Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Pitypang patika

5 posters

Go down

Pitypang patika Empty Pitypang patika

Témanyitás by Alyara Nirois Kedd Dec. 28, 2010 9:39 am

Bár a mágikus állatoknak nem feltétlenül van szükségük gyógyszerre, az embertest könnyen megbetegedhet. A boltban egy kedves asszonyság várja a gyógyszerre várókat. Nem mindig lehet őt látni, hiszen legtöbb idejét macska alakjában tölti, de abban biztosak lehetünk, hogy itt van valahol a bolt közelében.
Az üzlet egyébként nem túl nagy. A földszinten van a pult, hatalmas polcok tele üvegcsékkel, és pár fotel, ahol várakozni lehet. Valójában az emeleten zajlik az élet, ahol a javasasszony a bájitalokat készíti. Nem igazán lehet tudni, hogy ez a rész hogy néz ki, de mindig sejtelmes, lilás köd szivárog le a lépcsőkről.
A földszinti részt egyébként a gyertyák ingadozó fénye világítja meg, és mindent beleng egy kellemes, mégis álmosító illat.
Az egész bolt elmaradott, a tulajdonos nem igazán kedveli a modern technikákat.
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Rabraquat Hétf. Feb. 14, 2011 12:47 am

*Még a piacon*
/Még egyszer előveszem a fényképet, hátha látok rajta valamit, amikor egy kéz kitépi a kezemből azt./
- Mi a jó...
/Erre nem elég, hogy kivette a kezemből a képet, még lecseszi az öreget, hogy miért nem egyből a boltba küldött minket. Mondjuk ebben igazat is adok neki, de azért nem szeretem ha ugráltatnak. Minden estre megdöbbenés annyira sokáig tart, hogy egy kis boltban térek magamhoz./

*A patikában*
/Körbenézek és mindenféle üvegcséket, meg füveket látok. Aztán magamhoz térek és megszólítom./
- Üdv néked jóasszony! Elhiszem, hogy dühös, de ne rajtam vezesse le a feszültséged, ha lehet. magánál van Merlin tolla? Azért jöttük!

+Már kezd elegem lenni a sok futkorászásból, elhagyom a tiszteletköröket.+
/Reménykedem, hogy nála van, amit keresünk és tovább vizslatom a környezetem. Nem értem minek kell gyógyfüves, ha van mágia, azzal biztosan lehet gyógyítani. Aztán vállat vonok és kérdően nézek a fura hajú nőre./


[140]
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Hirig Hétf. Feb. 14, 2011 2:20 am


/Szkeptikus arckifejezésemet még a boltban sem vetkőzöm le./
+ Először ad idétlen versikét... "Köpcös vénember ül a kapunál, Morcosan morog bele a porba. Restelli mindazt, amit idáig tett, S töpreng, hova is futott Ő, hova?" Majd egy hülye ákombákom piaci útjelző... "Virág, hal, kettőt balra, madárfészek." Könyörgöm!! Mi jön még?! Oké-oké, szeretem a rejtvényeket, de valahogy nem ebben a formában! +
/Nézem a sok érdekes üvegcsét és főzetett, a hívogató bőrfoteleket./
+ Legalább nem rossz irányban haladunk! +
/Majd megemberelem magam és üdvözlöm Leiset./
- Jó napot! Remélem tud nekünk segíteni ebben a fontos ügyben.


{113}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Mira Hétf. Feb. 14, 2011 4:36 am

Az asszony mézédes mosolyra húzza száját, majd fátyolos hangon belekezd mondókájába:

- Természetesen tudom, hogy miért vagyok itt. Kérlek, tegezzük egymást, úgy valamivel egyszerűbb lesz a kommunikációnk! - ajánlja föl, de még mielőtt megszólalhatnátok, folytatja. - Hogy őszintén szóljak, még most sem értem, hogy a mesterem miért nem rögtön hozzám küldött Titeket, de sosem tudjam követni a gondolatmeneteit. A lényeg: túl sok érzelmi kötödésem van a jó öreg mágusunkhoz, hogy alku nélkül elengedjelek Titeket!

Belép a pult mögé, kicsit babrál valamivel. Nem látjátok, hogy tulajdonképpen mit csinál.

- Az ajánlatom a következő: elmentek Altmyrcába, és elhozzátok nekem Merlin egyik személyes tárgyát, nem érdekel, hogy mi módon, cserébe biztosítom Nektek a Fehér Páva céh támogatását, valamint a saját tapasztalataimmal segítelek Titeket.
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Rabraquat Hétf. Feb. 14, 2011 6:37 am

+He? Ezek-e szórakoznak velem? Minden ki van tervelve? Azt hiszem elég volt a szívatásból rühes macska!+

/Ahogy belegondolok, hogy dróton rángattak engem - a rózsadombi vagányt -, egyre forr bennem a düh. Észre sem veszem, hogy ragyogni kezdek, ahogy elmondom neki az "alkujára" vonatkozó választ./

- Te most szórakozol Velem édesem? Mi az, hogy tudod miről van szó? Mi az, hogy szerezzünk meg neked valamit cserébe! Ez nem alku anyukám! Már egy hete hajkurásszuk azt a sz...t! Add oda azt a k.... tollat, mert elegem van belőletek! Ezé' fizet Merlin, ahelyett, hogy idetolná a s....t? Elegem van, hogy szórakoztok velem!

/Tovább erősödik bennem a késztetés, hogy elrepítsem az egész kócerájt H'Sekiratig meg vissza. Meglepetésemre erősebb szeleket kezdek kavarni, mint gondolnám... de nem gondolok bele. A szél zúgni kezd és erősödik.../

[141]
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Hirig Kedd Feb. 15, 2011 12:01 am


/Bambán hallgatom végig a macskanőt./
+ Most csak viccelsz! +
/Felvon szemöldökkel hallgatom végig Rab kitörését és még ha durvának is tartom a hangvételt egyet kell vele értenem, aminek hangot is adok./
- Kedveském, nem azért vagyunk itt, hogy fel s alá utazgassunk ebben a hülye futurisztikus jövőben! Mi nem azok az emberek vagyunk akiket a maga érzelmi válsága érdekelne!
/Ahogy kezd Rab szeles természete előtérbe jönni, meg meg ingok a léghullámok miatt. Igyekszem egy biztos pontot találni ahova leszállhatok. Továbbra is nyers hangon folytatom./
- Ha oda adja a tollat ami miatt itt vagyunk többet valószínűleg soha a büdös életben nem fog látni!
/Lassan érthetően beszélek, egy hangszínben./
- Elnézést kérek Rabraquat viselkedéséért és modoráért, nehezen toleráljuk ha ugráltatnak minket! Ha megteszi azt amire kértem, biztos vagyok benne, hogy ez a kellemetlen helyzet is változni fog!


{114}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Mira Kedd Feb. 15, 2011 4:41 am

MET - A főnix tolla

Az asszony nem igazán szívleli, hogy szétvered a boltját, Rab, viszont egyenesen felsikolt, amikor a szeled lever egy teljes polcnyi üveget. Az egyikből furcsa, kékes füst tör ki, amikor szétpattan a földön. Leise abban a pillanatban macskává változik, és menekülve kiront az üzletből. Ti bent ragadtok, és a kék füst áldozatává váltok: amikor belélegzitek, egyszeriben könnyűnek érzitek magatokat. (A füst annyira gyorsan terjed, hogy nincs idő levegőmaszkot alkalmazni.)
Amilyen gyorsan csak jött, úgy múlik el a kék köd, majd Leise az eddiginél is mézédesebb mosollyal az arcán ölt előttetek emberi alakot, miután visszasettenkedett a pulthoz.
- Nos, akkor elmentek a varázslókhoz, avagy sem? Egy rövid kiruccanás lenne csak! - hangja ellenállhatatlan, úgy érzitek: nem számít, mibe kerül, azt kell tennetek, amit ez a bájos macskahölgy mond.


A szer hatására három körön keresztül rettenetesen befolyásolhatók vagytok, valamint a szokásosnál jobb kedvetek van.
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Rabraquat Kedd Feb. 15, 2011 8:05 am

+Te kis rohadék! Szétszedem azt a hülye boltod+

/Mérgelődök magamban és tényleg... a szél kezd erősödni és lever egy csomó mindent. Széles mosolyra húzódnak az ajkaim, de ekkor a nő eltűnik a szemem elől és a levert tárgyakból mindenféle illat leng körbe... nem marad már idő elfújni tőlem, de nem is érdekel különösebben. Hirigről is elfeledkezem egy pillanatra. De ekkor hirtelen jobban érzem magam... sőt, egyensen feldobódok és észre sem veszem, abbahagyom a szélkeltést. Aggódva pillantok körbe, amikor rájövök, hogy a tündérkét akár el is fújhattam volna, de ott repked mögöttem széles mosollyal az arcán. Akkor talán ő is érzi ezt... minden olyan könnyű és minden olyan jó. Akár repülni is tudnék... tényleg, nem is rossz ötlet, nemsokára kipróbálom, de ekkor megjelenik Leise, aki szintén vigyorog./
+Milyen kedves egy nő még szerencse, hogy nem tettem nagy kárt a boltjában+

/Elvörösödöm, ahogy körbenézek, de tényleg nincs nagy baj, talán megengedi, hogy kifizessem a kárát... ekkor Leise megkérdez minket, hogy mégiscsak elmennék-e Merlinhez./

+Még szép, ha már ennyi bajt okoztunk! Örömmel...+

- Persze, szívesen drága hölgyem! Már indulunk is... csak mit is kéne elhoznunk és honnan is pontosan? Gyorsan mondja, mert nem akarunk az adósai maradni, igaz Hirig? Maga olyan rendes, legszívesebben átölelném... jöjjön ide kérem, drága Leise! Szólni fogunk a többieknek is, hogy segítsék az utunk! Hú, ez nagyon jó móka lesz Tündérem!

/És már oda is lépek, hogy a karomba zárhassam ezt a kedves nőt. Olyan boldoggá tett, hogy segíthetünk neki./

[142]
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Hirig Kedd Feb. 15, 2011 9:05 am


/Valahol a bőrfotel és padló között nézek ki a gyönyörű világra./
- Miért ne mennénk el és tennénk meg?! Ugye nem esett bajotok?!
/Mondom csilingelő hangon. Próbálok feltápászkodni, de vissza csüccsenek a fenekemre mikor látom, hogy Rab teletabisat játszik.
Kissé féltékeny vagyok, hogy engem kihagynak a nagyölelésből, de hamar túlteszem magam ezen./
- Hova kell menni?!
/Kérdezem csilingelve. Rabhoz hasonlóan én is kissé fénylek most. Az eddigi "sötét aura" és a depresszió teljesen tovatűnt./
- Kellene pár friss virág a bőrfotelekhez. Feldobná még jobban ennek a bájos helynek a légkörét!


{115}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Mira Szomb. Feb. 19, 2011 8:30 pm

MET - A főnix tolla

A nő kedvesen mosolyogva mindenkit visszaölel.
- Nem mondtam, hogy tegezzetek nyugodtan? - kacag. Aztán komolyra fordítja a szót. - Az a hír járja, hogy Altmyrcában van egy nagyon ügyes Kápráztató, de a nevét sajnos nem tudom. Mindenesetre a teleportkapuk környékén van valami hirdetőtábla, és ha jól emlékszem, nagyban ki szokta akasztani a plakátját. És tényleg mindegy, hogy mit hoztok, drágáim! Ígérem, hogy amint visszatértek az üzletembe a többiekkel, megkapjátok jutalmatok, és a saját ágyatokban aludhattok már aznap éjjel!
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Mira Hétf. Május 02, 2011 12:58 am

MET - A főnix tolla

Épségben megérkeztek a bolthoz. A környéken minden csendes és nyugodt. A patika kis ajtaja nyitva áll, édes illatot sodor felétek a szél. Ám amint beléptek, egy csapásra minden megváltozik.
Mintha egy lámpát kapcsoltak volna föl, olyan a váltás. Az egyik pillanatban minden olyan, mint ahogy legutóbb elhagytátok a boltot, ám a következőben teljes káosz tárul a szemetek elé.
A polcok felborítva, a pult összezúzva, a függönyök a kirakat és az ablakok előtt szétszakítva. Azonnal világossá válik számotokra, hogy itt bizony nagy dulakodás lehetett.
Teljesen néptelen az egész épület, csak egy marék por kavarog össze-vissza a helyiségben, de a Levegő Sidhe egyetlen pillantásával alakzattá formálódnak a kis szemek, kirajzolván utolsó, kétségbe eset üzenetét Leise-nek: labirintus...
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Rabraquat Hétf. Május 02, 2011 6:28 am

/Farkasunk velős megjegyzésére csak egy mindentudó mosollyal válaszolok./
+Jaj, de nagy az önérzetünk, lesz ez még így se, farkatlanka...+/Nevetgélek magamban, alig-alig visszafojtva nevetésem, de mivel nem figyelnek már rám, így nincs vele gond.
Közben megérkezünk a boltba, de mikor belépünk egy kissé átrendezték a helyet./

- Megelőztek Fiona, valaki helyrerakta a cicát! /Nézek körbe kissé meglepetten, majd egy kavargó porfelhőt látok, amit éteri fényemmel meg is szelídítek. Meglepetésemre a macskanő küld még egy utolsó üzenetet, mielőtt a szél széthordaná "összeporolt" arcát./

- Labirintus... aha, az hát! Meg a jó édes... /Dühöngnöm ki magam néhány tárgyat szétdobálva könnyedén, de tanulva a múltkoriból, előtte még egy finom levegőmaszkot idézek az arcom elé. Fel-alá járkálok, mögöttem egy apró szélörvényt keringtetve./

- EZ NEM LEHET IGAZ! MI AZ, HOGY LABIRINTUS? /Üvöltözöm, mert már elegem van a hülye játékaikból. Én, Weindligher Andor, Budapest kemény szülötte, nem bírom már elviselni, hogy folyton dróton rángatnak./

- Ha megtalálom azt a rohadt nyüves macskát, biztos "elszász Lotaringiába" lesz! /Eresztem ki a dühöm végét és leülök egy asztalra, bambán nézve a másik kettőre, ha még bent maradtak.../

[159]
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Fiona Freefall Hétf. Május 02, 2011 7:13 am

- Miért kellene bocsánatot kérned? /Nézek Hirigre nagyokat pislogva, majd vállatvonva folytatom./ Én is kajás vagyok, pedig nemrég ettem... ettünk Narykyvel. /Rámosolygok nagyra nőtt tündérünkre, majd követem Rabot. A boltba lépve aztán lefagyok az ajtóban, csak Rab megállapítására engedek ki./

-A szöszbe! /Bosszankodom kissé megjátszottan./ Vér nincs, legalábbis első pillantásra, így annyira azért nem aggódok érte. /Mondom inkább csak Hirignek, hiszen Rab el van foglalva a kiakadással./ Viszont /tör elő belőlem a zsaru/ ne nyúljatok semmihez, hátha a helyszínelés során jelentősége lehet! /Rab ordítozása abbamarad, ahogy kis dühöngés és duhajkodás után leül az egyik asztalhoz, mire gúnyosan biccentek neki./ Köszi, pont ilyesmire gondoltam!
Pasik! /Mormogom Hirignek, miközben a plafonra emelem a tekintetem./ Na, lássuk, mit kezdhetünk itt...

/Belsőmben békésen horpasztó farkasomhoz fordulok, s igyekszem előkotorni egy kis nyomozómunkára. Bezzeg a makacs dög a füle botját se mozdítja, így a koncentrálást feladva Hirig kezébe nyomom dzsekimet és tatyómat./
- Megfognád egy kicsit, tündérem? Attól tartok ezekre most nem lesz sok szükségem.

/Nekivetkőzve és leguggolva merülök alá lelkem mélységeibe, hogy ráhangolódjak a farkasságra. +Hogy is van? Vadság, vér, izgalom, vadon, erdő, avar, préda, üldözés, vadászat...+ Cibálom elő a farkasos hangulatú dolgokat magamból, közben figyelem horpasztó belső tesómat. Mikor aztán nagyjából ugyanannyi eredménye van, mint az előbbi próbálkozásnak, megunom a dolgot, és kirántom alóla képzeletbeli takaróját.

+Talpra hétalvó, szükségem van rád, ne merészelj szunyálni!+ füttyentek neki lélekben, mire álmosan, kómás szemekkel előcammog. +Na ide figyelj, szőrmók! Fogod magad és megkeressük azt a macskát, vagy legalábbis megtudakoljuk, hogy kik jártak itt. Ha mást nem, kipofozzuk belőlük, hova vitték a macsekot, vagy mi ez a labirintus szöveg...+ Bágyadt farokcsóválására aztán megvonom a vállamat, s előtérbe rugdosom. +Te vagy a vadász, meg a nyomkereső, gyerünk, ideje villantanod valamit!+
Mikor aztán nagy nehezen a külvilágra nyíló ajtóhoz érünk, szelíden megtaszajtom és elállom a visszautat, kisvártatva érzem, ahogy testünk - talán kissé lassabban, mint egyébként - de elkezd idomulni az ő lelkéhez. Már csak abban bízom, hogy képes vagyok innen irányítani és nem kell ismét átvenni az irányítást... És ezzel elveszítenem az orra nyújtotta hatalmas előnyt./


(122)
Fiona Freefall
Fiona Freefall
Suhanc

Hozzászólások száma : 247
Join date : 2010. Nov. 10.
Age : 42
Tartózkodási hely : Érd

http://kkjatek.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Hirig Szer. Május 04, 2011 11:17 pm


/Egy kis időre tátva marad a szám./
+ Itt meg mi a bánat történt?! +
/Miközben szemrevételezem a romhalmazt - persze Rabnak is elkellet kezdenie dúlni-fúlni -, egy furcsa örvény közepén mintha két szempárt vennék észre kirajzolódni pikoszekundumnyi időre. Mire megrázom a fejem, már el is tűnik a látomásom. Utána Rab pufogását követem szemmel./
+ Megértem, hogy ideges vagy, de szerintem ez nem megoldás amit csinálsz! +
/Gondolataimból Fiona zökkent ki. Motyogok valami válaszfélét és közben elveszem a kabátját és táskáját./
+ Hát nem tudom, hogy mit fogsz találni ekkora kupiban, de ez legalább értelmesebb hozzáállás mint Rabé! +
/Mélyedek vissza a gondolataimba. A bejárati ajtófélfának vetem a hátam, egyik lábamat felhúzom, kényelmesen elhelyezkedem. Fiona kabátját a combomra teszem, szépen összetűrve, a táskát meg a vállamra./
- Rab, mit értesz labirintus alatt?! Hogy jött ez most ide?!
/Kérdezem, miközben összefonom a mellkasom alatt a karjaimat./


{133}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Mira Csüt. Május 05, 2011 2:38 am

MET - A főnix tolla

Fiona, orrod megtelik idegen szagokkal. A portól időnként hatalmasat tüsszentesz. Lomposka viszonylag jól viselkedik, örül, hogy kicsit szabad lehet. Észreveszel egy furcsa illatot, ami kivezet az ajtón. Mintha fém lenne. Igen, határozottan fémes ez az illat. Esetleg vér? Izzadságszag is vegyül belé, és tudod, hogy amit érzel, az valaki olyannak az illata, akit ismersz. Tuti. Találkoztatok már a városban.
Ha eddig még nem vettétek észre, most már mindenki kiveheti a "labirintus" szót, ami épp a plafon és a feljáró között kavarog...
Odakintről hangok szűrödnek be, majd betorpan egy kék köpönyeges fiatalember a boltba. Arcán a vigyort felváltja a meglepettség, majd az ijedség. Kinéz a boltból, bizonyára van egy társa is.
- Ery, hívjátok a Feketéket! Oltári nagy felfordulás van itt bent! - szól, majd visszafordul felétek. - Hölgyeim, uram! Mi járatban itt?
Miközben az ajtóban álldogál, és csevegéssel próbálja elütni az időt, kis idő múlva félrelöki őt négy megtermett férfi. Egyiküknek, a vezetőnek sűrű fekete haja és szeme, valamint a vágás az arcán ismerősnek tűnhet. Mi is volt a neve? Nitar?
- Hölgyeim, és uram, kérem, nyugodjanak meg! Tudjuk, hogy nem sántikálnak rosszban, azonban nem értjük, hogy mi történhetett. Omril nemrég tett jelentést, hogy most érkeztek Polimetronba. Mindazonáltal megkérdezhetem, hogy tudnak-e valamit?
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Rabraquat Csüt. Május 05, 2011 7:14 am

/Mosolyogva követem, ahogy Fiona szaglászni kezd és eszembe jut egy régi nóta. Nem is tudom miért szerettem, biztos, mert apám annyiszor hallgatta régen, mikor még kis srác voltam. Dúdolni is kezdtem, szöveg nélkül:

"Le kell menni kutyába!
Légy a kutyák királya!
Ne királyok kutyája!
Kopaszkutya csókolj meg!
Kopaszkutya harapj meg!
Kopaszkutya csókolj meg!"

Bár a mi kutyánk nem is kutya, nem is kopasz, de azért...
Hirig kérdésére a még mindig jelen lévő "Labirintus" szóra bökök./
- Ezt üzeni nekünk a macska...
/Aztán a beérkező katonákra - köztük egy ismerősre, bár a nevéről fogalmam sincs - fütyülöm tovább a Hobo számot és átadom a válaszlehetőségeket a két társamnak, tovább üldögélve az asztalon./
+Ezaz, Hobo! Kopaszkutya...+


[160]
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Fiona Freefall Csüt. Május 05, 2011 8:12 am

/Rab dúdolgatásával nem törődve szaglászom végig az érdemi nyomokat. Épp kimennék az ajtón az érdekesen ismerős illatot követve, mikor idegenek jelennek meg. Meglepetésemben a hátsómra tottyanva pislogom végig a szövegelésüket, majd mikor véleményemet kérdezik, hátrapillantok a többiekre s ismét kezdek emberi alakot ölteni. Most mindenféle kergetőzés nélkül sikerül, s kicsit megkésve kapok észbe, hogy a félalakhoz még idomuló ruhák bizony a földön hevernek. Sietve előrángatom hát vadabbik felemet, hogy legalább az illedelmes részeket takarja némi farkasbunda, majd rutinból nemlétező sapkámhoz emelve kezemet, feszes vigyázzba vágom magam - majd észbekapva lazítok s ""pihenj" állásban ismertetem az általam megtudottakat./
- Annyi bizonyos, hogy a macskát valaki magával vitte. Az áldozat sérülése sem kizárható, bár gyanítom, hogy inkább valami technikai kütyü s nem vér fémes szaga vezet kifelé /mutatom a szag ösvényét, majd vállvonogatva igyekszek tippelni/ esetleg hordágy, vagy ilyesmi lehet... Viszont az egészen biztos, hogy már korábban éreztem annak a valakinek a szagát, aki itt járt. Lehet, hogy nem volt köze a macska eltűnéséhez, csak utána járt itt, de gyanúsan ugyanazon a vonalon mozog. És nem farkas, ez százötven százalék.


(123)
Fiona Freefall
Fiona Freefall
Suhanc

Hozzászólások száma : 247
Join date : 2010. Nov. 10.
Age : 42
Tartózkodási hely : Érd

http://kkjatek.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Hirig Csüt. Május 05, 2011 8:21 am


+ A nem törődöm mindenidet! +
/Káromkodok magamban, Rab viselkedésére. De mivel itt van, pár felügyelő és az egyik arra kér, hogy maradjak nyugodt, inkább nem mutatom ki nemtetszésem ilyen módon./
- Üdvözlöm Önöket! Már volt szerencsénk találkozni nem olyan rég, a Tollas Róka fogadóban biztos úr.
+ Vagy minek nevezzelek?! +
/Kissé értetlen arcot vágok eközben. Szemem Fiona és a férfi között fel s alá szambázik./
+ Még jó, hogy nem minket gyanúsítanak a felfordulásért. +
/Fionának a ténykedésére és a haptákjára, meg a túlömlengő beszámolójára, csak felvonom ez egyik szemöldököm./
+ Aham... Biztos igazad van! +
/Nehézkes sóhajt préselek ki a tüdőmből./
- Meddig kell még fel s alá rohangálnunk a semmiért?!
/Eltűnődő mimikák jelennek meg az arcomon, miközben fennhangon gondolkodom./
- Labirintus?! Az meg merre a túróban leledzik?!


{134}
Hirig
Hirig
Valódi pille

Hozzászólások száma : 1749
Join date : 2010. Nov. 18.
Tartózkodási hely : Ahova a szél fúj

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Mira Szomb. Május 07, 2011 9:48 pm

MET - A főnix tolla

Nitar figyelmesen végig hallgatja Fiona mondanivalóját, majd ő is beleszaglászik a levegőbe. Többen így is tesznek, míg az egyik ki nem nyitja a száját.
- Ördög és pokol! - káromkodik. - Főnök, Ieas emberei voltak itt. Ezer lény közül is megismerem egy Selkie undorító szagát.
- Igazad van, Aldegrin. Én is érzem. Ez csakis Osmora lehetett... - Kisebb gondolkozási idő után felétek fordul. - Meg kell kérjem Önöket, hogy hagyják el a patikát. A Labirintus nincs messze, a Kastély mellett található. Vigyázzanak, nehogy eltévedjenek benne!
Ezek után kitessékelnek Titeket a boltból, majd becsukják az ajtót. Az az ifjú, aki az előbb az őröket hívta, bambán néz Rátok, miközben egy kicsiny madarat simogat. Végül ő is elfordul, és elbaktat.
Előttetek egy kihalt utca, mögöttetek egy zárt ajtó. Ám jobbra nézve megpillanthatjátok a polimetroni Kastély magasra törő tornyait.


Írhattok nyugodtan a Labirintushoz, ha úgy tartja kedvetek. Smile
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Pitypang patika Empty Re: Pitypang patika

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.