Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Selia Tendaun

5 posters

Go down

Selia Tendaun Empty Selia Tendaun

Témanyitás by Selia Tendaun Pént. Júl. 08, 2011 4:48 am

Karakter régi neve: Sally Dixon
Karakter új neve: Selia Tendaun
Kora: 13
Születési hely: (USA) California, Sacramento
Fátyolos város: Sacramento
Faj: Vadász

Előtörténet:
A Californiai Sacramentoban kezdődött egy hányatott élet. Sally Dixonnak nem volt felhőtlen gyerekkora. Egy alkoholista apa, és egy depresszióra hajlamos anya, a szülők gyakori veszekedései és egyéb borzalmak mellett ez talán nem is meglepő. Sally anyja adta fel először. A gyors kiutat választotta, ami általában nem a helyes, ezesetben sem volt az. Egy nap eltűnt. Pár napon belül két rendőr tett látogatást a családnál, közölni, hogy mire jutottak az ügyben, itt Sallyt szobájába küldés útján megkímélték a részletektől. Az immár csonka család élete ezután se javult, sőt. Sally tizenegy évesen megszökött otthonról. Szándéka szerint világá ment volna, de a nagyváros labirintusa ezt rövidre fogta. Egy gengszterbanda egy tagja vette szárnyai alá. Volt szállása, és úgy-ahogy volt, aki vigyázzon rá. Az iskolából egyre inkább kimaradt, ő is bizonyos értelemben "eltűnt". Napjait nagyrészt az utcákon töltötte, megtanult nem szem előtt lenni, kerülni a rendőröket, akik keresték, mint elveszett gyereket. Egyszer az egyik bandatag valami hibát követett el, és büntetésből többen körbeállták, és megverték, hagyományos módszer. Egy eszement előállt egy ötlettel, hogy Sallyt is bevonják a verőlegények közé, ha már így a bandával él mért ne vehetnék tagnak. Nem volt meggyőző ellenvetés. Sally, aki szerencsésen kerülte a konfliktusokat, csak jelen tapasztalataira tudott támaszkodni. Ezek alapján meg nem lehetett megvetendő belerúgni a földön fekvőbe, ha mindenki bátorította, biztatta.
Némi vallási ismeretet is felszedett, amennyire egy banda vallásos, nagyjából olyan mértékben és minőségben. Még nem kötődik túl szorosan Istenhez, csak ismeri, de a rá váró világ még változtathat ezen.

Tulajdonságok: Kissé posztapokaliptikus látványt nyújt öltözékével, ami mintha anyagfoszlányokból lenne összefércelve, vagy esetenként csak rátekerve, mint holmi fáslizás. Egy egészen egybefüggő ruhadarabja is van, egy szürke, jónéhány mérettel nagyobb póló. Érdekes öltözetéhez egy pozitívum is hozzáfűzhető: szép egységes stílust alkot. Selia csupán 152 centi magas, szeme világoskék, barna haja hátul lófarokba fogva, és -minden hajgumi, csat, és egyéb hasonló nélkül- nemes egyszerűséggel csomóra kötve a tövében. Valami színes mütyűr is van a hajában, erről nem könnyű eldönteni, hogy csak beleakadt, vagy szándékosan van ott.
A fátylon való átesése előtt valamivel alacsonyabb volt, göndör, fekete hajjal. Türkiz szeme színe nem változott, de valamivel kerekebb, mint eredetileg volt.
Idegenekkel általában bizalmatlan, de annál jobban ragaszkodik azokhoz, akikben bízik. Általában kicsit megszeppent, és meggyőzően ártatlanul tud nézni. Kitartó, kevésbé rettentik el olyan dolgok, amit egy átlagos korabeli soknak tartana.

Belépés a fátyolba:
Sally a városban bóklászva talált rá a boltra, bár a legfőbb motivációja a belépésre egy rendőr volt. Igaz, csak forgalomirányító, meg valószínűleg több fontosabb dolga is volt a rendőrségnek, minthogy őt keresse, de mivan, ha pont ez a rendőr épp tudott arról, hogy őt most épp keresnie kéne, és felismeri. Megvan az oka, hogy annak idején egyedül indult el az iskolából, és nem pont hazafele, és nem állt szándékában meggondolni magát ezügyben. Lehet, hogy kicsit túlzásba viszi az óvatosságot, de ki tudhatja? De mostmár meg lehetett nyugodni.
Szétnézett, hogy hol is van valójában, csak annyit nézett meg befele jövet, hogy bolt, azt nem, hogy milyen. Valami régiség kereskedés lehet, mert nem egységes a kínálat, mindenféle különböző dolog, és ami közös bennük, az az, hogy réginek néznek ki. Egy függöny-féleség meg mintha úgy lengett volna, mintha huzat lenne, pedig ő kifejezetten becsukta az ajtót. Közelebb ment megnézni. Valami makett volt mögötte. Közelebb ment volna megnézni, de mintha megbotlott volna valamiben. Nem emlékezett küszöbre, amiben megbotolhatott, ellenben a padló tényszerűen közeledett...

Képességek: -

Tárgy: Jónéhány számmal nagyobb szürke póló

Egyéb: Rendellenességből adódóan nem képes felfogni mások fizikai fájdalmát, akaratán kívül is fájdalmat okozhat, vagy épp minden lelki akadály nélkül vesz célba kifejezetten érzékeny pontokat, mivel csak a látható tényeket ismeri föl: az illető békén hagyja, és a földön vonaglást választja következő elfoglaltságának.

Általános képességek: Ossz el összesen 50 pontot! Ezeket a képességeket később fejlesztheted. Leírást a Szabályok alatt találsz.
Erő: 4/10
Gyorsaság: 9/10
Ügyesség: 9/10
Állóképesség: 6/10
Modor: 3/10
Megjelenés: 7/10
Intelligencia: 5/10

Rólam:
-Ha eltűnök, nem írok egy darabig, az nálam megszokott dolog, előbb-utóbb visszatérek.
-Vigyázni kell a humorommal mert fájhat. Ajánlok egy poroltót az ilyen humorra érzékenyeknek, mert gyújtottam föl már agyat pusztán gépelt szöveg segítségével.

*Kérdés: Van-e fátyol LA-ben?
Ugyanis:
-Los Angelest elég nagy városnak tartom ahhoz, hogy valószínűleg legyen.
-De nem főváros. A legközelebbi az Sacramento, ha országnak veszünk minden államot, ha az egész USA az ország, akkor Washington meg kicsit messze van.


A hozzászólást Selia Tendaun összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 17, 2011 11:41 pm-kor.
Selia Tendaun
Selia Tendaun
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Jul. 03.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Lynarin Seeragic Pént. Júl. 08, 2011 8:43 am

Szia!

Először is üdv minálunk. Smile
Először is, Los Angeles valóban nagy, de csak a hivatalos fővárosok fátyolos városok. Az államok fővárosai külön fővárosnak számítanak.
Aztán még azt javasolnám, hogy az erő 1-et írd át, mert az körülbelül olyan erő, hogy egy golyóstollat talán még föl tudsz emelni.
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Jóindulat Pént. Júl. 08, 2011 9:07 am

A rendellenességről nem írtál semmit, ami indokolná, vagy legalább említené, pedig elég jelentős momentumnak tűnik... Hacsak nincsen vele komoly terved, szvsz hanyagolható. Wink
Jóindulat
Jóindulat
Mesélő - Általános moderátor

Hozzászólások száma : 279
Join date : 2011. Apr. 21.

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Selia Tendaun Pént. Júl. 08, 2011 9:43 am

Nnyo szóval

Fátyol: Mellékesen említeném, hogy időközben találtam minimum 2 azaz kettő példát Los Angelesi fátyollal, elfogadott karakterek között.
Félreértés ne essék, nem az ő karaktereik felülvizsgálatát szándékozom indítványozni*.

Erő: Felőlem adhatok hozzá, van miből. Valószínűleg ott a gubanc, hogy én az 1/10et is emberi kereteken belül vettem gyengének, de a tisztelt Adminisztratóre tudja jobban.

Rendellenesség: Én direkt néztem is, de nem találtam olyat, ahol elégé kapcsolódik. Ez mondjuk valószínűleg azért van, mert az előtörténetben nem írtam túlzottan cselekményt.
Valóban bővebben ki kellett volna fejteni, mert akkor jobban belegondolhatsz, hogy a kezébe adod-e a hörcsögödet. elvetni nem vetném el, mert érdekes színt ad a történethez.


Módosítva és kiegészítve!


*Hogy én milyen egyszerű szavakat használok... ejj...
Selia Tendaun
Selia Tendaun
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Jul. 03.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Rabraquat Pént. Júl. 08, 2011 8:27 pm

Igen, tudom, hogy van LA. Azért van kétszer, mert Laila velem jött át (még ha kb. 10 perc eltéréssel). Pedig mindig is tudtam, hogy USA fővárosa New York, szóval... Very Happy /Washington, mielőtt belekötnétek Razz/

Én javítottam volna, de végül is rám hagyták, szóval ez csak egy kivétel volt. Viszont ha túl sok kivétel lesz... Smile
De amúgy LA-ben az volt az utolsó átkelés, ha szeretnél egy rossz magyarázatot Smile
Rabraquat
Rabraquat
Középosztálybeli

Hozzászólások száma : 1426
Join date : 2010. Nov. 02.
Age : 46
Tartózkodási hely : Székesfehérvár

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Selia Tendaun Hétf. Júl. 11, 2011 3:23 am

Mint tudjuk, a kivétel erősíti a szabályt. Jelen esetben egy nagyon erős szabállyal van dolgunk. Ha bármit fel kéne páncélozni, én ezt a szabályt alkalmaznám, mert mintha erősebb lenne a kevlarnál, és egyéb golyóálló anyagoknál.

Kérem, én számoltam. Mégpedig azon amerikai nagyvárosokat, amelyek, bár az adott államok legnagyobb városai, nem fővárosok, ennek ellenére van bennük fátyol, és azt többrendben használták elfogadott karakterek.

Mindezek mellett szándékozom valós fővárosra átírni a karakterem történetét. Ennek fényében bemutatom <átmeneti helykitöltés>t, ő addig marad, amíg nem találtam ki konkrétumot.

p.s.:
And the war against the veil has begun...

p.s.s.:
Van egy barátom, szinte mindent meg tud válaszolni, és még nem csalódtam benne. Úgy hívják, Wiki.

p.s.s.s. (Igen, post script script script, azaz utó irat irat irat):
Ez egyébiránt mellékes és szerintem off is, de ha valaki statisztikát szándékozna indítani a témában: Népszerű karakter származási országok Nagy Britannia, Franciaország, és Magyarország, nem feltétlen ebben a sorrendben.
Selia Tendaun
Selia Tendaun
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Jul. 03.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Lynarin Seeragic Szomb. Júl. 16, 2011 1:37 am

Nos vettük és benyeltük az összes statisztikát és számadatot, a rendszer még megemészti, de ha majd kitaláltad és átírtad a várost akkor, szólj, és elfogadunk. Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Alyara Nirois Vas. Júl. 17, 2011 2:02 am

Hát szia éntőlem is! Smile

Már sokat beszéltünk a fátyolos városokról az elmúlt időszakban, a Te példád is elősegítette, hogy végül módosítsam a világleírásában fátyolról leírtakat. Ezért hát az államok fővárosai is elfogadhatóak. Mindazon által meg kell, hogy említsem: Kalifornia államnak Sacramento a városa, ezért LA semmi esetben sem jó. Rabnál és Lailánál kivételes esetről beszélgetünk, ugyanis akkortájt még nem voltunk ilyen figyelmesek, és örültünk, hogy végre van két játékos az oldalon rajtunk kívül. Ez mára már kiforrott, személy szerint igyekszem mindent a legnagyobb gonddal átolvasni, és megjelölni a hibákat. Na, de nagyon eltértem már a témától.

Szeretném, hogyha az előtörténetben is írnál néhány szót a rendellenességedről. Szeretném, ha leírnád, hogyan is nézett ki a mai kórban a karakter, illetve, ha a jellemét némiképp kifejtenéd.

A "Belépés a fátyolba" részben elkeveredtél az idővel, kérlek, javítsd!

Szólj, ha megvagy, és megnézem, mit alkottál! Wink
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Selia Tendaun Szer. Aug. 17, 2011 11:42 pm

Módosítva
Selia Tendaun
Selia Tendaun
Tipikus XXI. századi

Hozzászólások száma : 5
Join date : 2011. Jul. 03.
Age : 31

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Alyara Nirois Vas. Aug. 21, 2011 4:02 am

Köszönöm szépen, így már elfogadlak! Smile
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Lynarin Seeragic Vas. Aug. 21, 2011 9:29 am

Akkor elfogadlak én is, irány játszani! Smile
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Selia Tendaun Empty Re: Selia Tendaun

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.