Mystical Future FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aktuális
KALANDOK:
Szüneteltetve: Nemesis
Aktív: Caridwen, Mira
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Naptár



2900. július 21.
Legutóbbi témák
» Chat 04
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:28 pm

» Elköltöztünk!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 6:20 pm

» 1...!
by Alyara Nirois Szer. Aug. 29, 2012 7:23 am

» A rét
by Mulan Huryū Kedd Aug. 28, 2012 8:11 am

» Hirig lakrésze
by Hirig Kedd Aug. 28, 2012 6:17 am

» Előcsarnok
by Vera Rider Hétf. Aug. 27, 2012 10:04 pm

» 2...!
by Alyara Nirois Hétf. Aug. 27, 2012 9:42 pm

» Múzeum a XXI. századból
by Mira Hétf. Aug. 27, 2012 9:30 pm

» A lidérces álmok ligete
by Raven Raymore Hétf. Aug. 27, 2012 9:35 am

» 3...!
by Alyara Nirois Vas. Aug. 26, 2012 8:11 pm

Toplisták
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (23 fő) Szomb. Júl. 28, 2012 9:45 pm-kor volt itt.
Statistics
Összesen 86 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Dzsorsua

Jelenleg összesen 10615 hozzászólás olvasható. in 550 subjects

Jaakob

3 posters

Go down

Jaakob Empty Jaakob

Témanyitás by Vendég Vas. Feb. 06, 2011 9:08 am

Karakter régi neve: James Wolf
Karakter új neve: Jaakob Lehtonen
Kora: 25
Születési hely: Nagy-Britannia, London
Fátyolos város: Helsinki
Faj: Vadász

Előtörténet:

James Londonban született egy átlagos család gyermekeként. Talán annyiban nem volt átlagos, hogy az ikertestvére is lett volna, de sajnos ő születése után egy héttel meghalt, mint kiderült a szívével volt baj. A fiú szülei szomorúak voltak, de próbálták ezt a bánatot nem továbbadni élő fiúknak. Apja rendőr volt, édesanyja pedig munkanélküli. Ebből következően anyjával volt otthon, apját pedig csak ritkán látta.

A fiúcska szépen cseperedett, erős testalkatú, korához képest magasnak számító kamasszá érett. Az iskolában nem voltak vele gondok, bár nem volt a legjobb tanuló, tanulmányai mégis kimagaslóak voltak. A tanárai szerették, az osztálytársai is, persze volt aki inkább csak azért, mert volt kiről puskázni. Iskola mellett rendszeresen járt sportolni is, vízilabdázót. Az angliai vízilabda nem volt valami jó, de ő nem bánkódott ezért, elvégre csak sportolni akart. Szerencséjére testalkata pont megfelelt ehhez a sportághoz, nagy darab, izmos kölyök lett pár év alatt. Egyik nap valami mégis megváltoztatta az életét. Épp edzésről ért haza, amikor félelmetes látvány fogadta a házuk előtt. Több rendőrautó állt ott és sárga szalagkorláttal volt elkerítve. Mikor közelebb lépett egy rendőr megállította.
- Fiam semmi keresnivalód nincs itt. -szólt hozzá a férfi.
- Uram, én itt lakok. Tudhatnám mi történt. -kérdezte megrémülten, az ekkor 17 éves fiú.
- Részvétem. -mondta szomorúan a rendőr. - A szüleidet megölték. Ha még valamit meg akarsz tudni ott a kapitány úr, vele beszélhetsz.
James nem szólt semmit csak odasietett a kapitányhoz, akit már ismert, hisz apja rendőr volt. Az idős, enyhén pocakos, kopasz, bajuszos úr rögtön a fiú felé fordult. Ekkor elmondta Jamesnek, hogy mi történt. Mint kiderül a szüleit egy olyan banda ölte meg, akik után apja nyomozott. Nincs se szemtanú, se olyan nyom amin el lehetne indulni. Szülei vallásos emberek voltak, és ő is, de most igencsak dühös volt Istenre. Úgy gondolta szülei haláláért az Úr a felelős, neki kellett volna megvédenie őket, hisz mindig jártak templomba és rendszeresen imádkoztak is.

James a temetés után, amit nagyszülei fizettek, úgy döntött elköltözik. Édesanyjának a fiú testvére Finnországban élt, Helsinkiben. Nem sokszor találkozott vele, de úgy gondolta ott jó lesz neki. Az utazást rokonai fizették ki neki, meg ő is beletett valamennyit a saját pénzéből. Szomorú volt, hogy elmegy, de úgy gondolta ez a legjobb megoldás arra, hogy elfelejtse az itt történteket. Mikor megérkezett Helsinkibe a reptéren nagybátya fogadta, amíg hazaértek a köszönésen kívül egy szót sem szóltak egymáshoz. Nagybátyának egy nagy háza volt, nagy kertel és jó pár kutyával. James jól érezte magát itt, főleg a kutyák miatt, mivel régi vágya volt, hogy kutyája legyen. A napjának nagy részét a kertben töltötte szőrös barátaival. A kutyák közt volt két fekete puli kutya, egy dobermann, egy vizsla és egy fehér labrador. James kedvence a dobermann volt, mivel erős felépítésű, harcias jószág volt, persze a gazdáit sohasem bántotta volna. A srác emellett sok időt töltött nagybátyával aki leginkább a finn nyelvre és az itteni szokásokra tanította, és sokan beszélgettek a kutyákról is, hisz ez közös szenvedélyük volt. Rokonának volt még egy érdekes hobbija, amibe Jamest csak később avatta be, ez nem más volt mint a fegyverek. Mint kiderült a kertben álló kis tégla házikóban sok fajta fegyver kapott helyet, és persze nagybátya mindegyikről mindent tudott. James egyetemista korában volt először ebben a házikóban és hamar megtetszett neki a sok csúzli. Ezek után szabadidejében legtöbbet itt töltötte, persze nagybátyával aki lelkesen magyarázta melyik fegyver mit tud, milyen töltény való bele, ki találta ki és hasonló érdekességek. A fiú végighallgatta mindet, de a kedvence mégis egy mesterlövés puska volt. A nagybátya megengedte, hogy kipróbálja. Hamar ráérzett a lényegére, és még nagybátya is meglepődött rajta, hogy milyen jól kezeli. Ajánlotta neki, hogy jelentkezzen katonának. James megfogadta a tanácsot és miután befejezte a pszichológia egyetemet jelentkezett is. Hogy miért épp pszichó egyetem? Hát igazából ezt ő sem tudta, csak egyszerűen érdekelte az emberek viselkedése és ez a fajta tudományág.

24 évesen jelentkezett a finn katonaságnál. Nem volt a legjobb, de James akárhogy törekedett sosem sikerül elkapja az elit bandát, legyen szó sportról vagy katonaságról. Az alapkiképzés után szólt a parancsnokának, hogy szeretne mesterlövész lenni és már tapasztalata is van ezen a téren. A parancsnok nem akarta elhinni, de a végén belement. Mint kiderült tényleg jól csinálta, hamar elismerést is szerzett. Mikor James 25 volt egy terrorista csapat megtámadott egy nagyobb finn bankot. A rendőrség semmire sem ment, ezért jött a katonaság a terrorista elhárító osztaggal. Mint kiderült az osztag mesterlövésze épp balesetet szenvedett és kórházban van ezért gyorsan kellett valaki a helyére. Persze Jamesre esett a választás, hisz ő volt az egyik legjobb. Egy háztetőre küldték fel, ami pont ránézett a bank azon oldalára ahol a legtöbb volt az ablak, igaz a ház kb. 1000 méterre volt, de persze ez nem jelentett gondot Jamesnek. Nem kellett sokat várnia egy fickó már fel is tűnt az egyik ablakban. Az osztagvezető határozottan arra utasította, hogy ne lőjön, csak ha szól. Ekkor viszont bejött egy zavaró tényező, a férfi egy fiatal nőt tartott maga előtt akinek pisztolyt szegezett a fejéhez. Jelentette, majd várt azt remélve, hogy engedélyezik neki a lövést. Nem kapott választ. A percek szinte óráknak tűntek. Mikor már majdnem meghúzta a ravaszt szörnyű dolog történt. A fickó meghúzta a ravaszt, a nő vére ráfröcskölt az ablakra, majd a holttest kizuhant az üvegen keresztül és a két emeletes zuhanás után szétterült a betonon. Jamesnek nem is kellett több, meghúzta a ravaszt. A elkövető homlokát találta el, a férfi mögött lévő falat kúp alakban beterítette a vér. A vezető elkezdett ordibálni az adóvevőbe, hogy mi a csuda történt, majd pár másodperc múlva elindult az akció. Mint kiderült bent igen nagy vérfürdőt rendeztek az elkövetők. Mindenkit megöltek, még mielőtt a rendőrség odaért volna, tehát remény sem volt arra, hogy élő foglyokat találjanak. A vezetőjük utólag nem is okolta Jamest a civilek haláláért, de persze a leszidás az megvolt, emellett majdnem felfüggesztették. Ezek nem is viselték meg annyira, inkább a lány akit látott meghalni, az nagyon rosszul érintette. Mint kiderült 21 éves volt, nemrég költözött Helsinkibe egy közeli faluból azért, hogy egyetemen tanulhasson. A szülei szegények voltak, épp, hogy a tanulmányait tudták finanszírozni. James ezért arra az elhatározásra jutott, hogy ő fogja fizetni a temetést. Nagybátya belement, hogy adjon neki elegendő pénzt, amivel kitudja pótolni a fizetését. A temetésen ott volt a lány családja és a rokonai is, persze James is. A szülők nagyon hálásak voltak és arra kérték, hogy ne okolja magát a lányuk haláláért, hisz nem az ő hibája. James viszont nem tudott eleget tenni a kérésüknek, mert úgy gondolta, hogy ha előbb lő akkor túlélhette volna a fiatal hölgy. Ez csak egy újabb ok volt amiért elkezdte utálni Istent, mert megint úgy gondolta ő a hibás azért, hogy a lány hallott. Egyre inkább kezdte hitét veszteni. A nagybátya pedig nem volt vallásos ember, szóval ő még csak nem is próbálta visszaterelni az úgymond helyes útra.

Tulajdonságok:
Külső: Magas, kb. 190 centi, izmos fiú. Magasságához képest sovány, alig 80 kiló, de vállai mégis szélesek. Vállig érő barna haja van, barnás zöld szeme és enyhe borostája. Nem tűnik ki a tömegből, talán csak azzal, hogy mindig komor és kevesen látják nevetni, vagy akár mosolyogni.

Belső: Az élet során igencsak rossz sors jutott neki. Miután szüleit megölték eléggé elzárkózott a világtól és csak magának élt. Ezt nagybátya valamennyire enyhítette, de miután látta meghalni azt a lányt megint visszaesett. Ettől eltekintve okos kölyök, aki szeret jól teljesíteni abban amit csinál. Azok akiket barátjának fogad soha nem enged el, vagy csak akkor ha nagyon megbántják. Emellett mindenre képes, hogy megvédje őket. Aki viszont az ellensége lesz, az meneküljön, mert ha megtalálja akkor nem lesz jó vége a dolognak. Utálja Istent, mivel úgy gondolja az ő hibája az, hogy a szülei és a lány is meghalt.

Belépés a fátyolba:
Épp a temetésről ment hazafele, mikor megakadt a szeme a régiségbolton. Úgy gondolta benéz hátha talál valamit ami emlékezteti majd erre a napra. Mikor bement megcsapta a régi dolgok szaga. Nem igazán tetszett neki, de valami mégis bent tartotta. Úgy érezte, hogy innen kell vennie valamit. Céltalanul járkált a sok lom között. Sokszor megakadt a szeme egy-egy érdekes darabon, de utána rájött mégsem az az igazi. A végén a bolt végében megakadt a szeme egy maketten. Odalépett hozzá és felemelte az azt takaró anyagot.

Képességek:

Fegyver: 3 pontos sima fegyver, mesterlövész puska



Tárgy: Egy dögcédula amin a neve van.

Egyéb: Van a egy koponya tetoválás a hátán, amit még a katonaságba való belépése előtt csináltatott.
Jaakob Skull%2Btattoo%2Bdesigns3


Általános képességek:
Erő: 8/10
Gyorsaság: 8/10
Ügyesség: 8/10
Állóképesség: 8/10
Modor: 6/10
Megjelenés: 7/10 (öltözet)
Intelligencia: 5/10

Rólam: Hát kb. 4 éve szerepjátékozok, ebben volt egy kisebb, kb. 2 hónapos kihagyás. Sok oldalon megfordultam, de legtöbb helyen nem voltam sokáig, igazából nem találtam a helyem. Viszont most már fél éve rendszeresen játszok DC-n és úgy gondoltam máshol is megismertetem magam a társadalommal. Szóval lehet félni tőlem. Amúgy Michi én a drága Mani bá vagyok.


A hozzászólást Jaakob Lehtonen összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 09, 2011 8:42 am-kor.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jaakob Empty Re: Jaakob

Témanyitás by Lynarin Seeragic Vas. Feb. 06, 2011 9:51 am

Nos részemről Elfogadva, csak keress még valami jó kis képet. Very Happy
Lynarin Seeragic
Lynarin Seeragic
Árnyak és Vizek királynője, vámpír hercegnő (Admin)

Hozzászólások száma : 1261
Join date : 2010. Aug. 30.
Age : 29
Tartózkodási hely : Ahol keresnek.

Vissza az elejére Go down

Jaakob Empty Re: Jaakob

Témanyitás by Alyara Nirois Hétf. Feb. 07, 2011 4:05 am

Nos, volt egy-két helyesírási hiba, azokat kijavítottam. Smile

1. Idézném a vadászok fegyverleírását, mert a puskád összesen 6 pontba kerülne.
Fegyverek: (Ezeket később is meg lehet vásárolni pénzért.)
- Kardok:
1p Bicska
2p Tőr
3p Hosszúkard

- Lőfegyverek:
1p Maroklőfegyver
2p Egyszerűbb puska vagy vagy közepes lőfegyver
3p Forgótárcsás gépágyú

- Lézerfegyverek:
1p Lézerpisztoly (Tűszúrás méretű lyukakat ejt, ez is halálos persze)
2p Lézerfegyver ( Akár tenyérnyi területet is átéget)
3p Lézerpuska (Szétrobbant egy embert is akár)

- Gránátok: Ahány pont, annyi darab.

- Atombomba (15p)
Gondolom a Lőfegyverek 2p lenne a legmegfelelőbb, ami összesen 3p-ba kerülne. Smile

2. Nem tudom, lehet, hogy gonosz vagyok, de ez a Jaakob eléggé emlékeztet bizonyos karakterekre, ezért megkérnélek, hogy találj ki valami vezetéknevet is!

3. Szeretném, ha keresnél egy avatárképet.

Ezen kívül minden okés volt, szólj, ha az előbbieket javítottad, és akkor én is elfogadlak. Smile
Lyn, te meg figyelj egy kicsikét oda! =P
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Jaakob Empty Re: Jaakob

Témanyitás by Vendég Hétf. Feb. 07, 2011 8:40 am

Javítottam a hibáimat egyetlen, drága Alyara Very Happy . Amúgy nagyon csípem avatárod, tök jó. Amúgy még a maradék két pontot rárakta Misericordiára.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jaakob Empty Re: Jaakob

Témanyitás by Alyara Nirois Kedd Feb. 08, 2011 6:27 am

Köszi. Razz
A képességekkel még mindig gubanc van, ne haragudj, hogy ezzel piszkállak, de a Misericordia a Bírák képessége, ám minden vadász Harcos kasztrendbeliként kezd... Szóval a játékod folyamán tudod majd felvenni ezt a képességet, ha a cselekmény bizonyos irányba fejlődik a karakter jellemével együtt. Smile
Ennyi.

(És nem, nem veszel le a lábamról a hízelgéseddel! Razz)
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Jaakob Empty Re: Jaakob

Témanyitás by Vendég Szer. Feb. 09, 2011 8:43 am

Kiszedtem.
Amúgy nem akartalak levenni semmidről csak tényleg király a kép. Razz

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Jaakob Empty Re: Jaakob

Témanyitás by Fiona Freefall Csüt. Feb. 10, 2011 3:53 pm

Pár apróságot hozzáfűznék a sztorihoz. Nem kötelező figyelembe venni, elvégre csak játék, s mint ilyen, bármi lehetséges, azonban:
1. A terrorelhárítók tudomásom szerint minden országban a rendőrség, de legalábbis valami nemzetvédelmi vagy ilyesmi szervezet keretein belül működnek, semmiképpen sem a katonaság kötelékében.
2. Az elit osztag egyik tagjának pótlására várólistást, vagy a spec kiképzést még be nem fejezett újoncot választanak, nem egy noname senkit a közkatonák közül. Feltéve, ha nincsen kéznél a másik váltásból egy éppen pihenős kiképzett...
3. Perpill a leírás szerint a nagybácsi hátsó kertjében játszásiból végrehajtott lőgyakorlatok elegendőek ahhoz, hogy a seregbe vérprofi mesterlövészként kerülj. Amennyiben így szeretnéd, hangsúlyozd a gyakorlatok súlyát.
4. A hátsó sufniban tartott fegyverarzenál nagyon kúl dolog, de Finnország nem Amerika, vagyis feltételezésem szerint komolyan szabályozzák a fegyvertartást és -halmozást. Ezek alapján a rokonnak van valami komoly a múltjában/jelenében, amire viszont halvány utalást sem látni a történetben.
5. Habár a finn mesterlövész osztagok veszett hírűek, de ha lehetséges, őket sem kilométerre teszik le a célponttól, főleg, ha minden pillanat számíthat. Egy túszejtéses szitu pedig ilyen... Teljesen kizárt dolog, hogy nincsen közelebb egy háztető, bokor, vagy fűcsomó, ahol állást építhet ki a lövész.
6. Terroristák robbantgatni mennek bankba, nem túszokat fogni. Túszt alapvetően követelések megerősítéséül, vagy szorult helyzetben, elkeseredésből ejtenek. Más kérdés, hogy megfigyelők szeme láttára észrevétlenül elintézni egy bankfiók teljes állományát - ügyfelekkel együtt - gondos tervezést (és nem kevés mészármunkát) igényel, ami szabvány túszejtés keretein belül igen valószerűtlen.
Végezetül a legkevésbé lényeg: A finn hadsereg alapvetően finn állampolgárokból áll (tudomásom szerint 18-20 éves korban kötelező szolgálat), de természetesen lehetnek kivételek. Az egyszerűség kedvéért sztem finn állampolgár lehet a karakter, veszteni nem vesztesz semmit.

Természetesen a tévedés jogát fenntartom és a leírtak csak az én véleményemet tükrözik. Játékosként írtam, éppen ezért kényszerítő ereje nincsen, és akármennyire támadásnak tűnik, nem annak, segítségnek szántam. Wink
Moderátorként viszont pm-ben küldöm a helyesírásra vonatkozó meglátásaimat.
Fiona Freefall
Fiona Freefall
Suhanc

Hozzászólások száma : 247
Join date : 2010. Nov. 10.
Age : 42
Tartózkodási hely : Érd

http://kkjatek.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Jaakob Empty Re: Jaakob

Témanyitás by Alyara Nirois Kedd Május 17, 2011 5:51 am

Köszönöm a javításokat, így már én is elfogadlak. Smile
Alyara Nirois
Alyara Nirois
Arany céhvezér, Mágikus diplomata (Admin)

Hozzászólások száma : 967
Join date : 2010. Aug. 29.
Tartózkodási hely : Bp.

https://mystical-future.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Jaakob Empty Re: Jaakob

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.