Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Lisim

4 posters

Go down

Lisim Empty Lisim

Témanyitás by Lisim Szer. Május 18, 2011 5:25 am

Karakter régi neve: Kodof Balázs
Karakter új neve: Lisim
Kora: 14 év
Születési hely: Magyarország, Budapest
Fátyolos város: Budapest
Faj: Goblin

Előtörténet:
Egy rossz sorsú családból származó, cseperedő fiúcska. Elég szegények voltak, anyja takarítónőként dolgozott, apja alkalmi munkákat vállalt el, illetve néhanapján lopásra vetemedett, hogy meg tudja szerezni a napi betevőt családjának. Testvére nem volt.

Négy éves korában apját rajtakapták, ahogy egy idősebb nőt próbált kirabolni az utcán, késsel. Egy rendőrautó járőrözött épp a nem túl fogalmas helyen, két rendfenntartóval. Az egyik rendőrt leszúrta, miközben megpróbálták lefegyverezni - a férfi túlélte, de apja így is sok év börtönt kapott. A fiú soha többé nem látta, nem mentek be hozzá a börtönbe meglátogatni (és nem is tudtak volna, pénzük nem volt utazni). Nem is tudja, hogy él-e még egyáltalán, sőt, már nem is igazán emlékszik az arcára.

A fiú nem volt rossz tanuló, sőt, pár tantárgyból remekelt. Szerette a matematikát, a környezetismeretet és a zenét. Imádott énekelni, és elég jó hangja is volt. Néha nagyobb terekre vitte ki anyja, hogy ott adja elő tudását, és ezzel némi pénzt kolduljanak össze. Sajnos így sem tudtak eleget összeszedni, kicsiny lakásuk lakbérét sem tudták már fizetni, így hamarosan az utcán találták magukat.

A fiú nagyon szeretett kóborolni. Rótta a kis utcákat, elkerülte a nagyobb utakat, "kincset" keresett. Számára értékes tárgyakat, amiből később ügyességének hála, hasznos kis eszközöket is összerakott néha. Anyja nem szerette, hogy a gyerek sosincs otthon, és mindenféle kacatot hoz haza - nem becsülte meg eléggé fia kreativitását.

Tulajdonságok:
Rút, mint a goblinok többsége. Másfél méternél picit alacsonyabb, fakózöld bőrű, sárga szemű és ritkás, fehér hajú kis lény. Nem annyira rossz, mint a legtöbb goblin, kissé szelídebb náluk, de félős. Nem keresi a bajt - a baj találja meg mindig őt. Szeret mászkálni városban, és csakúgy mint 21. századi énje, mindent összegyűjteni. Még elég fiatal és gyámoltalan, ám annál meggondolatlanabb és veszélyesebb veszélyhelyzetben. Eléggé gyerekfejjel gondolkodik -mivel még gyerek-, ezért aztán egy nagy mesének fogja fel az egészet, ami vele történt. Ámbár, új testével -gyomrának képességein kívül- nem igazán van megelégedve, de már kapott az élettől annyi rosszat, hogy megedződött, és elviseli. Nem szeret panaszkodni, sőt, beszélni sem nagyon. Eléggé magának való.

Belépés a fátyolba:
Egyik nap, mikor a várost járta, keresgélve a "kincseket", az egyik eldugott kis utcában egy kis bejáratra akadt. A bejárat felett a következő szöveg állt: "Anna nagyi régiségboltja". Nem is igazán maga a bolt fogta meg (bár a régiség csábító számára), mert semmi különös nem volt rajta - szakadt, régi faajtó, amiről már morzsolódik le a zöld festék. Ám annál inkább érdekesnek találta a bolt belsejét, ugyanis halmokban álltak a régi kacatok bent, amit természetesen kívülről is látott.
- Kincsesbánya.
Hangzott a fiú szájából a szó, majd hallatszódott az ajtó fölé helyezett csengő hangja. A fiúcska tátott szájjal járta körbe az asztalokat. Mindent megtalált itt, amit csak keresett életében. Pár perc bóklászás után egy vékony kis függönyt pillantott meg. Remélte, hogy a mögött még érdekesebb dolgokra lel majd, és gyermeki kíváncsisággal lesett át a szöveten. Amint megpillantotta a városmakettet, egyből pár lépéssel ott termett, és máris az új, varázslatos világban találta magát...

Képességek:

  • Vasbőr - 3p.
  • Savas nyál - 2p.

Tárgy:
Néhány fura alakú bot maradt nála, meg 1-2 törött üvegdarab, ami zsebében volt. Lényegében használhatatlanok. Ezen kívül nála maradt egy kis, húsz oldalú fém dobókocka. Ezt többnyire arra használta eddig, hogy eldöntse a sarkokon, épp melyik irányba menjen tovább, illetve számolni tanult rajta néhány éve.

Egyéb:
Kissé megveti a fényűzést, és ügyes tolvaj. Ezen kívül hangja ugyan nem a legszebb (hisz goblin), de jól megy neki az éneklés.

Általános képességek:

  • Erő: 4/10
  • Gyorsaság: 10/10
  • Ügyesség: 10/10
  • Állóképesség: 7/10
  • Modor: 5/10
  • Megjelenés: 4/10
  • Intelligencia: 10/10

Rólam: Titok. Razz


A hozzászólást Lisim összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Május 19, 2011 12:52 am-kor.
Lisim
Lisim
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 229
Join date : 2011. May. 18.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Alyara Nirois Szer. Május 18, 2011 5:42 am

Hát látom, végül rászántad magad! Very Happy Azért reménykedj, hogy nem mesél be Neked valaki egy kottát. Razz

Akkor jönnének a megfigyeléseim:

- A bolt Budapesten "Anna nagyi régiségboltja".
- A "Belépés a fátyolba" rész első fele múltban, a másik fele pedig jelenben van. Kérlek, javítsd! Az új sor sem kell a gyermek mondata után, elég, ha gondolatjelt, és kisbetűt használsz! Wink
- A speciális képességek rosszul vannak elosztva, segítségképpen olvasd el ezt!
- Lehet, hogy túl fiatal lesz a karakter, ám ha ezzel a korral Lyn megengedi, akkor én is.
- Egy avatárt keríts magadnak!

Alya
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Lisim Szer. Május 18, 2011 7:11 am

Alyara Nirois írta:Hát látom, végül rászántad magad! Very Happy Azért reménykedj, hogy nem mesél be Neked valaki egy kottát. Razz
Ó, kottát még nem tud olvasni. Wink

Alyara Nirois írta:- A bolt Budapesten "Anna nagyi régiségboltja".
Javítva. Pedig direkt figyeltem rá, hogy ne szúrjam el, aztán mégis sikerült.

Alyara Nirois írta:- A "Belépés a fátyolba" rész első fele múltban, a másik fele pedig jelenben van. Kérlek, javítsd! Az új sor sem kell a gyermek mondata után, elég, ha gondolatjelt, és kisbetűt használsz! Wink
Jelen javítva múltra. A beszéd utáni sortörés nekem így tetszik, köszönöm. Razz

Alyara Nirois írta:- A speciális képességek rosszul vannak elosztva, segítségképpen olvasd el ezt!
Ezek "torzulások". Én úgy olvastam a fajleírásban, hogy ezeknél csak a legmagasabb értékkel kell számolni, és a 3. szint 3 pont, nem 1+2+3. Erre utalva is vagyon az általad linkelt témában. Lehet, én értelmeztem valamit félre, ez esetben elnézést, és kérlek, hogy magyarázd el, de én akkor is ezt olvastam a leírásokban.

Alyara Nirois írta:- Lehet, hogy túl fiatal lesz a karakter, ám ha ezzel a korral Lyn megengedi, akkor én is.
Lyn néni legyen olyan drága, és fogadja el a karakter korát! Razz

Alyara Nirois írta:- Egy avatárt keríts magadnak!
Ebben egy kis segítségre szorulnék, mert fél óra alatt sem találtam egy normális goblin avatart sem, aminek nincs szakálla, vagy nem teljesen idióta kép. -.-" Persze, jómagam is keresgélek tovább.

UPDATE: sikerült találnom egy egész elfogadhatót. Smile
Lisim
Lisim
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 229
Join date : 2011. May. 18.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Jóindulat Csüt. Május 19, 2011 12:30 am

Kitörő örömmel üdvözlöm az első goblin karaktert! Végre valaki ki meri próbálni... Very Happy

A képesség pontok valóban helyesen vannak elosztva, ahogyan az általános képességek is. Legalábbis szabályrendszer szerint. Egyetlen dologba gondolj bele: 11 éves, vagyis fejletlen kölyök a karakter, ereje és állóképessége mégis megszégyenít egy átlagos felnőttet (5ös érték), ahogyan intelligenciája is messze fölötte van.
Ha szabad tanácsolnom, vagy öregíts a srácon legalább 5 évet, vagy kevesebb pontot használj fel.
Mindemellett az egy pontos megjelenést kevésnek érzem a karakterképhez viszonyítva. 1 az emberi minimum, ami ennél rondább, az már szaglik, annyira döglött. Namármost az avatarod fura kismanót ábrázol, akinek összességében azért nincsen gyomorforgató kinézete. Leírásban sem utaltál rá, hogy annyira nagyon förtelmes lenne, szóval nyugodt szívvel emelhetsz rajta 2-3 pontot.
Főképp, hogy alacsony megjelenéssel viszonylag nehezen hisznek neked, amikor azt bizonygatod, neked semmi közöd a dolgokhoz, legyen a hallgatóságod akár egy másik goblin! Vagyis kimagyarázáshoz szükséges dolog az, hogy legalább a fajtársaid ne kapjanak öklendezési rohamot, ha rád néznek...
Jóindulat
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor

Hozzászólások száma : 279
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Lisim Csüt. Május 19, 2011 12:53 am

Jóindulat írta:Kitörő örömmel üdvözlöm az első goblin karaktert! Végre valaki ki meri próbálni... Very Happy

Köszönöm. Wink

Az általános képességekről: mivel 50 pont van, és 7 általános képesség, ezért én inkább 7-nek tekintettem az átlagot (50/7 az kb. 7).

És valóban, az állóképessége miért ne lehetne egy 11 éves gyereknek jobb, mint egy felnőttnek? Főleg, mert ugyebár az utcán élt, sokat gyalogolt, futott, stb., és még nagyon elemében van. A való életben is ismerek nem egy olyan 11 éves gyereket, akit képtelen lenne lefutni a környezetemben élő felnőttek többsége. Ám legyen, megnöveltem a karakter életkorát akkor 14 évre, és egyel csökkentettem az állóképességet.

Ahogy az intelligenciát is egy teljesen korfüggetlen dolognak tartom. Lehet, hogy egy felnőtt műveltebb, de attól semennyire sem lesz senki intelligensebb, hogy felnő. Maximum tapasztaltabb, meglát olyan összefüggéseket, amiket egy gyerek nem, de az intelligencia az egy örökölt dolog, és a kor előrehaladtával csak nagyon minimális mértékben változik. Figyelembe fogom venni a játék során, hogy gyerek.

Az erő viszont jogos, a megjelenés is (bár a karakterképp nem épp szemlélteti jól a karaktert, de ennél jobbat nem találtam). Ezeket megváltoztattam némiképp.

Köszönöm a kritikát, és kérlek, ne hidd, hogy a fentiek "visszatámadások" lennének, vagy én támadásnak vettem volna az írásodat. Csak érveltem. Wink
Lisim
Lisim
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 229
Join date : 2011. May. 18.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Jóindulat Csüt. Május 19, 2011 1:38 am

Nos, eddigi tanulmányaim alapján az intelligencia csak részben örökölt dolog és nagy szerepe van a környezetnek illetve a személyt ért hatásoknak az alakulásában. Ennek ellenére mondhatod azt, hogy a karakter korához képest ilyen érett, azért ilyen magas az iqja. De mindegy, nem ez a lényeg.

Ami számít: hajrá goblinok, hódítsátok meg a világot, gyermekeim! Wink
Jóindulat
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor

Hozzászólások száma : 279
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Lynarin Seeragic Csüt. Május 19, 2011 2:40 am

Nah annyi itt a szöveg meg minden... Razz De ha jól vettem ki osztódtak mindenek, meg növekedtem meg csökkentek... Razz
Szóval vágjunk bele a lecsóba, részemről elfogadlak, hogy végre legyen goblin is. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Lisim Csüt. Május 19, 2011 3:50 am

Lynarin Seeragic írta:Szóval vágjunk bele a lecsóba, részemről elfogadlak, hogy végre legyen goblin is. Smile

Jó döntés, köszi. Smile Na látod, el mered Te fogadni a hugicád előtt is. Razz
Az 50%+1-ből már csak az egy kell. Razz
Lisim
Lisim
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 229
Join date : 2011. May. 18.
Tartózkodási hely : Budapest

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Alyara Nirois Csüt. Május 19, 2011 5:36 am

Itt a maradék 50%-od is. Razz
Elnézést a képességes bakiért, ezek szerint én értelmeztem nagyon félre a dolgokat... Ellenben legalább most már ezt is tudom! Very Happy
És igen, hajrá goblinok, nehogy már csak Lynnek és nekem legyenek gyermekeik! Very Happy
Ezennel hivatalosan is elfogadlak.
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Lisim Empty Re: Lisim

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.