélyen húzódó, vérző sebhely, amit sehogy sem lehet összevarrni, ha egyszer ismét szétszakad.
Nem tudtam, mit mondhatnék. Csak rontott volna a helyzeten, ha közlöm, hogy „ne aggódjon, velem is pontosan ez megy végbe éppen, én is elveszítettem mindent, ami fontos volt”. Nem is mondhattam ezt, amíg Garien még mellettem volt. Elvégre, másoknak még annyi sincs, mint nekem. Míg maradt egyetlen barátom is – ráadásul milyen jó barát –, nem panaszkodhattam.
Egy valami viszont szöget ütött a fejemben. Hogyhogy „nem engednek ki minket”? Őt és valakit vagy egyáltalán senkit? Feltehetőleg az utóbbi, de még szerettem volna megengedni magamnak azt a luxust, hogy azt reméljem, nem vagyunk kalitkában rekedt varázstudó madárkák. Persze, tudtam, hogy veszélyes odakint, de mégsem maradhattunk örökké a víz alatt! Tudni akartam, mi folyik odafenn.
Láttam Garienen, hogy töri a fejét valamin, aztán szépen ki is bökte. Nem lepett meg az ajánlat, amit a lánynak tett. Lovagias és őszinte, nem is tehetett volna máshogy az a Garien, akit megismertem. Büszkén pillantottam rá, jó érzés volt egy ilyen tiszta ember társaságában lenni, s a kedvességét élvezni.
Azt viszont nem is értettem, hogyan merülhetett benne fel, hogy nem szeretnék velük tartani. Hogy kételkedhetett bennem? Egy kissé bántott a dolog, de rájöttem, hogy csak figyelmes akart lenni, nem pedig… nem pedig nem ő. És én mégis hogy kételkedhettem benne? Mulatságos fordulat. Mindenesetre semmi kincsért el nem váltam volna az utolsó támaszomtól, s bár én is féltem attól, mi várhat ránk, összeszedtem minden erőm, hogy kiálljam a próbát./
-Ne félj Garien, ilyen könnyen nem veszíthetsz el szem elől. Mindenképpen szeretnék veletek tartani, hacsak fel nem tartalak. A varázslási tudományomat illetően pedig sajnos magam sem tudok nyilatkozni, hiszen még nem igazán volt alkalmam használni. De köszönöm a megelőlegezett remeknek nyilvánítást /mondtam mosolyogva, barátom felé fordulva.
Jól esett, hogy ő sem szívesen válna meg tőlem, s ráadásul még olyan tulajdonságokkal is felruház, amelyekkel nem rendelkezem: remek társaság – hiszen alig szólalok meg! -, megbízható, remek boszorkány – mikor adtam én ezeknek a kijelentéseknek alapot? Nem mintha ellenemre lettek volna kedves szavai, de nem tartottam megalapozottnak őket. Hiszen ki vagyok én? Csak egy szerencsétlen, elveszett lány. Ahogyan ő is, aki ott ült az asztalunknál, s a segítségünkre volt szüksége./
-Másrészről pedig /kezdtem, a lány felé fordulva/ igaza van Gariennek. Legjobb volna, ha felkészülten indulnánk útnak. Sok mindent kell, hogy elmesélj, s megmagyarázz nekünk. Nem mondhatni, hogy túlságosan naprakészek lennénk /mondtam némi öniróniával. Ejha, Froeira kezdi kinőni Fiorét? – gondoltam magamban, hiszen az ily módon megfűszerezett gondolataimat addig többnyire megtartottam magamnak./
-Mi történt Altmyrcával? Hogyan és miért került ide minden boszorkány és mágus? Mitől kellene hogy féljünk? S veled pontosan mi történt? Tudom, hogy nehéz, de kérlek szépen, mesélj nekünk! Tudnunk kell, hogy mivel állunk szemben – vagy legalábbis, hogy mi elől rejtőzködünk most.
/Úgy döntöttem, hogy legjobb, ha a legelején kezdjük, s inkább elhallgattam, amit az Alyarának írt levélből tudtam. Senkiben sem szabad megbíznom, ezt a tanácsot kaptam még utoljára. Ehhez képest összebarátkoztam az első mágussal, akivel lepilickáztam a lépcsőn – bár ezt határozottan nem bántam meg. S most arra készültem, hogy még valakibe belefektetem a bizalmam. Átéreztem a lány fájdalmait és ez valami erős kapoccsal kötött hozzá./
-Rengeteg kérdésünk van… /kezdtem felpillantva Garienre jóváhagyásért./ S ki tudja mennyi az időnk. Úgyhogy jobb volna minél hamarabb belevágni. Tehát az első kérdés: hogyan nevezhetünk? /kérdeztem barátságosan.
Meg akartam nyugtatni a lányt, biztosítani róla, hogy mellette fogunk állni. De nekem mindig is nehezemre esett ilyesmiket kimondani, ezért ha beszéltem, azt próbáltam árnyaltan tenni, mikor pedig csendben voltam, a mimikámmal, a tekintetemmel igyekeztem kifejezni a gondolataimat, az érzéseimet, a kétségeimet, a vágyaimat, mindent. Erre hagyatkoztam, ha az írásban olyan fenenagy szókincsem a beszédben elhagyott. Reméltem, hogy sikerül a lány értésére adnom: jót akarunk./

(69)
Froeira Lullaby
Froeira Lullaby
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 59
Join date : 2010. Sep. 28.
Tartózkodási hely : Budapest

http://froeira.blogspot.com/

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Mira Vas. Május 27, 2012 6:30 pm

[2900. július 22., dél körül]

- Melony vagyok - feleli egy bágyadt mosoly kíséretében a lány. - Kérlek, kövessetek! - mondja, majd lerak pár érmét az asztalotokra. Ő állta a csokizásotokat.

Nem igazán foglalkozik azzal, hogy követitek-e, viszont sosem vesztitek szem elől. Kimegy a rózsaüzletből, és a kanyargós utakon cikázva megindul. Utatok a város sikátorainak labirintusában folytatódik. Melony nélkül biztosan elvesznétek. Sokáig mentek, szinte egy óráig. Közben hihetetlen házak mellett mentek el, felismerhetitek benne a Fertő keszekuszaságát, ám látszik, hogy a Bázis jóval rendezettebb Altmyrcánál.

Végül a lány belép egy kovácsoltvas kapun, és egy egyszerű bérházba invitál be Titeket. A kapura számotokra érthetetlen nyelven van kiírva valami. Egy kisebb helyiségbe juttok, ahonnan három ajtó nyílik. Mindhárom mögül fény szűrődik ki.

- Gratulálok Nektek, kiálltátok a próbát! - fordul felétek mosolyogva. - Kérlek, bocsássatok meg nekem az előbbi színjátékért, ami a próbát képezte. Régóta figyelünk már Benneteket, de most bizonyságot nyert, hogy alkalmasak vagytok az oktatásunkra. Ha szeretnétek megismerni a Művészetet, akkor itt lehetőségetek van felfedezni saját képességeiteket. Természetesen nemet is mondhattok.
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Garien Seardur Szer. Május 30, 2012 12:39 am

/A kedvesség általában kifizetődik, számomra még csak nem is megterhelő dolog. Tudok szemtelen, vagy keményebb is lenni, de amíg célravezető a józan ész és a kedvesség furcsa elegye, addig felesleges máshogyan élni. A beszélgetés közben megpróbálom megnyugtatni az idegen lányt azzal, hogy segítek neki. Fiorét pedig finoman felkérem, hogy tartson velem. Igazából sokkal jobban ragaszkodom hozzá, mondhatni akarom, hogy vele jöjjön. Ez alatt a pár óra alatt is szorosabban kötődök hozzá, mint a régi életemből bárkihez évek alatt. Igaz, akkor elvoltam egyedül is, nem kerestem senki társaságát, és engem sem kerestek. Meg is értem, nem voltam valami szép látvány. De ez már elmúlt, Pedro meghalt, Garien viszont nagyon is él és mindent megtehet annak érdekében, hogy a saját és mások élete is harmonikus legyen. Szerencsére és nagy örömömre Fiore sem szeretne elszakadni tőlem, muszáj nyugtáznom a kedves ragaszkodását, mindkettőnk megnyugtatására./
- Az csak természetes, hogy velünk tarthatsz, mi több, nagyon örülök neki, hogy így döntöttél! /Visszamosolygok a szalmaszőke lányra, és ezzel teljesen megnyugszom. Sajnos nem ismerem még annyira, hogy mit szeretne, vagy mik a vágyai, vagy milyen ő tulajdonképpen, de örülök, hogy vele lehetek. Megnyugtató a tudat, hogy van, aki fontos lehet számomra, vagy én az övére. Az udvariassági körök végére pontot téve – bármilyen paradoxon is legyen ez – Fiore kérdezni kezdi a lányt. Az viszont csak egy halvány mosollyal válaszol és elfogadja a felkínált lehetőséget, de előtte még be is mutatkozik. +Melony, fura egy név.+ Kérésére én felállok, hiszen biztos vagyok benne, hogy a helyszínre akar vinni és majd út közben ismerteti a dolgokat. Megvárom, amíg smaragdszemű kísérőm is így tesz és előreengedvén őt, követni kezdem kettejüket. A pénzért nem szólok, udvariatlanság lenne most ezt felhozni. Lassan sétálunk, de aztán muszáj gyorsítanunk, mivel Melony nagyobb tempóra vált. kérdően nézek Fiorére, de tudom, hogy ő sem érti, miért kell ennyit bolyonganunk szótlanul.
- Remélem, hogy tudunk segíteni. /Mondom a barátommá fogadott szépségnek. Már kezdek fáradni, ahogy a furcsa utcák között lépdelünk, egyedül az tart vissza a szólástól, hogy lenyűgöző az egész. Egymásba csavarodó tetőszerkezetek, virágból szőtt kerítések, mocorgó utcakövek és megannyi más érdekesség jellemzi az utunkat. De nagyjából egy óra múlva Melony egy szép kapun lép és invitál be mindkettőnket. Természetesen előreengedem Fiorét, ha igényli, ha nem, én lépek be először. A bérház nem tűnik különösnek, azonban a barna leányzó szájából elhangzottak már igencsak. Finoman meghajolok – felismervén a nagyobb hatalommal bírót – és kedves, de apró mosollyal jutalmazom őt. Biztatóan tekintek Fiorére, majd megszólalok. Szavaim nem hordoznak elégedetlenséget, felháborodást, csak a szín tiszta valóságot és erkölcsiséget./
- Köszönjük a megtiszteltetést Melory. Én igénybe venném a páratlan lehetőséget, amit felkínáltak nekünk. A tanulás fontos része az ittlétemnek, igen, szeretnék megismerni minden lehetőséget, ami előttem áll. És szeretném, ha Fio… Elnézést, Froreira is velem tarthatna, amennyiben ezt ő is szeretné. /Mosolygok kedélyesen a szőke utazóra. A kapocs erősödni látszik közöttünk, már nem válnék meg a lánytól olyan könnyen. Sőt, valószínűleg nagyon nehéz lenne…/


[50]
Garien Seardur
Garien Seardur
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Dec. 26.
Tartózkodási hely : Gép előtt

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Froeira Lullaby Hétf. Aug. 13, 2012 12:07 am

+Szóval Melonynak hívják. Érdekes neve van, ahogy itt mindenkinek. Úgy hiszem, illik hozzá.
/Az első lépést megtettük. Most hogyan tovább? – ez járt a fejemben, és már a következő napirendi ponton gondolkodtam, amikor egyszeriben felállt és kifizette a csokoládénkat. Nem mondom, kedves gesztus és igen megtisztelő egy vadidegentől, de azért mégis túlzásnak tartottam.
Mikor arra kért minket, hogy kövessük, mind a ketten szótlanul álltunk fel. A könyvet, amit korábban vettem a piacon, majdnem leejtettem – észre sem vettem, hogy egészen addig azt szorongattam./
+Máris indulunk? /Meglepett, hogy Melony ilyen gyorsan túllépett letargiáján és rögtön tettre kész, de nem bántam – erősebbnek bizonyult, mint hittem.
Elhagytuk a csokoládézót és csak sétáltunk, gyalogoltunk, meneteltünk. Egy árva hang nem hagyta el egyikünk száját sem. Korábban meggyőződésem volt, hogy ha nem a csokoládézóban, akkor majd út közben meséli el, ami bántja. Meg kellett, hogy csalatkozzam. Talán túl veszélyes az utcán ilyenekről beszélni? A csudába is, hiszen még mindig nem tudtuk, hogy mitől kell egyáltalán félnünk!/ +Mi történik odakint? /Ahogy Melony egyre gyorsabb iramra váltott, egyre inkább aggasztott az egész. Hová visz minket? Ugyan addig még minden idegen, akivel összeakadtam, jószándékú volt, balgaság volt Melonyban is azonnal megbíznom. Nem azt mondta Alyara is, hogy legyek óvatos? Mit teszek én erre? Az összes utamba kerülőt fenntartások nélkül követem./ +Szégyelld magad, Froeira! Szégyelld magad.
/Bosszankodásom közben alig figyeltem az útra, csak Melony hátát bámultam meredten. Már éppen azon voltam, hogy megkérdezem Garient, biztos jó ötlet-e ez, amikor ő is felém hajolt. Ez aztán a telepátia…/
+Reméli, hogy tudunk segíteni. Ő még reméli, ő még hisz neki! Hogy lehettem ilyen kőszívű? Hiszen Melony csak egy szegény, szenvedő lány! Hogy kérdőjelezhettem meg a megbízhatóságát? Nem lett volna szabad…
/Hogy mi üthetett belém, azt nem tudom, de Garien néhány egyszerű szava azonnal kizökkentett. Akkor hála az égnek nem ült ki az arcomra, amit gondoltam! Nagyon sóhajtottam erre a gondolatra. Garien nem tudta meg, hogy milyen szörnyen gonosz tudok lenni – vagy legalábbis nagyon reméltem, hogy nem. Minden kétségem elszállt és nagyon hálás voltam ennek a fehérköpenyes, jótét léleknek.
Ránézni viszont nem mertem, nehogy eláruljam magam, ezért inkább a mellettünk elsuhanó épületeket és embereket fürkésztem. Ezerszínű hajkoronák az ezerszínű háztetőkhöz, csiricsáré kabátok a díszítéssel nem fukarkodó házfalakhoz, meglepő formájú cipők a hasonlóképp bizarr alakkal rendelkező bejárati ajtókhoz és ablakokhoz. Az emberek és a város teljes összhangban volt egymással, minden pontosan passzolt a helyére. Olyan volt, mint Altmyrca, csak precízebb, kevésbé véletlenszerű.
Ilyet akartam alkotni én is, a magam világában. Ez a hely maga volt, az építészeti remekművek tárháza. Belesajdult a szívem, hogy nem készíthetek képeket vagy rajzokat, hogy nem mutathatom meg Alexandre-nak vagy a professzoraimnak, hogy nem láthatja Rossella és Yolande. Elfogott a honvágy egy percre, de mindent megtettem, hogy kiszakítsam magamból. Sajnáltam, hogy én sosem voltam elég fantáziadús és kreatív ahhoz, hogy ilyen csodákat tervezzek; bár tény, hogy errefelé a fizika törvényei is egészen máshogy működnek, mint odahaza. Csakhogy most már nem térhettem vissza, nem lehettem sem építész, sem író. Talán csak a magam módján. Ha Alyara számára már biztonságos lesz és visszatér, akkor olyan csodakastélyt varázsolunk a házunkból, amilyet még nem látott a világ! – határoztam el. Szükségem volt ezekre a tervekre, rövidtávú tervekre – igaz, ez nem feltétlenül az –, ugyanis, ahogy az elmúlt napok tanúsága mutatta: sosem tudhatod, hol leszel holnap.
Melony egy gyönyörűen megmunkált kovácsoltvas kapu előtt állt meg, ami egy meglepően hétköznapinak tűnő bérházba vezetett. Mosolyogva fogadtam el, hogy Garien udvariasan előre engedett. Az ajtós szoba magában nem volt annyira szokatlan, inkább attól rökönyödtem meg, amit a lány mondott./
+Próba? Egy próba kedvéért elhitette velünk, hogy egy szegény, szerencsétlen, hitevesztett lány, akitől elragadták mindenét? Együttérzést keltett bennünk, segíteni akartunk neki... és csak színjáték volt az egész.
/Egy pillanatig még csak azt fogtam fel, hogy becsaptak és átvertek, hogy értelmet nyert a paranoiám, ám ahogy Garien meghajolt, a többi is eljutott a tudatomig. Melony oktatást ígért, „a Művészet” megismerését és felfedezését magunkban. Ez meglehetősen jól csengett. Csak egy másodperc telt el, Garien behódolt, nekem pedig elképzelésem sem volt, hogy mihez kezdjek magammal. Idegességemben mindössze egy nyakrándulásnak is alig nevezhető főhajtásra futotta. Zavaromban pír ütött ki az arcomon és nem tudtam hova nézni – bárhová csak a szobában levőkre ne.
Végül csak muszáj volt a barátomra néznem, szükségem volt a támogatásra, s az útmutatásra, ő ugyanis sokkal jobban boldogult ebben a helyzetben, mint én. Még épphogy elkaptam a pillantását, mielőtt megszólalt. Elégedettnek, sőt boldognak látszott, mintha mindig is erre várt volna. Tanulni akart, de engem sem szándékozott magamra hagyni. Jól esett a törődése, s büszke voltam rá a talpraesettsége miatt. Azt is észrevettem, hogy folyton Fioreként szólít; furcsa volt, hogy pont ő hív így, aki már csak Froeirát ismeri, és mégis Fiorét látja. Biztonságérzetet nyújtott.
Rajtam volt a döntés sora, éreztem a feszültséget a levegőben – talán csak a sajátomat, talán mindhármunkét. Előttem volt a lehetőség, hogy megtanuljam használni a képességeimet. Nekromanta lehetnék. Csakhogy halottakat éleszteni nem tűnt túlzottan szép és tiszta munkának (hiába volt elsőre olyan vonzó a dolog, hála Laurell K. Hamiltonnak és Anita Blake-nek - nem mintha úgy bizalomgerjesztő lett volna, inkább izgalmas). Mint korábban kiderült, boszorkányként ez a specialitásom, viszont én még az alapvető varázslatokkal sem voltam tisztában. Annyit tudtam, amennyit Alyara megmutatott, s ugyan az hasznos volt, kétségtelenül csekély tudást jelentett.
Eszembe ötlött valami, valami igazán elképesztő. Nem tudtam ellenállni saját őrült ötletemnek, onnan már nem volt visszaút. Az volt hát a legkézenfekvőbb, hogy így válaszoljak:/
-Rendben /suttogtam nagyot sóhajtva./ Ami engem illet, számomra is megtiszteltetés, hogy megfelelőnek találtak. Az ajánlat pedig, miszerint bevezetnének a „Művészetbe”, ami gyanítom, a mágia művészete, és megtanítanák nekünk annak csínját-bínját, felettébb csábító. Magam sem dönthetek másként: élnék a lehetőséggel.
/Kivert a víz, mire a mondandóm végére értem, s még vörösebb lettem, főleg mikor a következőt is hozzátettem:/
-És ha lehetséges, szeretnék Garien mellett maradni.
/Lassan elképzelhetetlenné vált, hogy nélküle folytassam. Mennyi butaságot csináltam volna már eddig is, ha ő nincs velem! Pedig rázuhantam és miattam majdnem kitörte a nyakát, folyton csak hátráltatom, ő mégis kitart a társaságom mellett. Megszerettem, s kevés itteni barátom egyikének mondhattam, ezek után a világ minden kincséért sem váltam volna meg tőle. Ugyan többször is jelét adta már ragaszkodásának, nem láthattam a fejébe, sosem lehettem biztos, mennyire vehetem komolyan. Ha megkedveltem valakit, csak még bizonytalanabb lettem vele kapcsolatban.
Félve pillantottam Garienre, és megragadtam a kezét. Kapaszkodóra volt szükségem, támaszra, amit csak ő nyújthatott nekem. A tenyerem izzadt, a tekintetemet pedig Melonyra ragasztottam. Mindegy mi jön, csak ne kelljen ismét magányosan szembenéznünk egy kalanddal./

(70)
Froeira Lullaby
Froeira Lullaby
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 59
Join date : 2010. Sep. 28.
Tartózkodási hely : Budapest

http://froeira.blogspot.com/

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Mira Szomb. Aug. 18, 2012 6:22 am

[2900. július 22., dél után valamivel]

Melony kedvesen mosolyog Rátok. Szemmel láthatóan büszke arra, hogy sikerült jó embereket találnia az iskolához. Ugyanakkor kicsit mintha zavarodott lenne.

- A tanulás első szakaszában együtt maradhattok, de a tehetségetek éles különbsége miatt idővel mindenképpen külön kell majd válnotok... - mondja végül, hangjában némi bocsánatkéréssel is, amiért nem tudja teljesíteni a kívánságotokat teljes mértékeben. - De gyertek akkor, megmutatom a szállásotokat. A tanulást holnap kezditek. Bármi kérdésetek van, hozzám fordulhattok, én felelek értetek.

Kinyitja a bal ajtót, amely mögött egy lépcső rejtőzik. Az emeletre felérve egy folyosón találjátok magatokat. A folyosóról 5-5 ajtó nyílik mindkét irányba, illetve szemben van még egy ajtó.

- Az az ajtó vezet a konyhába szobába - mutat a szemköztire. - Ugyanott tudtok étkezni is, valamint egy kisebb közösségi sarok is ki van alakítva. Illetve mindannyitoknak fenntartunk egy hálószobát, melyhez fürdő is tartozik. Látjátok, mindegyik ajtóra ki van írva, hogy ki lakik mögötte. Itt van a Ti szobátok - mutat rá egy szemközti ajtópárra. Időközben megfigyelhettétek, hogy a nemek arányosan el vannak osztva, egyik oldalon aludnak a nők, másik oldalon a férfiak. Melony neve nincs feltüntetve, tehát a mentorok valószínűleg valahogy máshol laknak.

Hogyha beléptek a szobátokba, bent találtok egy egyszerű ágyat, amely mellett egy három fiókos éjjeliszekrényt helyeztek el. Az ágy végében egy összetett szekrény van: a felső három polcán könyveket lehet elhelyezni, az alatta nagyobb rész pedig üvegezett - ide valószínűleg különböző hozzávalókat rakhattok; végül a szekrény többi része zárható, a ruháknak van fenntartva. E szekrénnyel szemben van egy ajtó, mely a fürdőbe vezet. Illetve természetesen egy íróasztal is található a hálóban, hihetetlen kényelmes székkel. Az ágy fölötti ablakból le lehet tekinteni a bérház belső udvarára.
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Garien Seardur Szer. Aug. 22, 2012 6:47 pm

/Látom, ahogy Fiore továbbra sem biztos a dolgokba, abban sem, hogy mi legyen és abba sem, hogy mi van. Teljesen megértem őt, a helyében én is ezt tenném, de nekem ez a világ egy megváltás és sehogy sem lehet rosszabb, mint az előző volt. Talán ez lehet az oka, hogy én egészen máshogy állok a dolgokhoz, mint ő, a kicsiny ékszer ebben a hatalmas új világban. Látom, ahogy vívódik, elpirul és falfehér lesz, szinte másodpercek alatt váltakozik szépséges arcbőrének a színe, ahogy a gondolatai versenyt száguldanak benne. Szerencsére vendéglátónk nem egy kapkodó idegbeteg, nagyon türelmes típus, és szépen megvárja a szalmaszőke döntését. Persze nem tudom még most sem, hogy miért van ez a kitüntetett figyelem rajtunk, de nagyon optimista vagyok. Amikor Ravent meggyógyítottam az egy fantasztikus, lélekemelő pillanat volt az életemben. A varázserő megbizsergette a tagjaimat, és ahogy eltűntek a hegek, az mámoros tudattal töltött el, hogy miatta történt. Ugyanígy éreztem Fiore lábánál is, a hálás pillantása mindennel felért. Azt kell, hogy mondjam szeretek gyógyítani és szeretnék gyógyító lenni. Ráadásul még többet is kínálnak ennél, ami nagyon jól fog jönni a későbbiek során. Végül is a nagy hezitálás közepette a tengerzöld szemek alatti bájos ajkak is megszólalnak, elfogadván a felkínált lehetőséget. Láttam, ahogy újra elvörösödik, de már nem lepett meg vele, igazán aranyosnak találtam, hogy ennyire impulzív személyiség. A mondandója második fel viszont egyszerre lepett meg és indította el magasabb fordulatszámon a szívem ütemét. +Velem szeretne maradni! Nagyon kedves…. Nagyon.+ Az arcomra biztató és kedves mosoly keveréke ül ki egyszerre, de a gondolataimat már nem tudom befejezni, ugyanis a lány megfogja a kezemet, végérvényesen kinyilvánítva, hogy bízik bennem. Nem hinném, hogy több van a dologban, hiszen alig ismerjük egymást, de a barátságunk végérvényesen megköttetett. Az, pedig, hogy lesz-e később más is, rábízzuk az égiekre. Az bizonyos, hogy nem fogok elzárkózni Fiore elől és nem a szépsége miatt, hanem mert fantasztikusan tiszta lelkű nekromanta. Ezt még én sem tudom feldolgozni és lehet, hogy megváltozik, de azon kívül, hogy a múltam utolsó darabja, nagyon megkedveltem. Érzem, hogy egy picit elpirulok én is, ahogy rámosolygok, de szerencsére Melony bemutatója elveszi rólam a figyelmet és én is inkább a vendéglátót fürkészem. Melony engedélyt ad, hogy az elején még együtt maradjunk, de ez már nyilvánvaló volt, hogy nem lesz örökké így./
- Majd megoldjuk valahogy Fi… Fro. /továbbra is kedvesen beszélek hozzá, ez már a védjegyem lett. A lány után indulunk, de nem engedem el az izzadó kezecskét, érzem, hogy szüksége van rám. Már az is bizonyítja, hogy megfogta a kezemet és a zöldjeivel kérően pillantott felém. Miután bemutatták az étkezőt és a szállásunkat is, muszájnak érzem megnyugtatom Fiorét./
- Még ha nem is találkozhatunk mindig, a társalgóban összefuthatunk. Majd megbeszélünk egy állandó találkozó időpontot, vagy ilyesmit. Te is fontos vagy nekem, szóval nem kell aggódnod, hogy elfelejtkezem rólad. Egy biztos pont vagy ebben az őrült, új világban Fro, úgyhogy nem fogsz megszabadulni tőlem. / Mondom neki és gyengéden végigsimítom az arcát, majd lassan elengedem a kezét. Megnézem melyik az ő szobája és végigolvasgatom a neveket, semelyik másik nem ismerős. Aztán Melony felé fordulok, most először kissé félszegen./
- Kedves Melony, szeretném tudni, hogy Merlinnel találkozhatnék-e? Neki köszönhetem, hogy itt vagyok és meg szeretném neki köszönni mindezt. Ha nem találkozhatok vele, akkor legalább egy üzenetet juttassatok el hozzá, hogy mindent köszönök, amit értem tett. /Kedves szavaim őszinteséggel vannak töltve, majd visszafordulok Fioréhoz és megölelem egy rövid időre. Aztán belépek az új otthonomba, ami nem túl nagy és szép, de egész otthonos és minden van benne, ami kell. Visszapillantok még a két álldogálóra és közlöm velük a napi programomat, legalábbis a következő fél órát nagyjából./
- Akkor én most lefürdenék, ha nem gond. Ha van valamilyen ruha, amit illik viselni, azt természetesen elfogadom. Utána rendelkezzen az iskola velem. Ha ma pihenőt kapunk, akkor… /itt a szalmaszőkére pillantok/ … találkozunk fél óra múlva a társalgóban, ha van kedved. Ha pihenni szeretnél – amit megértek – akkor amint lehet. /Mosolyom őszinte továbbra is és ha mindenki elmondta, hogy mit szeretne bemegyek a szobámba./


[51]
Garien Seardur
Garien Seardur
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Dec. 26.
Tartózkodási hely : Gép előtt

Vissza az elejére Go down

Siurnvor - A Bázis - Page 2 Empty Re: Siurnvor - A Bázis

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.