Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Kérdések

+3
Alyara Nirois
Rabraquat
Lynarin Seeragic
7 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Kérdések Empty Kérdések

Témanyitás by Vendég Szomb. Szept. 04, 2010 1:08 am

Sziasztok

Rögtön az első kérdésem az lenne mi történt a 29. század végére a technikai civilizációval a természetfeletti és a paranormális jelenségek elszaporodtával valamint a mágia visszatértével ?

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Szomb. Szept. 04, 2010 1:18 am

Nem tudom mire gondolsz azzal, hogy mi történt velük, de e szerint a világ szerint ez szép lassan fejlődött olyanná, amilyen a játékunk idején. A természetfeletti lények a 22. század elején léptek ki a nyilvánosság elé és szép lassan teret hódítottak maguknak.A technika természetesen tovább fejlődött, de vele párhuzamosan megjelent a misztika és a paranormális képességek is. Ahogy telt az idő a mitikus lények egyre megszokottabbak lettek, habár a vadászok még mindig nem fogadták el őket. Ez nyolc évszázad alatt fejlődött oda, amit a Világleírásban írtam. Természetesen vannak emberek is, például H'Sekiatban is élnek, csak a vezető szerep kikerült a kezükből.
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Vendég Szomb. Szept. 18, 2010 12:22 am

Lynarin Seeragic írta:Nem tudom mire gondolsz azzal, hogy mi történt velük, de e szerint a világ szerint ez szép lassan fejlődött olyanná, amilyen a játékunk idején. A természetfeletti lények a 22. század elején léptek ki a nyilvánosság elé és szép lassan teret hódítottak maguknak.A technika természetesen tovább fejlődött, de vele párhuzamosan megjelent a misztika és a paranormális képességek is. Ahogy telt az idő a mitikus lények egyre megszokottabbak lettek, habár a vadászok még mindig nem fogadták el őket. Ez nyolc évszázad alatt fejlődött oda, amit a Világleírásban írtam. Természetesen vannak emberek is, például H'Sekiatban is élnek, csak a vezető szerep kikerült a kezükből.

Szia

A kérdésem gyökere az lenne pontosan milyen szintre jutott a technológia az kiderül, hogy az emberiség nem jutott ki a csillagok közé. No de akkor is mennyire fejlett a misztikus és paranormális képességek mellet a technológia ? Mennyire elérhető a mindennapok "emberének" a fejlett technika milyen életszínvonalon él a bolygó számottevő lakossága, milyen hatással volt a gazdaságra a földrészek átrendeződése és a paranormális lények hatalomátvétele ????
Lenne még sok kérdésem de kezdetnek ennyi is elég szerintem Smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Szomb. Szept. 18, 2010 1:00 am

Hmm, nézzük csak. Smile
A technológia igen fejlett, hiszen erősen ösztönözve volt az előrejutásra, ha nem akart teljesen elnyomva maradni a megjelenő mágia által. Az űrkutatás leállt, a földiek inkább a saját bolygójukon megjelenő új lények felé fordultak, így az űrtechnológia körülbelül olyan fejlett, mint a 21. században. Ellenben a fegyverek durva dolgokra képesek, amik már majdnem a mágia határait súrolják. Például vannak intelligens rombolók, amik engedelmeskednek gazdájuk parancsainak, képesek bármilyen fegyverré alakulni, vagy akár láthatatlanná válni. Az orvoslás is jelentőset fejlődött, bár inkább olyan szinten, minthogy vírusok és betegségek már nem nagyon vannak. A gyógyításban a mágia vette át a főszerepet. A gazdaság pedig gyakorlatilag összeomlott, hiszen a mágikus lények vették át a vezető szerepet, így az emberek gyakorlatilag másodhegedűsök lettek a saját bolygójukon. Az átlag emberek viszonylag jó körülmények között élnek, bár jelentős szerepük nincs a vezetésben. Sokaknak fejlett technológiájú robotizált farmja van, ahol a bióételeket termeli és adja el a Tíz Város szövetségének. De miivel az emberekbe belenevelték a természetfelettiek tiszteletét (kivéve persze a vadászokat) így nekik nincs is bajuk ezzel az aranyketrecbe zárt élettel.
Egyenlőre ennyi, ha bármi másra még kíváncsi vagy, vagy valami nem érthető, kérdezz nyugodtan. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Vendég Csüt. Szept. 30, 2010 4:24 am

Én is megírom ide a kérdésem.

Szóval, lidércek rendben, hogy szellemek. A kérdés az, hogy milyen képességeik vannak, azon a kettőn kívül, ami le van írva. Alap dolgokra gondolok, amiket a filmekben látunk. Pl.: a Hirtelen eltűnés, a nyílászárók csapkodása, ilyenek. Csak mert ez nekem nem igazán tiszta még. Embarassed

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Csüt. Szept. 30, 2010 5:29 am

Csak nyugodtan, azért van ez a hely. Smile

Amúgy leírtam, hogy az ügyesebbek képesek mozgatni a tárgyakat, amikor láthatatlanok, akkor is, tehát nyugodt szívvel csapkodhatsz nyílászárókat. Razz A hirtelen eltűnés pedig egyértelmű, vagyis csak láthatatlanná válnak, eltűnni, teleportálni nem tudnak, maximum olyan helyekre, amikhez életükben kötődtek, de tekintve, hogy ez a 29. század, ilyen hely nincsen. Smile Ha van egyéb kérdezz nyugodtan. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Vendég Csüt. Szept. 30, 2010 5:37 am

Nem, pont így gondoltam Very Happy hogy láthatatlanná válik, átslisszol máshova, megint láthatóvá válik. Még annyi, hogy akkor ha jól értelmezem, hiába 3p a test, és szilárd és ellökhető stb., úgyanúgy láthatatlanná tud válni, mint annak előtt, mikor 1p-2p volt a test.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Csüt. Szept. 30, 2010 5:46 am

Azt tudja, hogy láthatatlan lesz, odébb megy, megint látható, de ahhoz test kell ugye.. Amúgy igen, természetesen tud láthatatlan lenni, hiszen az a normális állapota úgymond, a testet erővel kell fenntartani, vagyis csak koncentrálni kell rá. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Rabraquat Vas. Nov. 14, 2010 10:44 pm

Jajj, későn fedeztem fel ezt a fórumrészt, ezért neked (Lyn) írtam PM-be, de megosztom másokkal is, hátha érdekel mást is. Itt válaszolj kérlek:).

1. "Modor: Ez a koncentrációképességed, a komolyságod, az összeszedettséged. A varázslényeknek ez az egyik legfontosabb tulajdonságuk, ugyanis Modor és Intelligencia kell a varázsláshoz."

Ez miben nyilvánul meg? Hogy szabályozza a modor és az intelligencia a varázslatot?

2. A vámpírok hatnak a siedhe-re, angyalokra, stb. is? Vagy csak az emberekre? Értem én, megigézés, vérszívás ilyesmi.

Szerk:
1. A válasz Alyarára vár...

2. A náluk alacsonyabb rangúakra hatnak, ez minden varázslénynél így van.

Köszi a válaszokat Lyn!
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Alyara Nirois Kedd Nov. 16, 2010 6:17 am

Hát akkor bele is vetem magam. Smile

Nem igazán nyilvánul meg semmiben, hiszen sajnos a mostani rendszerünk nem olyan, hogy megoldható lenne a feltételes varázslatok lebonyolítása. Az általános képességek valójában a mesélőknek kellenek, ugyanis harcokban mindenképpen mesélő van a játékosok segítségére - legyen az JK-JK vagy JK-NJK.
Ha kidolgoztuk volna rendesen a rendszert, akkor azt mondanám, hogy bizonyos varázslatokat csak x Modorral és y Intelligenciával tudsz végrehajtani. Nincs mese, a közeljövőben ezt is meg kell csinálni...

Remélem, kielégítő választ kaptál! Wink
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Rabraquat Kedd Nov. 16, 2010 6:26 am

Természetesen! Majd segítek esetleg, ha arra kerül sor és szükségesnek érzitek:)
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Alyara Nirois Kedd Nov. 16, 2010 6:34 am

Rendben, majd meglátjuk! Smile Egyelőre kisebb gondunk is nagyobb ennél.
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Rabraquat Kedd Nov. 16, 2010 6:38 am

Oké! Akkor oldjátok meg a kisebb gondokat előbb Smile
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Fiona Freefall Szomb. Nov. 20, 2010 7:06 pm

Tudom, h már megint a tápoláson jár az agyam, de muszáj megkérdeznem:
a) az egyéni játékok beleszámítanak-e az ic hszek számába
b) lehet-e egyszerre több mesében részt venni
c) egyéni mesében lehet-e túllépni a karakterlapon ill a világ korlátain?
Fiona Freefall
Fiona Freefall
Suhanc

Hozzászólások száma : 247
Join date : 2010. Nov. 10.
Age : 42
Tartózkodási hely : Érd

http://kkjatek.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Szomb. Nov. 20, 2010 9:02 pm

Nos igyekszem mindent megválaszolni. Razz
a) Igen, az egyéni játékok is számítanak, csak éppen a játék történetébe nem számítanak bele.
b) Az egyéni játékoknál játszhatsz több emberrel is, ha akarsz, elvégre nem befolyásolják a rendes történetet.
c) Nem. Ellenben gondolkozom rajta, hogy létrehozzunk egy olyan részt, ahol ilyen játékot is játszhatsz valakivel, ahol lehet istennek lenni, a múltról mesélni, meg bármi, de jelenleg a karakterlaphoz és a képességekhez ragaszkodni kell, bárhol is játszol.
Remélem mindenre válaszoltam, de ha bármi kérdés maradt volna, várom. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Fiona Freefall Vas. Nov. 21, 2010 3:24 am

Tisztázzunk valamit: a vérfarkasok csak a holddal képesek alakot váltani, vagy a holddal csak kénytelenek rá?

Ellentmond egymásnak a fajleírás és Zound njk leírása.

Melyik az irányadó?
Fiona Freefall
Fiona Freefall
Suhanc

Hozzászólások száma : 247
Join date : 2010. Nov. 10.
Age : 42
Tartózkodási hely : Érd

http://kkjatek.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Vas. Nov. 21, 2010 3:30 am

A fajleírás, mármint a farkasok bármikor képesek átváltozni, de teliholdkor kénytelenek. Már Zound leírása is javítva lett. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Naryky Charygyen Vas. Nov. 21, 2010 4:16 am

Lynarin Seeragic írta:
c) Nem. Ellenben gondolkozom rajta, hogy létrehozzunk egy olyan részt, ahol ilyen játékot is játszhatsz valakivel, ahol lehet istennek lenni, a múltról mesélni, meg bármi, de jelenleg a karakterlaphoz és a képességekhez ragaszkodni kell, bárhol is játszol.
Remélem mindenre válaszoltam, de ha bármi kérdés maradt volna, várom. Smile

Előre is bocsánat, hogy kötekedni látszok, viszont mivel már láttam több fórumot is spontán összeomlani ezért úgy érzem, hogy itt helye van a véleményemnek.

Szóval, így is nagyon sok játékteret adtok a játékosoknak:
Az egyéni játékok egyébként is kicsit nyirbálják az összetartást, mivel létrejön a klikkesedés, ami miatt nehezebb lesz a későbbiek folyamán becsatlakozni játékosokhoz. Persze ez tudom, hogy normális. Az életben is így megy, viszont a nagyon klikkesedő játékok megölik a fórumokat.
Ugyan ez a helyzet a túl sok játszható fajjal. Még több klikkesedés, pedig játékosokból még alig van. Emiatt szokott létrejönni a fejetlenség... aztán jön a zuhanás... Szóval inkább határokra lenne szükség, mint azok kitolására. A játékosokat világon belül kellene tartanotok, mert hosszú távon ez nem vezet jóra.
(Természetesen tisztelet a kivételnek, ahol a moderátorok képesek voltak feláldozni fél életüket azért, hogy rendben tartsák a fórumot.)
Naryky Charygyen
Naryky Charygyen
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Nov. 14.
Age : 113
Tartózkodási hely : Úton

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Vas. Nov. 21, 2010 4:22 am

Azt hiszem, igazad van, én még nem nagyon éltem végig egy teljes életet egy fórummal, ezért is köszi bármilyen tanácsot.
Akkor azt hiszem, ideiglenesen megszüntetjük az istenné válást és majd csak akkor kerül elő újra, hogyha a boldog családi légkör teljes lesz és a Párkák olyan összetartó szálakat szőttek a játékosok élete közé, amit senki nem tud átvágni. Na de viccen kívül bárkinek hasonló ötlete van, nyugodtan ossza meg, boldogan fogadjuk. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Rabraquat Vas. Nov. 21, 2010 4:24 am

Egyetértek Narykyvel, még úgy is, hogy én nem voltam ott ilyen összeomlásnál. Egyébként nem értem miért van szükség egyéni játékra. Eddig én kettőt fedeztem fel (most indul a második). Ezt nyugodtan lehet a játék keretein belül is folytatni, felesleges úgymond "kívül" játszani. Attól még, hogy a fősugárúton játszanak, a történelmet nem befolyásolják...vagy ha akarják, beleszól a kalandmester.
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Vas. Nov. 21, 2010 4:28 am

Igen, ez igaz, azt hiszem, az olyan játékokat kéne csak kívül játszani, amik nem illeszthetők be a történetbe. Azt hiszem ha kissé módosítjuk a szabályokat, elfogadhatóbb lesz a dolog. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Naryky Charygyen Vas. Nov. 21, 2010 6:42 am

Örülök. Szavaim nem találtak süket fülekre. És egyetértek Rabbal az egyéni játékokkal kapcsolatban is. Tényleg csak akkor van értelme kivinni a helyszínekről, ha nagyban befolyásolják a világot.
Naryky Charygyen
Naryky Charygyen
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 280
Join date : 2010. Nov. 14.
Age : 113
Tartózkodási hely : Úton

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Fiona Freefall Vas. Nov. 21, 2010 6:54 am

ésésés akkor a tápolás lehetősége,hogy két v több helyről kapjam az ic hszeket?! :-P
mert szegény csóró vérpistikétől izé vérfarkastól még ezt a csekély karakteroptimalizálási lehetőséget is elveszik a csúnya adminok... :-P XD
Fiona Freefall
Fiona Freefall
Suhanc

Hozzászólások száma : 247
Join date : 2010. Nov. 10.
Age : 42
Tartózkodási hely : Érd

http://kkjatek.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Mira Vas. Nov. 21, 2010 7:00 am

(Elnézést kérek a farkasos dolog miatt... Ez a sok faj állandóan bezavar. Razz)
Mira
Mira
Mesélő - Polimetron és Altmyrca moderátora

Hozzászólások száma : 271
Join date : 2010. Aug. 30.

http://little-pluto.hu

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Lynarin Seeragic Vas. Nov. 21, 2010 7:03 am

Hát, pont ezért lett kitalálva az egyéni játék, hogy aki nem éri be egy játékkal, az halmozhassa az élvezeteket. De így szerintem jó egy köztes megoldás, hogy mindenkinek aktívan kell játszania a rendes játékban és csak akkor vihet egyéni játékokat, és csak olyanokat, amik nem illeszthetők be a rendes játékba. Így a kos is boldog lesz, meg a káposzta is megmaradt, vagy hogy is van ez a mondás... Razz
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Kérdések Empty Re: Kérdések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.