Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Múzeum a XXI. századból

+9
Tessa T'Ziczmesa
Eyrana Caecus Saqron
Morare
Tereus
Nemesis
Raven Raymore
Garien Seardur
OldMan
Hirig
13 posters

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Hétf. Dec. 13, 2010 11:30 am

A Múzeum a régi idők emlékére és megőrzésére maradt fent.
Belépve valóban vissza repíti a látogatót a 21. századba. Nem csak a kiáltási tárgyakkal, de még az építészeti stílus is onnan maradhatót meg. Teljesen visszaadva az akkori élményt és látványt. Viszont egyes termeiben nem csak az akkori koroknak értékeit, hanem az elmúlt évszázadok relikviáit őrzi falai között.

Múzeum a XXI. századból British_museum

Liara Astariel irodája:
Múzeum a XXI. századból Liara_dolgoz_szob_ja_www.kepfeltoltes.hu_
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Hétf. Dec. 13, 2010 11:40 am


/Hosszú órák fárasztó repülése után végre ide találtam. Több térképet is igénybe kellet vennem a tájékozódás miatt, de szerencsére egyszer sem tévedtem el. Meglepetésemre nem egy modern építészetű, hanem egy az én időmből való múzeummal álltam szemben./
+ Legalább vannak dolgok amik nem változnak meg. +
/Néztem a sok bámészkodó embertömeget, hallgattam ahogyan magyaráznak, erről a szülök vagy tanárok a gyerekeknek egy egy turista csoportnál. Borzadva hallgattam, hogy mi minden ostobaságot és semmilyen dolgot mondanak manapság egy ilyen múzeumlátogatás során.
Egy csoporttal jutottam be a múzeumon belülre, egy kedves kislány volt cinkos társam. Valahogy nem tudtam, ha akartam volna sem kifizetni a belépőjegyet. Ugyanis egy árva petákom sem volt. Nem hogy az amit itt mondtak pénzem?!
Kis cinkos társamat egy kedves mosollyal ajándékoztam meg, Ö meg kis kuncogással és titkos integetéssel köszönt el tőlem./
+ Talán mégsem halt ki teljesen a jóság és a segítőkészség! +


{61}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Kedd Dec. 14, 2010 6:23 am

*Hirig*

/Egy láthatatlan erő kezd húzni oldalirányba. Ahogy odapillantasz egy kedves arcú, hosszú hajú ifjú hölgy felé "igyekszel", bár nem saját akaratodból. Maga felé int az ujjaival, jelezve, hogy menj oda hozzá. Mellette két marcona férfi áll, de egy intéssel elküldi őket, akik vállat vonva elhagyják a bejárati termet. Megvárja míg odaérsz, sőt félúton abbahagyja a különös szavak mormogását, amik csak ekkor jutnak el füledig. Mikor végül odaérsz megszólít./
- Szervusz kedves Tündér. Az én nevem Liara. Mi járatban? Tudhatnád, hogy nektek nem kell fizetni itt. /Közben rád kacsint./ Miben segíthetek? Úgy látom kissé eltévedtél, vagy nem is tudom...
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Kedd Dec. 14, 2010 6:55 am


/A roppan kedves invitálásra mi sem természetesebb, hogy önként megyek. Vagy ez épp fordítva történik?! Áh, igen...! Mint a Star Wrsban a vonó nyalábok alá szorult gép, úgy húznak a nőhöz a láthatatlanan erők. Ki tudja lehet ez valami jedi trükk?!/
- Jó napot! Csak azért jöttem, mert érdekel mi történt azóta, hogy eltű... khmm... szóval az elmúlt 900év érdekel. Nem, nem volt róla tudomásom, hogy nem kell fizetni a fajtámnak. Köszönöm a tájékoztatást!
/Illendően beszélek a nővel, de egyáltalán nem a fesztelen csevegési stílusban. Szemem még mindig fakó, és ha lehet ilyent mondni akkor a természetes ragyogásomból is jócskán elkopott a fény./
- Miből gondolja, hogy eltévedtem?! Ha azt vesszük, hogy pontosan ide szerettem volna eljutni akkor ez az állítása nem helyénvaló.


{62}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Kedd Dec. 14, 2010 9:35 am

/Liara eltűnődni látszik, miközben beszélsz, majd hirtelen észbe kap és újra elmosolyodik./

- Elvileg minden Tündér tudja, hogy a dombok lakói ingyen járhatnak ide. Miura kiharcolta ezt magának, fogalmunk sincs miért. Tehát, mivel elég fejlett Tündérnek látszol...lehet, hogy...lehet, hogy? /Izgatottan néz rád, őszinte kíváncsisággal mér végig./
- Mi a neved kedves Tündér? Természetesen amit csak szeretnél, megmutatok neked. Pontosan mire is vagy kíváncsi?
/Látszik rajta, hogy komolyan izgatott lett valami miatt, mindenkit elhajt, aki épp kérdezni szeretne tőle, többen furcsán tekintenek rá./
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Kedd Dec. 14, 2010 9:46 am


- Mit számít mi a nevem?! Miért érdekel?! Meg ki az a Mizuka? Misika? Mirua? Vagy, hogy is hívják?!
/Legyintek./
- Áh! Teljesen mindegy ki a spiné vagy csávó! Kiesik az érdeklődési perifériámból! Ha segít, azt megköszönöm!
/Halk sóhajjal lemondóan nézek a nőre./
+ Hát itt sem lehetek egyedül a gondolataimmal! +
- A 21.század első felétől kérném akkor az idegenvezetést, hölgyem.
/A feje mellé repülök, mintha a vállára akarnék szállni, de nem teszem, csak repülök mellette./


{63}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Kedd Dec. 14, 2010 10:13 am

- Hmm, szóval jól gondoltam. Te a XXI. századból jöttél. Különben tudnád, ki az a Miura, a tíz város tanácsának az egyik tagja, aki nem mellesleg az Arany Siedhek vezetőjének a lánya. Ráadásul a tündérek feljebbvalói a Siedhék, erős szövetségesek. Szóval szeretnéd megtudni, hogy mi történt a világgal? /Elgondolkodik, majd suttog néhány érthetetlen szót és te ott találod magad Philadelphiában a bolt előtt, Liarával a XXI. században./

- Ez csak illúzió, de láthatod így a legjobban mi történt. Sok sok évig minden maradt, persze ha jobban szétnézel, mindig is léteztek varázslények, csak nem hitték el őket. Itt-ott megjelentek, de csak mutánsoknak és hasonlóknak hitték őket. /Közben peregnek az évek, az idő és a tér folyton változik körülöttetek, a technika fejlődik és a környék is átalakul. Néha rámutat egy egy tündérre, ahogy valaki fülébe suttog és azzal valami jó történik./

- A varázslények fokozatosan teret hódítottak, főleg az isteni mágiával rendelkező Siedhek. Ők a mai világ elitjei, az arisztokraták. A leghíresebb varázslények egyike, ha nevezhetjük őt így, még te is ismered. Merlin. Igen, az a Merlin, talán még találkozni is fogsz vele egyszer. /Elgondolkodik és nagyot sóhajt közben, gondolatai Merlinen járhatnak, mert megjelenik egy férfi, aki varázslatokat sző, kerteket hoz létre, ahogy lépked, de csak hátulról látszik. A férfi felétek tekint és meglepődik, majd egy intésére, megint a bolt előtt álltok egy későbbi időpontban. A férfi - talán Merlin - arcára nem emlékszel, hiába próbálod felidézni./
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Kedd Dec. 14, 2010 10:28 am


/Vállat vonok a csaj beáriázására. Valahogy nem tud meghatni a dolog! Éhesebb vagyok sem, hogy egy vadidegennek és rózsaszín fodros-bodros világáról tudomást vegyek. Jobban érdekel a múlt!
Amikor Philadelphiába csöppenünk megáll a szívem egy pillanatra mint amikor Ravent azt hittem elvesztem, majd nagyon hevesen kezdett el zakatolni és nagyon erős és mélyről jövő fájdalom lesz úrrá rajtam. Megszédültem és a földre pottyantam. Onnan néztem csendben folyó könnyeimen át a szülővárosom. Semmi mást nem tudtam felfogni, csak azt, hogy egy pillanatra újra ott lehettem, de mégsem vagyok otthon, hanem évszázadokra onnan ahová tartozom./
+ Itt nincs senki sem akihez kötne valami. Raven?! Nem! Hova gondolok?! Hiszen Raven angyal, ö sincs velem! A sajátjai között van! Mostanra már el is felejthetett... +
/Jéghideg kristályok potyognak az ölembe, kő merev arcomon semmit, de semmit nem lehetett leolvasni, akárcsak matt színű szürke szemeimből. Csak a fájdalom és az üresség lengett körül./


{64}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Kedd Dec. 14, 2010 7:22 pm

/Egy intésére eltűnnek a múlt képei, és újra a múzeumba találod magad. Liara őszintén sajnálkozva néz, és leguggol hozzád./

- Sajnálom, hogy fájdalmat okoztam neked, tudod, nem vagyok valami jó ebben. Talán kíméletesebben kellett volna közölnöm mindezt, hiszen te nemrég érkezhettél és mindent otthagytál, gondolom nem is önszántadból. Ha szeretnéd segítek neked itt, amiben csak tudok. Viszont abban biztos vagyok, hogy minden fajnak van összekötője a múltból érkezőkkel. Felkutathatom neked és idehívhatom, hogy segítsen beilleszkedni. Sajnos úgy tudom, hogy nem lehet visszatérni. Sajnálom, tényleg. Igen, a múltat nem lehet visszahozni.

/Szomorú arcán fájdalom tükröződik, és melléd ül. Néhányan furcsán néznek benneteket, de ő sem törődik velük. Inkább csöndben elvan, nem szólal meg, talán arra vár, hogy megnyugodjon a lelked./
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Szer. Dec. 15, 2010 4:17 am


- Oh, roppantul figyelmes! Tényleg!
/Hangom lekezelő és cinikus. Letörlöm az arcomra fagyott könnycseppeket. Üres szemekkel nézek a nőre. Megingatom a fejem, mintha ezzel kitudnám az előző tüskét törölni./
+ Figyelmes és kedves volt, még ha fájdalmat is okozott. Nekem is kedvesen kell viselkednem, ezt érdemli. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten! +
/Felnézek a nőre, és kicsit kedvesebb hangszínben folytatom./
- Az, hogy ennyire segítőkész nem biztos, hogy valóban segítség az embernek! Köszönöm, hogy idejéből szán rám! Elfogadnám a felkínált idegenvezetőt.
/Lassan felkelek. Mintha valami kosz vagy por lenne a ruhámon letisztítom, egyben a ráncokat is eligazgatom./
+ Ez így nem lesz jó! Szédülök! +
/Homályosodik a látásom, pedig most nem sírok már./
+ Vajon az összetört szívbe, bele lehet halni?! +


{65}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Szer. Dec. 15, 2010 5:50 am

/Először meglepődik, de mikor kedvesebben szólsz hozzá előjön bájos mosolya. Már pont válaszolna, mikor látja, hogy szédelegni kezdesz, egy finom mozdulattal ráemel a tenyerére, és elsuttog egy varázsigét, ami körbevesz és beléd hatol, majd amilyen gyorsan csak jött távozik is. Nem kellemetlen érzés volt, bizsergető, de fürkésző is egyben./
- Valami baj van Tündér? Nem nézel ki túl jól...tényleg segíthetek, ha szeretnéd! Tündér!

OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Szer. Dec. 15, 2010 9:01 am


/Megkapaszkodom a nő tenyerében, lassan óvatosan le is kuporodom. Kicsit még fogom a fejem, majd megint ránézek./
- Nem tudom mennyi ideje nem ittam egy kortyot sem. Valószínűleg ez lehet a baj. A hasam is és a tüdőm is jelzi, hogy éhes! Meg kellene etetnem a pocim és a rákjaimat. De ez nem áll módomban! Az angyaloktól jöttem ide, remélve választ kapok a kérdéseimre. Mi minden történt ez elmúlt közel 900éveben.
/Üres szemekkel nézek rá. Elfintorodom./
- Ezt leszámítva minden a legnagyobb rendben van!
/Még az is rájönne, hogy hazudok aki sült hülye és velejéig naiv!/


{66}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Szer. Dec. 15, 2010 9:17 am

/Lehunyja a szemét és mormog valamit közben, aztán vizsgálgat./

- Siessetek már őrültek, szegény mindjárt elájul! Új alkalmazottakat fogok felvenni!

/A két kísérőjéből az egyik egy apró tálat egyensúlyoz, Liara egy intéssel odahívja magához, és előtted szépen landol a nagy tál étel. Persze Tündér mértékkel nagy. Több pohár vizet tartalmaz, gyümölcsleveket, és mindenféle zöldségeket, gyümölcsöket./

- Ne haragudj a késedelemért, sajnos nem szedték a lábukat eléggé!

/Te meg látod, hogy szinte mérnöki pontossággal van minden egyes gyümölcs, szín forma alapján beállítva, mint egy csendélet. Kedvesen mosolyog és közelebb tolja ámuló szemeidhez a tálat. Közben elindul veled és bemegy egy irodába, ott lebegtet az asztalra, hogy kényelmesebben legyél, még egy tündérméretű ülőpárnát is ad. Ő pedig csendben leül a fotelbe és figyelemmel kísér, türelmesen várja, hogy befejezd./
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Szer. Dec. 15, 2010 9:29 am


/Szótlanul tűröm, hogy elcipeljen, csak azután szólalok meg, hogy már külön vagyunk és mindketten leültünk./
- Köszönöm, de nem kérem. Nem azért említettem meg, hogy ide varázsolja nekem ezt.
/Megingatom a fejem./
- Már, hogy haragudnék?! Semmilyen követelésem nem lehet! Ezt úgy mondta ez előbb mintha parancsot adtam volna ki és neheztelnem kellene, mert nem egy pillanat tört része alatt "szolgált" ki!
/Körbenézek a szobában. Megnézem a berendezést. Majd jobban a nőt./
+ Vajon mi a fenét akar tőlem?! +


{67}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Szer. Dec. 15, 2010 8:08 pm

- Pedig enned kéne, sápadt vagy. Jót tenne neked az étel, ígérem nem kérek érte semmit cserébe, csak humanitá...tündéritániánus szeretetből teszem. A tündérek a szívemnek kedves részei, úgyhogy falatozz csak kedvedre.

/Mosolya továbbra sem halványul el, szavai őszintén csengenek. Egy egyszerű irodában vagytok, ahol több régi festmény van, a legtöbb a XXI. századot ábrázolja, így vagy úgy. Vannak városokról képek, még egy moziplakát is, amelyik a Shrek bemutatójára hívja fel a figyelmet. Most, hogy jobban belegondolsz, az egész bútorzat is a te korod idézi, ilyesmi bútorok voltak akkor is, persze ez adódhat az épület jellegéből is, hiszen múzeum./

- Hamarosan megérkezik egy Tündér, aki elkísér téged a Tündérdombokhoz. A mai világban ott laknak a hozzád hasonló lények, és a Fekete Siedhek. A másik dombban /kissé lefitymálóvá válik az arca/ pedig az arisztokraták, a gőgös Arany Siedhek. Szerencsére még ők is jóban vannak a Tündérekkel, tehát nem kell tartani tőlük. Viszont a te dombodban, vannak veszélyes lények is, így maradj majd a kísérőddel, amíg a tündérszállásra juttok. Szívesen elkísérnélek magam is, de a domb nem engedett még be.
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Csüt. Dec. 16, 2010 2:06 am


- Én inkább mondom magamat embernek, mint tündérnek! Ahogy rátapintott a lényegre még odakint, nemrég érkeztem a 21.századból és valóban nem önszántamból! Ha lehetne vissza mennék, még így is, hogy tudom csak pár évem lehetne a szeretteimmel...
/Megingatom a fejem, mint aki kitudná verni a fejéből ezt a gondolatot, de sikertelen megint csak ez a kísérlet./
- Megharagudna ha arra kérném, egyen velem?! Tudja... valamikor még gyerek koromban rám ragadt édesanyám egyik kollégájának a kultúrája, amiben az volt a szokás, hogy csak akkor étkezik az ember társaságban ha a másik fél is vele eszik illetve ha szívélyesen meghívják.
/Kissé elgondolkodom. Majd halk sóhaj keretében folytatom a beszélgetést./
- Tudja, ha akarna is valamit, nem tehetnék semmit. Nem tudok adni cserébe semmit, ha akarnék sem. Igen, hallottam már a dombokról. Azt mondták, hogy a Holdudvarba tartozom, vagy valami ilyesmit... nem mintha számítana. Hogy érti azt, hogy nem engedte be?! Ki? Vannak őrök?! Egy halom pixi felfegyverkezve?!
/Cinikusan nevetek egy sort./
- A Conflux alap egységei nem olyan vészesek! Hamar lelehet őket gyűrni, csak csontinak jók! Upsz! Bocsánat! Lehet egy szót sem értett abból amit mondtam. Csak az egyik kedvenc számítógépes fantasy-stratégiai játékomból szemeztem egy kicsit.
/Legyintek./
- Nem fontos! Azt, hogy vannak veszélyes emberek ott, hogy érti?! Olyanok mint Grae... khmm... Voldemort?! Egyenlőre nem szeretnék oda menni, azaz igazság! Szeretném megismerni ezt a várost. Itt több jó ért, mint egyes csoportosulás székhelyén. Az ember azt hinné, hogy az angyalok angyalian kedvesek, de tévednek ha így gondolják! Nem hiszem, hogy az úgynevezett fajtársaim között eltudnám viselni ugyan azt a lekezelést és kitaszítást, mert egy rongy és idegen vagyok!


{68}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Csüt. Dec. 16, 2010 5:45 am

/Nagyot sóhajt és rázza a fejét közben./
- Sajnos jelenleg az onnan érkezőknek nincs visszajutási lehetőségük, még a bolt sem engedi ki őket valamilyen oknál fogva. Én be tudok oda jutni, de semmi egyéb, nagyon misztikus hely. Egyébként a Holdfényes udvar mai vezetője is onnan jött. Sajnálom, nem tudok neked visszajutási lehetőséget kínálni, pedig én is szívesen visszamennék oda, tudod, szeretem azt a kort. /Körbemutat a kezével./
- Természetesen eszem veled, köszönöm a szíves invitálást, na lássuk csak! /Varázsolni kezd, aurádat megérinti a természet ereje. Majd elindul feléd és felugrik az asztalra...csak közben változni kezd és a te méretedre kicsinyítődik le./ -Meg is volnánk, mosolyodik el...sajnos sokáig nem tudom ezt az állapotot fenntartani, úgyhogy kezdjünk is bele. /Elvesz egy almát és rágcsálni kezdi. Evés közben pedig csak kapkodja a fejét, hogy miket mondasz neki, de a végén a magyarázatodra elmosolyodik./

- Á, így már értem. Nem a domb él, ha lehet így mondani. Hatalmas mágiával rendelkezik, és csak azt enged be, akit ő akar, ezért nem tudok bemenni. A kevert vérűeké a Holdfényes udvar, az Arany siedhek olyanok...mint mondjuk....hm...a Halálfalók a Harry Potterben. /Büszkén mondja, hogy ilyen az eszébe jutott, még a kezét is felemeli./ Nem tűrnek meg csak tökéletes testű és csak Arany Siedhék gyermekeit. A jelenlegi királyuk a pletykák szerint nem élvezi a domb bizalmát, valami nagyon rosszat tehetett. A Holdfényes udvarba viszont bármilyen félvér beléphet, tehát ott aztán vannak veszélyes egyedek. De ha kísérővel mész nem kell félned. /Elgondolkozva falatozik tovább./ - Nos igen, az angyaloknak is megvannak a maguk szablyai, de ők Isten gyermekei, mágiájuk a Siedhékkel vetekszik, ha meg nem haladja őket. Még sosem kerültek konfliktusba egymással, és őket még az Arany Siedhek is tisztelik. H'Sekirat, ahol most vagyunk a tíz város székhelye, amolyan gyűjtőhely. Itt minden nép megtalálható, de természetesen az emberek vannak többségben, viszont mindenki megtalálja itt a helyét, nagyon sok minden látnivaló van. Ha szeretnéd, persze maradhatsz is, nem akarlak elküldeni.
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Csüt. Dec. 16, 2010 6:16 am


- Hát én nem csekélyebb személlyel rúgtam ott össze a port, mint a főmuksó helyettesével, Raphaellel...
/Ahogy eszembe jut alakja, elhallgatok és neki állok én is enni, majd amíg eszem nem szólalok meg. Ez is egy rossz szokás ami rám ragadt az évek alatt. Akárcsak az, hogy csak utána iszom amikor már befejeztem az étkezést. Megvárom, míg Liara is befejezi, csak azután folytatom a társalgás. Ha ő közben mondott vagy kérdezett valamit, nem reagáltam./
- Nah hát ha láttad, vagy olvastad a Herry Pottert akkor tudod azt is, hogy ki Voldemort. Ravennel elsők között futottunk össze vele. Nem volt valami élvezetes találkozó! Utána kerültünk fel az angyalok közé. Ugyanis Raven angyal. Nem hiszem, hogy Ök, mit mondtad Isten gyermekei lennének, mert sorstársnőm is onnan jött ahonnan én, azaz a 21.századból és hidd el, ott nem volt angyal! Ha igen akkor tudnánk már abban az időben is létezésükről! Ha szeretnéd, cserébe a vendéglátásért mesélek arról a korról.
/Cinikusan felnevetek./
- Mondhatjuk, hogy szakértője vagyok!
/Kissé elgondolkodom azon amit mondott a dombbal kapcsolatban./
+ Szóval Raphael százszázalékosan elkönyvelt egy korcsnak! +
/Ahogy iszogatom közben a gyümölcslevet, az ujjaim nagyon szorosan ráfonódnak a pohárra, el is fehéredik az ujjam, annyira szorítom, de időben észbe kapok, mert nem akarom eltörni. Leteszem./
- Valami ilyesmit is említettek, hogy az egyik "első" is oda tartozik. Vagy valami ehhez hasonló... Vele szívesen elbeszélgetnék, hiszen ő azért többet tudna segíteni abban, hogy felfogjam és feldolgozzam, ezt az egész helyzetet, hiszen Ö is átesett ezen!
+ Bár kétlem, hogy valaha elfogom tudni feledni a családom. Vagy a hiányukat eltörli az idő! +
- Nem akarlak feltartani, így ha megjön az a kalauz, elmegyek vele és ha lesz majd időnk akkor vissza jövök és mesélek a múltról, amennyiben érdekel! Talán még Raven is rátudnám venni, hogy eljöjjön ide, hiszen ide indultunk az antikváriumból. Itt van mobil telefon, vagy hogy üzengettek egymásnak, ha nem vagytok egy helyen?! Hogyan tudtál szólni az izomagyaknak, hogy mire van szükséged?! Hogyan tudnék neki szólni, anélkül, hogy fel kelljen vissza mennem oda?!


{69}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Csüt. Dec. 16, 2010 6:39 am

/Döbbenve hallgatja a beszámolódat az angyalokról./

- Egyre misztikusabb a dolog. Úgy tudom, hogy angyalnak csak születni lehet. Nem semmi! Egyébként, oda sem engedtek még be.

/Mondja kisebb félmosollyal az arcán. Liara is befejezi az evést, most az ivásra tér át. A szavaidat issza, látszik, hogy élvezi a beszélgetést, de nem nyomul rád, hanem türelmesen hallgat./

-Lynarin fura figura, ő két faj keveréke ráadásul. Nagyon ritka az ilyen, és mindkét fajában erős, a vámpír és a Siedhe lénye is hatalmas. A Tündérdomboknál biztosan megtalálod, ő a Holdfényes udvar választottja, és a vámpírok között is magas rangú, hercegnő. Mindenképpen érdekelne a múlt, mert nagyon szeretem, ahogy már az előbb is említettem, úgyhogy örömmel üdvözölni foglak. Nos, hogy azzal a bizonyos Ravennel hogy tudod felvenni a kapcsolatot, hát nem tudom. Van oda teleportkapu, de az őrök nem tudom, hogy átengednének-e. Egymást közt az elméjükkel kommunikálnak, és természetesen van mobil, csak egy kissé megváltozott. Igazból egy kommunikációs chip, amit az agyadra hangolnak és csak a közelében kell lennie és már használhatod is. Ha két chip közel kerül egymáshoz, adatot cserélhetnek, de van "telefonkönyv" - azt hiszem így hívtátok - is, onnan le lehet tölteni az azonosítókat. Ha Raven beszerez egyet, meg te is tudtok beszélni egymással, még képet is tudtok küldeni egymásnak. A füledbe hallod a hangját, a szemével láthatsz, stb.

/Ekkor kopogás hallatszik, Liara leugrik az asztalról, megnövekedik. Egy intésére nyílik az ajtó és egy félénk Tündér száll be rajta./
- Itt is vagyok.

/Csengő hangja körbejárja a szobát./ Hol van a kedves időutazónk? Á, Te vagy az! /Már oda is röppen eléd és a kezét nyújtja./

- Nália vagyok! Örömmel kísérlek el téged, ahova csak szeretnéd és tudlak. /Lelkesedése szinte mindenkire átragad, most veszed észre, hogy fénylik, szinte sugárzik. Liara bólint neki és kifelé igyekezve még visszaszól./

- Örülök, hogy megismertelek...ö, mindegy...Tündér! Remélem hamarosan találkozunk! /Ezzel kilép az ajtón és cipőjének kopogása távolodva hallatszik./

- Akkor hová menjünk, kedves...?
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Csüt. Dec. 16, 2010 6:50 am


- Első kérdésem, mielőtt bárhova is mennénk az lenne, hogy hol tudnék beszerezni egy ilyen izémicsoda... chippet?! Amivel tudok beszélni másokkal, amolyan mobil telefont.
/Lassan felkelek, kezet nyújtok neki. Figyelem, hogyan ragyog és azt, hogy én mennyire elütök tőle! Hiszen én inkább most a fekete lyukhoz hasonlítok. Szívom befelé a fényt és elnyelem./
- Hirig.
/Mutatkozom be szűkszavúan. Majd egy hirtelen ötlettől vezérelve felröppenek és egy kis papírra, egy tollal vagy ceruzával, amit találok a tartóban, felvésem a nevem és még pár szót, "Köszönöm Liara, jövök egyel. Hirig". Majd vissza reppenek Nália mellé./
- Azt hiszem először a Holdudvarba kellene elmennem. De még itt is szeretnék körbe nézni a városba. Vannak parkok?! Más múzeumok?! Könyvtárak?!


{70}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Csüt. Dec. 16, 2010 9:03 am


/Rövid gondolkozás után így válaszol./
- Bármelyik boltban a fősugárúton. Általában kevés egyedi bolt van, inkább hatalmas megaparkok, ahol mindenféle kapható, néhány Milleum az ára, az olcsóbbaknak. Parkok? Persze, rengeteg, mivel az adja az életet. MI tündérek gondozzuk általában, hiszen az anyatermészettel nekünk különleges kapcsolatunk van.
/Odaszáll az egyik virághoz, ami egy vázában van. Simogatni kezdi, a virág pedig mintha hálás lenne, kinyílik és teljes pompáját mutatja. Suttog neki Nália valamit, és az mintha bólintana. Persze lehet, hogy ezt csak te képzeled, de érzed a közös pontot, a kapcsolatot a természettel, úgy, akár a kertben, a felhők közt./

- Múzeumok nem nagyon vannak, én csak erről tudok, ez is Liarának köszönhetően van. Minden a Központi Hálózaton van, amit szinte bárhol elérhetsz. Ott aztán mindent megtudhatsz amit csak akarsz. Emberi falvakban még foglalkoznak hagyományőrzéssel, de mivel nem sok minden maradt fenn a régmúltból....abból a legtöbbet itt találod. Ha gondolod indulhatunk. Csenhetek tőled egy kis salátát? Megéheztem! /Mondja vidáman és izgatottan repkedni kezd, pár milliméterrel az asztal felett, ide-oda./
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Csüt. Dec. 16, 2010 9:21 am


- Parancsolj csak, nyugodtan!
/Intek az étel felé. Leülök és megvárom míg eszik. Nézem a virágot, de nem tudok rá most úgy tekinteni mint annak előtt. Raphael ezt is kiölte belőlem./
+ Vajon még mit ölt meg bennem?! Vissza kell állítanom magamban a dolgokat! +
/Csendben szótlanul várakozok. Majd amikor befejezte, megkérdezem tőle./
- Mi bánat az a Milleum?! Dolgozhatnék én is egy parkban?! Hol lehet munkát vállalni?! Van itt valami főiroda?! Munkanélküli hivatal? Tanácsház vagy valami ilyesmi?! Szükségem lenne ugyanis munkára, hogy megtudjak élni valamiből!
/Üres tekintettel nézek rá./


{71}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by OldMan Csüt. Dec. 16, 2010 7:44 pm

- A Milleum a most használatos fizetőeszköz. Egy ilyen kis szerkezetbe teszik /Előhúz egy csonka gúla alakú 2 cm-es fémtestet és megmutatja neked/, ilyen mindenkinek van, születési jogon jár. Neked nem tudom, hogy van-e, de ha nincs szerezni fogunk. Szóval ezzel a dologgal lehet vásárolni, de természetesen van bankjegy formátumban is, csak az nekünk túl nagyméretű, mi Tündérek, inkább ezt használjuk. Ha nincs neked, a Tanácsházban biztos akad valaki, akivel beszélhetünk és kaphatsz, hiszen e nélkül nem nagyon lehet létezni itt. Jó, mondjuk a Tündérek közt nem halnál éhen, de gondolom kell egy kis szabadság, meg ez az. Szerintem menjünk a Tanácsházba és majd ott szerzek neked egy ilyet.

- Munka? A Tündérek kapnak jövedelmet a parkok, kertek gondozására és mindenki egyenlő részben osztozik, nem vagyunk szegények. Amint meglesz a "draquód", te is fogsz részesülni belőle. Persze néha azért dolgozni is kell érte, de szerintem neked menni fog.

/Kedvesen beszél hozzád és elindul - elrepül - kifelé az ajtón. Hangja megnyugtató, fényéből pedig szinte táplálkozol, jól esik, felvidít egy picit./
OldMan
OldMan
Mesélő - A Ragyogó udvar moderátora

Hozzászólások száma : 95
Join date : 2010. Nov. 28.

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Hirig Pént. Dec. 17, 2010 2:59 am


/Hallgatom amit magyaráz nekem Nária. Megnézem a kis mütyürt, de nem úgy mint aki elakarná venni, csak egyszerűen érdekességnek találom és újnak.
Amikor beszél a közös vagyonról forgatom a szemem./
+ Még ilyent?! Hogy őt tartsanak el! Pff! +
/Majd követem a tovaszálló fajtársamat. Magasan repülők, nehogy bele ütközzek valakibe út közben./
- Miből gondolod, hogy nekem nem okoz nehézséget majd a munka?! Nem tagadom, hogy már dolgozó nő voltam oda haza, de azért itt ez a helyzet, környezet más.


{72}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Garien Seardur Kedd Jan. 04, 2011 7:28 pm

/Mindketten Liara után indultunk. Gyorsan haladtunk félreérthetetlenül tört célja felé. Amíg mentünk nem zaklatott minket kérdésekkel sem, mondjuk lehet, hogy ő is éppen megfagyni készült. Aztán már messziről látszott hová is tartunk: egy oszlopokkal tarkított timpanonos épület felé, tipikusan XXI. századi múzeumépület. Hosszú sor kígyózott előtte, furcsálltam is./

+Ennyire érdekes lenne a XXI. század? szerintem a legócskább század lehetett a történelemben+

/Miután beértünk láttam, hogy azért vannak még későbbi - furán hangzik ez így - századbéli kiállítások, tárgyak, relikviák stb., így megnyugodtam. Liara ledobta magáról a bejáratnál csuklyáját és természetesen nem a kiállítási terembe vezetett minket, hanem egy oldalajtón hátra felé mentünk. Mindkettőnkön látszott, hogy hálásak vagyunk, hogy nem fagytunk össze, legalábbis én emiatt voltam hálás, meg azért mert nagyon kíváncsi voltam Merlinre. Aztán egy olyan dolgozószobába vezetett minket, ahol eldobtam az agyam. Eddig minden modern volt, most viszont, mintha szeretett(?) századunkba érkeztünk volna. Feltette a ruhafogasra a hófödte kabátját és lehuppant a székébe./

- Foglaljatok helyet, teát, vagy egyebet parancsoltok?

[12]
Garien Seardur
Garien Seardur
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 57
Join date : 2010. Dec. 26.
Tartózkodási hely : Gép előtt

Vissza az elejére Go down

Múzeum a XXI. századból Empty Re: Múzeum a XXI. századból

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 5 oldal 1, 2, 3, 4, 5  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.